Wikingowie: Sezon 2 - Online

Feb. 27, 2014
Twoja ocena 10
7.8 6 głosów

„Wikingowie” stali się prawdziwym fenomenem telewizji i już po emisji pierwszego sezonu stało się jasne, że kolejna seria będzie decydującą dla przyszłości całej produkcji. Twórcy zdołali stworzyć bardzo angażującą opowieść o pierwszych podbojach ludzi z północy dzięki dbałości o szczegóły, zarówno scenografii jak i tła historycznego co podkreślała każda recenzja. Obsada doskonale potrafiła oddać charakter ludzi żyjących kilkaset lat temu i fani to doceniali. Drugi sezon miał przez sobą bardzo duże wyzwanie, musiał udowodnić, że jakość pierwszego wciąż będzie podtrzymana, a przy okazji nie ucierpi na tym linia fabularna. O tyle o ile wcześniejsza historia była jedynie wprowadzeniem, niejakim zaprezentowaniem głównych bohaterów i kierunku, w jakim się udadzą, o tyle drugi sezon stanął przed wyzwaniem rozwinięcia tych wątków. „Wikingowie” powoli przestali być opowieścią o marzeniach i podróżach, a zaczęli prawdziwą lekcję historii z ogromnym udziałem wątków politycznych rozgrywek.

Czytaj więcej

Tragedia

Drugi sezon rozpoczyna się wielką tragedią dla rodziny Lothbroków, która będzie rzucać cień na wszystkich jej członków przez bardzo długi czas. Córka Ragnara i Lagrethy umiera w wyniku wyniszczającej plagi, popychając zarówno jej ojca, jak i matkę w otchłań rozpaczy. Podczas gdy wszyscy pogrążeni są w żałobie, w osadzie pojawia się Aslaug, kobieta, z którą Ragnar romansował w pierwszym sezonie. Lagretha jest oczywiście wściekła tym faktem, szczególnie, ze jeszcze nie zdążyła dobrze opłakać śmierci swojego dziecka. Aslaug zdaje się jednak nieczułą na jej tragedię i w wyjątkowo roszczeniowy sposób wkracza do Kattegat. Kultura wikingów różniła się mocno od naszej i mężczyzna mógł mieć kilka żon, ale nie znaczyło to wcale, że musiały się one na to go godzić. Ragnar, jako nowy earl osady miota się pomiędzy wyborem, ale tak naprawdę, w głębi siebie chciałby, aby obie kobiety zostały przy jego boku. Lagretha skraca jego mękę i postanawia odejść, zabierając ze sobą jego jedynego syna, Bjorna. Aslaug

Nowi sojusznicy

Durgi odcinek przyniósł widzom przeskok czasowy, podczas którego Ragnar zdobył solidne podstawy do swojego rządzenia w Kattegat. Floki zdążył w tym czasie zbudować pokaźną liczbę statków, zapewniając mieszkańcom wioski solidny i pewny transport z powrotem do Anglii. Ragnar nie czekając długo na zachętę, postanawia kontynuować swoje rajdy, głównie ze względu na sporą liczbę łupów. Wraz z nim wyruszają nowi sojusznicy:

  • Earl Borg
  • Król Horik

Jego przybycie do wybrzeży Anglii zbiega się czasem z pojawieniem się nowego gracza na arenie tego małego jeszcze kraju. Król Ecbert, nauczony porażkami innego króla, Aellego postanawia podjąć inna strategie obronna przeciwko wikingom. Jego atak z zaskoczenia dziesiątkuje szeregi armii Ragnara. Obaj zmuszenie są zatem do negocjacji, które wydają się nie mieć większych szans powodzenia. Ecbert chciałby, aby wikingowie zostali jego najemnikami, Ragnar natomiast szuka jedynie ziemi do uprawiania i pokoju pomiędzy dwoma ludami. Jego zmiana jest trudna do zrozumienia, szczególnie że nie tak dawno temu nie miał nic przeciwko zabijaniu wszystkich napotkanych anglików, jak leci. Ragnar postanawia pozostać w Anglii w celu dalszych pertraktacji pokojowych, a do Kattegat odsyła swojego sojusznika earla Borga. Decyzja ta bardzo szybko odbije się czkawką Ragnarowi.

Powrót żony

Tuz przed wyprawą do Anglii do Kattegat powraca Lagretha wraz z Bjornem. Chłopak nie jest już naiwnym dzieckiem i szczerze chciałby, aby jego rodzice doszli wreszcie do jakiegoś porozumienia, Ragnar już po powrocie z wyprawy odkrywa, że earl Borg złamał dane mu słowo i zaatakował jego wioskę. Szczęściem dla wszystkich Rollo zdołał ją obronić, ale Borg stał się odtąd wielkim wrogiem Lothbroka. Lagretha w końcu decyduje się na powrót do męża, co skutkuje bardzo niezręcznymi sytuacjami pomiędzy nią a Auslag, która zdążyła już urodzić dwójkę dzieci dla Ragnara. Bjorn, mocno zagubiony w całej sytuacji spotyka młodą służącą, w której zakochuje się niemal natychmiast. Problem w tym, że jest ona obiecana komuś innemu i jak nie trudno przewidzieć młoda krew gotująca się w chłopaku sprowadza na niego wiele kłopotów. W międzyczasie Ragnarowi udaje się schwytać Borga i wtedy widzowie mają szansę zobaczyć jedną z brutalniejszych scen w całym serialu, czyli słynnego Krwawego Orła. Król wszystkich wikingów, Horik, zauważa wówczas rosnące zagrożenie płynące ze strony charyzmatycznego earla Kattegat i postanawia podstępem doprowadzić do jego upadku. Sytuacja ta mocno przypomina tą z pierwszego sezonu, w którym Ragnar musiał walczyć ze swoim earlem. Podobnie jak wtedy, tak i teraz zwycięża, poprzez zabicie króla Horika. Od tego momentu staje się królem Ragnarem, z jeszcze większymi ambicjami niż do tej pory.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Wikingowie: Sezon 2 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 16454 Użytkowników

Udostępnij14

Recenzje użytkowników:

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!