Van Helsing: Sezon 4 - Online

Sep. 27, 2019
Twoja ocena 0
10 3 głosów

Wampiry od zawsze były w centrum uwagi zarówno kinematografii, jak i popkultury. Dopiero era telewizji przyniosła im jednak naprawdę wielka popularność, przenosząc opowieści o nich do świata seriali. Obecnie możemy obejrzeć online niezliczone produkcje odcinkowe traktujące o tych przedziwnych istotach, ale dopiero „Van Helsing” postanowiło pokazać, z czym muszą zmagać się ludzie w świecie pełnym potworów. Czwarty sezon tej produkcji powrócił, aby ponownie zasiać w widzach trochę strachu.

Dobrze znany „Van Helsing”

„Van Helsing” nie jest zupełnie nowym pomysłem na przedstawienie historii o człowieku mierzącym się z hordami wampirów. Nazwisko to przewija się przez kulturę od dziesiątek lat, w różnych formach, które jednak zawsze łączyło jedno: walka o przyszłość ludzkości. W dobie serwisów streamingowych, które pozwalają na nieograniczony dostęp do seriali online, gdzie wspomóc może nas lektor Polski, próba ponownego sięgnięcia po temat, który zdawałoby się, jest już dosyć dobrze znany widzom, może wydawać się karkołomny, ale nie w przypadku „Van Helsing”. Tym razem serial został stworzony na założeniu, że całość historii zostanie przeniesiona do naszych czasów, co jest posunięciem całkiem logicznym, biorąc pod uwagę, że historyczne formy tytułowego bohatera mogły się już przejeść. Żeby tego było mało, twórcy postanowili pójść z duchem czasu i w roli głównej obsadzić kobietę, która okazuje się potomkiem słynnego Van Helsinga. Na jej nieszczęście, przyjdzie jej kontynuować pracę swoich zmarłych krewnych.

Finał „Van Helsing” coraz bliżej

Lektor serialu przytacza na samym wstępie historię głównej bohaterki, która zaczyna się w 2019 roku, kiedy to doszło do powstania wampirów. Opanowały one niemal większość świata, a wśród nich znalazły się także i inne stwory, nie mniej groźne. Wraz z rozwojem fabuły docieramy do czwartego sezonu „Van Helsing”, gdzie możemy zobaczyć przygotowania do wielkiej bitwy pomiędzy siłami dobra reprezentowanymi przez główną bohaterkę i zła, czyli wszystkich możliwych kreatur. Okazuje się, że ludzie mogą liczyć w niej na nowego sojusznika, który pojawił się z zupełnie niespodziewanej strony. Przy okazji wszystko zaczyna nieubłaganie zmierzać w stronę finalnego rozwiązania, głównie za sprawą wiedzy magicznej, która zdobywa tytułowa Van Helsing. Przy pomocy czarów chce przechylić szalę zwycięstwa na stronę ludzi, ale nie obejdzie się bez ofiar. Coraz potężniejsze siły zła doskonale wiedzą, jak skrzywdzić Van Helsing, ale przygotowują dla niej coś więcej – spróbują odebrać jej najcenniejszą z posiadanych rzeczy – przyjaciół.

„Van Helsing” w mrocznej odsłonie

„Van Helsing” z sezonu na sezon staje się coraz bardziej mrocznym i magicznym serialem, który eksploruje czarną magię, inne wymiary pełne demonów, stając się powoli historią o walce ze złem w ogóle. Wampiry, pomimo że w serialu wciąż są na pierwszym planie, jako antagoniści, doczekały się wielu sprzymierzeńców, równie mocno zapalonych do zgładzenia gatunku ludzkiego. Główna bohaterka, na której ciąży przeznaczenie walki o przyszłość świata, dopiero w czwartym sezonie przechodzi wielką przemianę, która definitywnie określa jej cel w życiu. To tutaj podejmuje ona decyzję, że czas poświęcić swoja dobrą stronę, aby zanurzyć się w czarnej magii, będącej być może jedyną drogą do triumfu nad wampirami. Mrok tego sezonu potęguje otaczający wszystkie postacie świat, pogrążający się coraz bardziej w chaosie, powoli rozkładający resztki cywilizacji, jaką znamy. Twórcy serialu dopiero w tym sezonie wrócili do korzeni opowieści o łowcach wampirów nazwiskiem Van Helsing i widać tutaj wyraźnie bardzo silne inspiracje dziełami z przeszłości.

Sezon czwarty, który można obejrzeć online np. na platformie CDA, nie jest jeszcze ostatnim rozdziałem „Van Helsing”, co powinno ucieszyć wszystkich fanów. Produkcja powróci z piątą serią, gdzie wreszcie dostaniemy odpowiedzi na pytanie, co stało się w mrocznym wymiarze i jakie będzie to miało skutki dla świata, ludzkości i samej Van Helsing.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Van Helsing: Sezon 4 – Online [Lektor PL]z Lektorem Polskim

Obejrzało: 13398 Użytkowników

Udostępnij4

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!