Żywe trupy: Sezon 9 - Online

Oct. 07, 2018
Twoja ocena 0
0 0 głosów

The walking dead sezon 9 – nowy czas, nowy początek

Serial „The walking dead” opowiada o ludziach żyjących w czasach apokalipsy. Świat został opanowany przez zombie, a ludzie musieli to zaakceptować i nauczyć się żyć w nowych realiach. Wszystko byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby jedynym zagrożeniem były zombie. Ludzie po tylu latach są lepiej przygotowani na walkę z nimi i odporniejsi psychicznie. Niestety, ale ludzie sami dla siebie są zagrożeniem. W czasach, gdy nie ma wojska, policji, każdy robi co chce. Zasady mogą obowiązywać w danej grupie, ale osoby spoza danego, kręgu mają swoje własne morale.

Z taką sytuacja do sezonu 9 zmierzali się bohaterowie serialu: Rick, Michonne, Daryl, Carol, Maggie, Tara, Rosita, Gabriel i wielu innych. Wcześniej walczyli nie tylko z zombie, ale również z grupami ludzi. Ostatnią, z którą ponieśli wiele strat w ludziach, była grupa Negana. Odważny, bezwzględny przywódca, mający ogromną liczbę ludzi, podporządkował sobie Ricka i pozostałych. Był doskonałym liderem, który trzymał ludzi w rydzach. Jednak bohaterowie zbuntowali się i ostatecznie wygrali.

Rick chciał stworzyć inny, nowy świat. Wolny od okrucieństwa i zastraszania. Wolny od przemocy. Uważał, że ludzie mają już wroga i to żywym trupom muszą stawić czoło. Nie sobie nawzajem. Taki świat Rick postanawia stworzyć. Sezon 9 rozpoczyna się i przedstawia pokój. Negan zostaje umieszczony w celi, a członkowie jego grupy przechodzą do Ricka i pozostałych. Wszystko wydaje się być poukładane. Panuje harmonia. Osady żyją w pokoju i wspierają się wzajemnie.

The walking dead sezon 9 – gdy ludzie utożsamiają się z zombie

Mimo, iż Michonne, Ezekiel, Carol i pozostali starają się korzystać z panującego spokoju i możliwie jak najlepiej tworzyć bezpieczny świat, napotyka ich nowa, nietypowa sytuacja. Zombie wydają się szeptać między sobą, zachowywać inaczej. Czyżby ewoluowały? Nic bardziej mylnego. To nowa grupa. Nie jest taka jak pozostałe, z którymi zmierzali się bohaterowie serialu. Nie mają murów obronnych, nie bronią się przed zombie, nie boją się ich, a żywe trupy ich nie atakują.

Staje się to za sprawą życia wśród nich. Szeptacze – bo tak są nazywani – nakładają skóry z trupów i noszą je na twarzy. To powoduje, że ludzie stają się niemal jednymi z nich. Tak samo wyglądają, poruszają się i pachną. Na czele grupy stoi Alpha. Kobieta, która wierzy, że ludzie są już martwi i powinni się z tym pogodzić. Nie powinno się kreować starego świata, skoro już go nie ma. Należy poddać się i postępować tak, jak chce natura. Ich przewagą nie są ludzie, broń czy zapasy żywności. Posiadają armię składająca się z zombie. Potrafią ich okiełznać, prowadzić w danym kierunku. Niestety, ale główni bohaterowie szybko przekonują się jak bardzo Alpha jest niebezpieczna.

Żywe trupy i ludzkość

„The walking dead” zyskał ogromne grono fanow, którzy z niecierpliwością śledzą dalsze losy bohaterów. Część z nich, występujących w realiach 9 sezonu, nie zna wcześniejszego świata. Przykładem jest Judith, wychowywana przez Ricka i Michonne. Od dziecka poznaje zasady przetrwania i walki. Nie zna technologii, które panowały przed apokalipsą i wielkim wydarzeniem jest dla niej obejrzenie filmu. Dla młodych ludzi ważne są umiejętności walki, ponieważ wa takim świecie ratuje to życie.

Świat w serialu jest dla widzów czymś niespotykanym. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że zombie nie mają prawa istnieć, jednak panowanie śmiertelnego wirusa – jak najbardziej. To jest między innymi klucz do sukcesu serialu. Boimy się świata takiego jak w „The walking dead”, jednak nie licząc zombie – jest on możliwy.

Uniwersum „The walking dead” wciąż przyciąga fanów. Pierwszy sezon widzowie mieli przyjemność oglądać od października 2010 roku. Obecnie można obejrzeć serial online, między innymi na platformie CDA, gdzie czyta lektor polski. Najnowsze odcinki wypuszcza FOX.  Serial to adaptacja komiksu Roberta Kirkmana „The walking dead”. Wykreował on wspaniałe i charakterystyczne postaci. Produkcja bardzo dobrze poradziła sobie w doborze aktorów.

Zarejestruj się, aby obejrzeć The Walking Dead: Sezon 9 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 17222 Użytkowników

Udostępnij2

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!