The Originals: Sezon 1 - Online

Oct. 03, 2013
Twoja ocena 6
8 2 głosów

The Originals – serial nie tylko dla miłośników wampirów

The Originals to porywający serial o rodzinie pierwotnych wampirów, rodzeństwie Mikaelsonów. Rodzeństwo Niklaus pół wampir pół wilkołak (hybryda), Elijah i Rebekah (wampiry) poprzysięgli sobie lojalność na wieki, jednak ich relacje są bardzo skomplikowane i pełne konfliktów. Zawsze jednak w obliczu wspólnego zagrożenia jednoczą siły, dzięki czemu udaje im się przetrwać w pełnym odwiecznych wrogów Nowym Orleanie. Jest to ich rodzinne miasto, które założyli przed wiekami i z którego musieli uciekać przed zemstą ojca Mikaela, wampira polującego na wampiry. Po latach decydują się wrócić i odzyskać miasto, którym włada obecnie przybrany syn Niklausa, Marcel. Walka o władzę i wpływy przeplata się z retrospekcją minionych dziejów, z której możemy poznać genezę rodziny oraz jej losy z poprzednich wieków. Istotnym wątkiem seirialu jest też nieoczekiwane ojcostwo Klausa Mikaelsona, które ma ogromny wpływ na przemianę jego mrocznej osobowości z bezlitosnego potwora w kochającego ojca, który dla ukochanej córki jest gotów na wszystko.

Być może sekretem sukcesu tego serialu jest jego uniwersalność. Nie jest on tylko skierowany do wąskiego grona odbiorców zafascynowanych wampirami. Poplątane relacje głównych bohaterów, ich przemiany duchowe mogą zainteresować miłośników thrillerów psychologicznych, nie zabraknie też wątków przygodowych i romansowych, wzruszających momentów, a i miłośnicy horroru i krwawych scen znajdą coś dla siebie. Nie jest to jednak typowy horror, choć krew często leje się strumieniami to jednak bohaterowie budzą bardziej sympatię niż strach.

The Originals – geneza powstania

Serial jest spin-offem innego bardzo popularnego serialu „Pamiętniki wampirów”, gdzie po raz pierwszy pojawia się pierwotna rodzina Klausa, a dzięki „The Originals”, możemy poznać bliżej ich losy. Od 2013 do 2018 roku powstało w sumie 5 sezonów „The Originals”. Serial zyskał bardzo dużą popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale i w innych krajach. Zyskał wielu wiernych fanów na całym świecie. Na pewno duża w tym zasługa jego dostępności online, dzięki czemu mógł dotrzeć do większej rzeszy widzów. Twórczynią serialu jest Julie Plec,która pracowała także przy produkcji „Pamiętników wampirów”. W „The Originals” na uwagę zasługują kreacje aktorskie głównych bohaterów Josepha Morgana (Niklaus), Daniela Gilliesa (Elijah), Claire Holt (Rebekah) oraz Charlesa M. Davisa jako Marcela. Bez nich ta opowieść nie byłaby równie fascynująca i ciekawa. Można odnieść wrażenie, że choć serial ten powstał jako dzieło poboczne „Pamiętników wampirów” to jest od niego lepszy.

The Originals – gdzie obejrzeć

Serial zakończył się na piątym sezonie ale nadal wszystkie sezony można obejrzeć także w Polsce. Jest dostępny online przez internet, na stronach takich jak m.in CDA. Serial można oglądać z polskim lektorem co stanowi duże ułatwienie dla osób nie znających dobrze języka angielskiego.

The Originals – czy warto obejrzeć

Jest to z całą pewnością jeden z bardziej interesujących seriali o wampirach i nie tylko młody widz może się zafascynować losami bohaterów i wciągnąć w pasjonującą akcję pełną mroku i nagłych zwrotów akcji. W formie online na platformach takich jak CDA jest dostępnych mnóstwo seriali, jednak by przykuć na dłużej uwagę widza potrzeba tej szczególnej magnetycznej iskierki, którą „The Originals” niewątpliwie posiada już od pierwszego odcinka aż do końca. Nowy Orlean pełen magii i swoistego klimatu, pełen tajemnic i mrocznych zakamarków. Czarownice, wampiry i wilkołaki walczący o władze i przetrwanie, a w tle barwny korowód niczego nie podejrzewających turystów. Klimatyczne kafejki i wystawne rezydencje, piękne, odważne kobiety i przystojni, niebezpieczni mężczyźni. Czego chcieć więcej by na chwilę odpłynąć od monotonnej rzeczywistości w kolorową i fascynującą otchłań wyobraźni Julie Pelc, która z prawdziwą wirtuozerią i talentem stworzyła ten wyjątkowy, magnetyczny świat. Warto się nim zauroczyć.

Zarejestruj się, aby obejrzeć The Originals: Sezon 1 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 14043 Użytkowników

Udostępnij32

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!