Teoria wielkiego podrywu: Sezon 2 - Online

Sep. 22, 2008
Twoja ocena 0
1 1 głosów

Emitowana od 2007 roku, Teoria Wielkiego Podrywu to jeden z najpopularniejszych seriali komediowych ostatnich lat. Anglojęzyczna nazwa serialu (The Big Bang Theory) odnosi się do, znanej z fizyki, teorii wielkiego wybuchu, który uważany jest za moment powstania wszechświata. W oryginalnym tytule jest jednak ukryte drugie dno, ponieważ słowo „bang” można tłumaczyć dwojako: jako „wybuch” oraz  jako „podryw”. Przewrotne znaczenie tytułu serialu doskonale odzwierciedla główną oś fabuły, która koncentruje się na miłosnych perypetiach czterech kolegów z uczelni. Główni bohaterowie serialu to młodzi naukowcy, którzy świetnie radzą sobie na polu naukowym i akademickim, ale w kontaktach z kobietami są zupełnie bezradni.

Twórcy Teorii Wielkiego Podrywu

Za ojców tego, wielokrotnie nagradzanego, amerykańskiego serialu komediowego uznawani są trzej scenarzyści i zarazem producenci- Chuck Lorre, Bill Prady i Steven Malaro. W Stanach Zjednoczonych premiera pierwszego odcinka tego serialu miała miejsce 24 sierpnia 2007. Obsada serialu, złożona z początkowo nieznanych szerszej publiczności aktorów, szybko awansowała do pierwszej ligi aktorów komediowych. Prezentujący inteligentny humor z licznymi odniesieniami do popkultury, serial od początku zbiera bardzo dobre recenzje zarówno wśród widzów, jak też krytyków. Smaczku dodaje fakt, że tytuły odcinków odnoszą się, w humorystyczny sposób, do znanych teorii naukowych. Do roku 2019 powstało 12 sezonów tego serialu. W USA serial ten emitowany jest przez kanał CBS. W Polsce za jego emisję odpowiada Comedy Central. Cały serial jest również dostępny online na platformie VOD Player.

Sezon 2 (2008/2009)

W ciągu 23 odcinków sezonu drugiego, śledzimy dalsze perypetie uczuciowe, zawodowe oraz mieszkaniowe czwórki młodych naukowców z California Institute of Technology w Pasadenie. Sheldon (Jim Parsons), Leonard (Johnny Galecki), Raj (Kunal Nayyar) oraz Howard (Simon Helberg) konkurują o względy atrakcyjnej i przebojowej sąsiadki- Penny. Sezon 1 zakończył się zerwaniem Penny z jej chłopakiem, oraz zgodą na randkę z Leonardem. Motywem przewijającym się w całym drugim sezonie jest uczucie rodzące się pomiędzy Penny (Kaley Cuoco) i Leonardem. Początki ich związku nie były udane, głównie z powodu kompleksów Penny na punkcie braków w wykształceniu oraz kompleksów Leonarda na punkcie braków w wyglądzie. W odcinku 4, Raj zostaje wyróżniony przez magazyn People jako wizjoner przyszłości, co spotyka się z zazdrością ze strony Sheldona. Również Sheldon postanawia coś zmienić w swoim życiu i bardziej się usamodzielnić. Przyjaciele próbują nauczyć go jazdy samochodem, niestety bez większego sukcesu, gdyż genialny fizyk okazuje się kompletnym beztalenciem w tej materii (odcinek 5). Sheldon, Leonard i Raj biorą również udział w pojedynku robotów organizowanym na uczelni (odcinek 12). W odcinku 15, poznajemy matkę Leonarda, dr Beverly Hofstadter (Christine Baranski), która jest psychoanalityczką. Jej obserwacje wprowadzą duże zamieszanie w życiu Sheldona i Penny. W odcinku 17 gościnnie pojawia się gwiazda, Summer Glau- amerykańska aktorka znana z serialu sci-fi Firefly, którego fanami są nasi bohaterowie. Spotykają ją oni jadąc pociągiem na konferencję naukową.  W poszukiwaniu pociechy po miłosnych zawodach, Howard, Leonard i Raj wyruszają do Las Vegas (odcinek 21). W finałowym odcinku drugiego sezonu Leonard decyduje się na wyprawę badawczą na biegun, a Penny zastanawia się co łączy ją z Leonardem.

Sezon 2- lista odcinków

 1. The Bad Fish paradigm
 2. The Codpiece technology
 3. The Barbarian sublimation
 4. The Griffin equvalency
 5. The Euclide alternative
 6. The Cooper-Nowitzki Theorem
 7. Panty Piniata Polarization
 8. The Lizard-Spock expansion
 9. The White Asparagus triangulation
 10. The Vartabedian Conundrum
 11. The Bath Item Gift Hypothesis
 12. The Killer Robot Instability
 13. The Friendship Algorithm
 14. The Financial Permeability
 15. The Maternal Capacitance
 16. The Cushion Saturation
 17. The Terminator Decoupling
 18. The Work Song Nanocluster
 19. The Dead Hooker Juxtaposition
 20. The Hofstadter Isotope
 21. The Vegas Renormalization
 22. The Classified Materials Turbulence
 23. The Monopolar Expedition

Zarejestruj się, aby obejrzeć Teoria wielkiego podrywu: Sezon 2 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 13185 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!