Teoria wielkiego podrywu: Sezon 12 - Online

Sep. 24, 2018
Twoja ocena 0
0 0 głosów

Teoria wielkiego podrywu – recenzja sezonu 12

Sezon 12 jakże popularnego sitcomu jest ostatnim, w ramach którego możemy śledzić przygody czterech geeków – Sheldona, Leonarda, Howarda i Raja. Wzruszający odcinek ślubny, wieńczący sezon 11, dawał ogromne nadzieje na mocne i efektowne zakończenie Teorii Wielkiego Podrywu. Niestety, wśród serialowych krytyków panują opinie, iż jest to dość mierne zakończenie serialu, który wystartował z wysokiego C, regularnie obniżając swoje loty.

Obsada

Oprócz stałych gwiazd wcielających się w role Leonarda, Sheldona, Raja, Howarda, Penny, Amy, czy Bernadette, twórcy zaplanowali wprowadzenie postaci dorosłego Tama Nguyena, Wietnamczyka, który swoje dzieciństwo spędził w Teksasie u boku Sheldona Coopera. W rolę dorosłego Tama wciela się Robert Wu.

Obsada 12 sezonu zawiera również inne gwiazdy – na ekranie ujrzyeć można Kathy Bates i komika Tellera, wcielających się w rolę świeżo upieczonych teściów Sheldona, których mogliśmy oglądać w poprzednich sezonach. W sezonie wieńczącym Teorię Wielkiego Podrywu nie mogło zabraknąć pojawiającego się epizodycznie Willa Wheatona, znanego z kultowej produkcji Star Trek. Do zacnej obsady dołączą również są m.in. Kevin Smith, William Shatner, Joe Manganellio, czy jeden z najznamienitszych koszykarzy w historii ligi NBA, Kareem Abdul-Jabbar, center zespołów Milwaukee Bucks i Los Angeles Lakers.

Miesiąc miodowy Sheldona i Amy

Sezon 12 rozpoczyna się od podróży ślubnej świeżo upieczonego małżeństwa Shamy do Nowego Jorku. Państwo Cooper nie zdecydowali się na romantyczne podróże do Europy, czy Ameryki Południowej. Zamiast tego Sheldon i Amy postanawiają spełnić jedno z marzeń naukowca – podróż do Legolandu. W międzyczasie małżonkowie zastanawiają się, jaki prezent będzie na nich czekał po powrocie do Californii. Pomysł ze spędzeniem miesiąca miodowego w Wielkim Jabłku, który „uatrakcyjniony” został pokazem „Harry Potter and the Cursed Child” i wycieczką śladami uwielbianego przez Sheldona Nikoli Tesli jawi się zatem jako pomysł zbyt banalny. W szczególności biorąc pod uwagę to, co serwowali nam twórcy serialu przez poprzednie 11 sezonów.

W międzyczasie Sheldon i Amy walczą o uznanie ich konceptu dotyczącego teorii super-asymetrii, szukając w tym szansy na nagrodę Nobla, jednocześnie starają się wzmocnić więzi rodzinne pomiędzy Sheldonem, a rodzicami Amy.

Raj dalej singlem?

Sezon 12 wyglądał również na idealną okazję, żeby rozporawić się z samotnością ostatniego singla grupy naukowców – Raja. Sympatyczny Hindus miał już zdecydowanie dość samotności i życia jedynie z Cynamonką, suczką Yorkshire Terriera. Niejednokrotnie recenzje zwracają uwagę na fakt, że związki pozostałych bohaterów serialu uformowały się na dobre kilka lat temu, podczas gdy Raj pełni rolę chłopca do emocjonalnego bicia. Biorąc pod uwagę problemy z rozmawianiem z kobietami na trzeźwo, przez które przeszedł bohater, wszyscy życzyliśmy mu happy-endu od dłuższego czasu.

I tak Raj, niejako w akcie desperacji, dochodzi do wniosku, że pisany jest mu los tradycyjnego Hindusa. Prosi zatem ojca, aby ten znalazł dla niego żonę i zaaranżował małżeństwo. Ten z kolei radzi mu, że pierwszym poważnym krokiem jest usunięcie z internetu wszystkich zdjęć z Cynamonką, a w szczególności tych, w których noszą pasujące do siebie ubrania. Nie da się jednak ukryć, że naukowiec, który otwiera własne planetarium to dobra partia. W sezonie 12 Raj oświadcza się Anu, kobiecie pracującej jako hotelowy concierge, która odnosi spore sukcesy i ma ambicje na otwarcie własnego biznesu.

Co u pozostałych bohaterów?

Związek Leonarda i Penny przechodzi kolejne zawirowania. Penny, która stanie się kierowniczką dobrze zapowiadającego się projektu, zdradza Leonardowi, iż nie zamierza mieć dzieci. Leonard także bardzo przyjmuje do siebie fakt, że jego żona nie pamięta momentu ich pierwszego pocałunku. Drobny astmatyk postanawia jednak wziąć życie w swoje ręce – pod groźbą odejścia z pracy otrzymuje propozycje ciekawego projektu na uczelni Caltech. W sezonie 12 pojawia się również Zack, były chłopak Penny, który szuka pomocy u państwa Hofstadterów. Prośba, z którą przychodzi jest dość nietypowa, albowiem prosi on Leonarda o jego… nasienie! Zack bowiem okazuje się być bezpłodnym. Naukowiec jest jednak odporny na namowy swojej żony.

Życie państwa Wolowitz jest regularnie zakłócane przez Stuarta i jego dziewczynę Denise, którzy coraz więcej czasu spędzają w domu Howarda i Bernadette. Pani Wolowitz wpada na pomysł napisania książki dla dzieci, w której głównym wątkiem będzie podróż w kosmos, inspirowana doświadczeniami Howarda.

Jakie recenzje od serialowych krytyków zbiera sezon 12?

Pierwsze odcinki finałowego sezonu nie powaliły na kolana. Sam schemat wydaje się nieco przestarzały, a angażowanie każdego z charakterów w ciekawe (z punktu widzenia twórców) przygody po prostu wymuszone. Humor rodem z geekowskich stron internetowych skręca w kierunku odgrzewanych sucharów, w związku z czym nie dziwi duża ilość negatywnych recenzji zbieranych przez ostatni sezon Teorii Wielkiego Podrywu. Wygląda na to, że moment zakończenia serialu jest nieco spóźniony.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Teoria wielkiego podrywu: Sezon 12 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 17322 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!