Teoria wielkiego podrywu: Sezon 1 - Online

Sep. 24, 2007
Twoja ocena 0
0 0 głosów

The Big Bang Theory – w Polsce znany pod nazwą Teoria wielkiego podrywu. Amerykański serial komediowy. Sezon pierwszy powstał w 2007 roku, składa się z 17 odcinków, które trwają około 22 minut każdy. Podczas tych 22 minut poznajemy historię zabawnych fizyków oraz ich przyjaciół i sąsiadki.

Aktualnie serial dostępny jest na wielu stronach online, oraz jest dostępny na Comedy Central.

Już w pierwszych odcinkach poznajemy głównych bohaterów. Leonard oraz nietypowy Sheldon, para młodych zdolnych wykładowców fizyki, są oni współlokatorami. Stereotypowi kujoni. Lata nauki, pasja do komiksów, filmów kategorii Star Trek, super bohaterów, gier komputerowych i innych rzeczy pozbawionych kontaktu z innym człowiekiem sprawiły, że ich doświadczenie z kobietami jest bardzo ograniczone. Sytuacja ulega zmianie wraz z pojawieniem się atrakcyjnej sąsiadki, błyskotliwej, przebojowej Penny. Śliczna blondynka już od pierwszych chwil zawraca w głowie Leonardowi, jednakże każda próba zainteresowania jej swoją osobą zostaje zniwelowana przez pozbawionego wyczucia Sheldona. Otwartość Penny oraz chęć kontaktu z innymi ludźmi sprawia, że młoda dziewczyna pomimo wielu przeciwności stara się nauczyć chłopaków normalnego życia. Sezon pierwszy tego popularnego serialu, opiera się w głównej mierze na mozolnym zdobywaniu względów Penny przez Leonarda. Pojawienie się w życiu Leonadra Penny, oraz informacja o tym, że dziewczyna posiada partnera mobilizuje go do działań, do budowania relacji z innymi ludźmi. Sytuacja pomiędzy Leonardem a Penny uświadamia mu jednak, że niestety nie ma on u niej szans. Porzucając wszelką nadzieje nawiązuje romans z koleżanką z pracy Leslie. Jednakże, koleżanka z pracy nie jest zainteresowana dłuższym związkiem. W sezonie pierwszym również Sheldon przeżywa swoje przygody. Traci on prace, co sprawia, że miłość do nauki jeszcze bardziej się pogłębia stając się już chorobliwa. Sytuacja do której dochodzi zmusza jego współlokatora do podjęcia środków ostatecznych, i w tym momencie poznajemy pobożną matkę Sheldona.

W życiu Leonarda oraz Sheldona istnieją również najlepsi przyjaciele. Wspólnie dzielący z nimi te same pasje, zamiłowania, również naukowcy: Wolowitz oraz Koothrappali. Cała grupa przyjaciół zostaje zaproszona na imprezę Halloweenową do Penny. Pomimo starań cała grupka zostaje zaatakowana przez partnera sąsiadki, który przez cały wieczór dokucza im i wyśmiewa ich stroje. Skuteczne uwodzenie Wolowitza jednej z przyjaciółek Penny powoduje, że młoda kobieta zmuszona jest spędzić noc u Leonarda i Sheldona.

Teoria wielkiego podrywu: Sezon 1

W kolejnych odcinkach poznajemy więcej szczegółów na temat Koothrappali, jest on obcokrajowcem. Jego rodzice (Hindusi), którzy żyją w przekonaniu ustawiania małżeństw, stawiają go w trudnej sytuacji i umawiają go na randkę w ciemno. Sytuacja zaczyna się komplikować w momencie, gdy nieznajoma zamiast wykazać zainteresowanie jemu, interesuje się Sheldonem.

Kolejno wspólne dzieło Sheldona i Leonarda, skutkuje zaproszeniem na konferencje oraz wykładem, na co nie chce przystać Sheldon. Różnica zdań pomiędzy współlokatorami sprawia, że interwencje musi podjąć Penny, próbując załagodzić konflikt między chłopakami tylko go nasila.

Pojawienie się w ostatnich odcinkach atrakcyjnej Missy, która jest siostrą Sheldona sprawia, że pomiędzy wszystkimi przyjaciółmi pojawia się rywalizacja doprowadzająca do wiecznych kłótni. W skutek niezdrowej rywalizacji doprowadza do zawarcia niepisanego paktu, że żaden z nich nie zdobędzie jej względów.

Sezon kończy się niesamowitym zwrotem akcji w relacjach pomiędzy Penny a Leonardem. Kobieta, kończąc swój poprzedni związek, zgadza się na randkę z sąsiadem.

Serial opowiada o naturalnych problemach życia codziennego tj. utrata pracy w sposób zabawny a zarazem przyjemny.

Nikt już nie wyobraża sobie tego popularnego serialu bez wspaniałych postaci w które wcielają się,Jonny Galecki oraz Kaley Cuoco czyli Leonard i Penny, ponadto warto tutaj wyróżnić niesamowitą postać aktorską którą przyjmuje Jim Parsons odtwórca roli Sheldona Coopera.

Również na uwagę zasługują, posiadający ogromne rzesze fanów na całym świecie : Simon Helberg i Kunal Nayyar wcielający się w postacie Howarda Joela Wolowitza i Rajesha Koothrappaliego.

Warto pamiętać, że serial Teoria wielkiego podrywu został nagrodzony aż dziesięcioma statuetkami Emmy. Jest to serial komediowy, który w ogromnym skrócie opowiada historię zwariowanych naukowców – fizyków, oraz ich urokliwej sąsiadki.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Teoria wielkiego podrywu: Sezon 1 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 16990 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!