Riverdale: Sezon 2 - Online

Oct. 11, 2017
Twoja ocena 10
10 1 głosów

„Riverdale” to amerykański serial oparty na serii komiksów Archie Comics, który jest dostępny online na platformie Netflix. Jest to serial młodzieżowy, który można zaliczyć do kategorii young adult, czyli gatunków kierowanych właśnie do nastoletnich widzów. „Riverdale” to serial o przyjaźni, pierwszych miłościach, związkach, ale także towarzyszących temu problemach (rodzinnych, kulturowych, poglądowych itp.).

Dalsze losy bohaterów

W drugim sezonie obsada pozostaje ta sama, główni bohaterowie, czyli Archie Andrews, Betty Cooper, Veronica Lodge i Jughead Jones stawiają czoła wydarzeniom, które dzieję się w tytułowym miasteczku Riverdale. Anty bohaterem tej serii jest tajemnicza Czarna Maska (Blackhood), która zabija w imię własnych idei.

Kim jest Czarna Maska?

W ostatnim odcinku pierwszego sezonu w Pop’s Chock’lit Shoppe doszło do strzelaniny, w której ranny został Fred Andrews, ojciec Archiego. Jak się dowiadujemy w kolejnych odcinkach Czarna Maska to postać, która chce wyplenić z mieszkańców grzech, kłamstwo, hipokryzję i zepsucie – robi to wymierzając własną „sprawiedliwość”, najczęściej poprzez zabicie „grzesznika”. W miasteczku zostaje zasiany niepokój i strach.

Betty, Czarna Maska i Chic

Co ma wspólnego Betty z Czarną Maską? Kim jest Chic? Kolejne odcinki serialu Riverdale dają coraz więcej informacji, ale też wprowadzają coraz większy chaos. W życiu rodziny Cooperów pojawia się Chic, przyrodni brat Betty. Główna bohaterka dostaje też tajemnicze telefony od samej Czarnej Maski i coraz bardziej zagłębia się w mroczny świat… Niepewna przeszłość Chica, jego nieciekawi znajomi oraz podejrzane zachowanie sprawiają, że Betty mu nie ufa. Podejrzewa go nawet o bycie Czarną Maską.

Walka ze złem

Archie i jego koledzy nie chcą dać się zastraszyć i zakładają tzw. Czerwony Krąg. Zaznaczają w Riverdale swoją obecność, pokazują swoją siłę, a wszystko po to, aby inni poczuli się bezpieczniej. Sytuacja chyba jednak ich przerasta, bo z ideologicznie bohaterskiego „stowarzyszenia” stają się nieopanowanym „gangiem”.

Obsada ta sama, bohaterowie inni

Każdy się zmienia, ma na to wpływ wiele czynników. W tej serii poznajemy bohaterów z innej perspektywy: mroczna strona Betty czy nieprzewidywalny Archie. Do tego potulna Veronica przyglądająca się szemranym interesom jej rodziców oraz Jughead w nowym środowisku (przenosi się do liceum Southside, poznaje nowe Węże). Na dokładkę otrzymujemy problemy pomiędzy Cheryl i jej matką, a także miłosne rozterki Kevina.

Kto zabijał?

Przez cały sezon domyślaliśmy się, że to ktoś powiązany z Betty – w końcu do niej dzwonił, jej wysyłał zaszyfrowane listy, jak sam mówił – nią się inspirował. Pierwsze podejrzenia Betty padły na Chica, jednak późniejsze wydarzenia przekreśliły tę opcje. Ostatni odcinek dał odpowiedź na dręczące widzów pytanie… Było to z pewnością zaskoczenie dla bohaterów serialu…

Podsumowanie – recenzja

Drugi sezon serialu „Riverdale” to zupełnie inna „bajka” niż seria pierwsza. 22 odcinki dostarczyły nie lada emocji, ale też rozczarowań. Akcja rozwija się dość szybko, poznajemy Czarną Maskę, jej wartości i motywacje działań. Postać ta działała według określonego schemat – piętnuje grzechy innych, wybiera swoją ofiarę spośród mieszkańców Riverdale i wymierz sprawiedliwość. Kilkukrotne próby schwytania Blackhooda były bezowocne – okazał się on sprytniejszy.

Ten sezon to wiele różnych emocji, które towarzyszą bohaterom:

– wszechogarniający miasteczko strach i mrok,

– zdenerwowanie i agresja wynikająca z chęci schwytania sprawcy, ale również z bezradności,

– ciekawość i podniecenie wywołane śledzeniem zbrodniarza.

Tak samo wiele emocji towarzyszy widzowi, z niecierpliwością czeka on na wyjaśnienie zagadki kim jest Czarna Maska. Jednak mnogość wątków pobocznych skutecznie odciąga nas od myślenia tylko o tym. Co raz zatapiamy się w problemy poszczególnych bohaterów – nowi znajomi i nowa szkoła Jugheada, intrygi Penelope Blossom, rodzinne potyczki Lodge’ów czy problemy finansowe Freda Andrewsa. Każdy bohater serialu w jakimś stopniu przyczynia się do ostatecznego wyjaśnienia zagadki i odpowiedzi na pytanie: kto jest Czarną Maską?

Zarejestruj się, aby obejrzeć Riverdale: Sezon 2 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 12083 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!