Riverdale: Sezon 1 - Online

Jan. 25, 2017
Twoja ocena 10
10 2 głosów

Seriale dla nastolatków cieszą się sporą oglądalnością. Widać to dokładnie na przykładzie popularnego serialu Netflixa – Riverdale. Pierwszy sezon tego serialu przyciągnął przed ekrany telewizorów i laptopów nie tylko młodzież, ale i dorosłych. Wiele osób z zapartym tchem śledzi poczynania bohaterów, którzy zapadają w pamięć. Sporo ludzi zalicza Riverdale do seriali guilty pleasure, co nie jest złym stwierdzeniem bowiem Riverdale to czysta rozrywka.

O czym w ogóle jest Riverdale?

Fabuła serialu rozgrywa się w małym, spokojnym miasteczku o nazwie Riverdale. Pewnego dnia całą społecznością wstrząsa straszna wiadomość. Jeden z mieszkańców odnajduje zwłoki nastolatka, który należy do najbardziej wpływowej rodziny w Riverdale. To wydarzenie jest motorem napędowym całej fabuły, która rozgrywa się głownie w liceum. Grupa nastolatków angażuje się w rozwiązanie sprawy brutalnego morderstwa, co stawia ich w wielu niebezpiecznych sytuacjach i zmienia ich dotychczasowe życia.

Serial Riverdale zostal nakręcony na podstawie popularnej a Ameryce serii komiksów – Archie Comics. Jednak komiks jest jedynie inspiracją twórców a a serial nie jest jego idealną kalką. Riverdale z komiksami, na których oparto cały serial ma niewiele wspólnego. Zgodna jest jedynie jedna z głównych postaci, czyli Archie Andrews, który jest głównym bohaterem komiksów oraz jednym z głównych postaci serialu.

Kogo możemy zobaczyć w Riverdale – obsada i bohaterzy serialu

Ten popularny serial Netflixa pozwolił zyskać popularność wielu nieznanym dotąd twarzom. Jedną z głównych i istotniejszych ról gra Lili Reinhart. Jej postać to Betty Cooper – ułożona nastolatka, która ma smykałkę do zdobywania informacji. Nie mniej ważny jest K.J. Apa, który wciela się w rolę Archiego Andrewsa. Jedną ze znanych twarzy w Riverdale jest Cole Sprouse. Możemy go pamiętać w seriali Disney – Nie ma to jak hotel oraz Nie ma to jak statek. W serialu Netflixa gra on outsidera, który uwielbia pisać. Odcinki zwykle zaczynają i kończą się jego monologiem. Jedną z głównych postaci jest również Camila Mendes – nowej uczennica, która pojawia się w liceum w Riverdale zaraz po morderstwie jednego z uczniów i staje się najlepszą przyjaciółką głównych bohaterów. Na koniec warto wspomnieć o Madelaine Petsch. Ta aktorka świetnie wcieliła się w swoją postać, która jest jedną z najbarwniejszych postaci w serialu. Cheryl Blossom to siostra bliźniaczka zamordowanego nastolatka – Jasona. Jest to nastolatka, która jest władcza i wyniosła. Ta postać jest nieco przerysowana, ale nadaje serialowi charakteru i przyciąga uwagę widza. Obsada Riverdale jest jego ogromną zaletą. Młodzi aktorzy świetnie odwzorowują swoje role sprawiając, że łatwo zapadają nam one w pamięć.

Dlaczego warto obejrzeć Riverdale?

Recenzje tego serialu są bardzo różne. Niektórzy traktują go jako zwykłą, mało ambitną rozrywkę i to im wystarcza. Inni doszukują się błędów logistycznych i oskarżają serial o bycie przerysowanym. Mimo wszystko ta produkcja Natflixa warta jest obejrzenia. Riverdale daje nam:

  • rozrywkę
  • tajemnicę
  • barwnych bohaterów
  • wartką, niebanalną akcję

Riverdale to serial, który ma dostarczać nam zabawy i umilić nam spokojne wieczory. To produkcja przede wszystkim dla nastolatków, lecz nie oznacza to, że nie dostarczy rozrywki dorosłym. Wręcz przeciwnie, ten serial nadaje się dla każdego kto szuka lekkiego, ale angażującego serialu.

Gdzie można obejrzeć ten serial?

Riverdale to produkcja Netflixa. Oznacza to, że możemy oglądać ten serial online na tej platformie z każdego urządzenia, na którym mamy tę platformę. Bez problemu możemy włączyć serial na telewizorze, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym.

Riverdale jest jednym z popularniejszych serialów Netflixa. Przyciągnął wiele osób do tej właśnie platformy VOD. To serial młodzieżowy, skupiony na mrocznej zagadce. Świetnie sprawdza się w swojej roli, czyli dostarczaniu rozrywki. Bohaterowie szybko zyskują naszą sympatię i z łatwością przychodzi widzowi kibicowanie im. Właśnie z tych powodów warto zajrzeć na Netflix i włączyć pierwszy sezon Riverdale.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Riverdale: Sezon 1 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 12850 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!