House of Cards: Sezon 4 - Online

Mar. 04, 2016
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Minęło już kilka lat, odkąd „House of Cards” miało swoją premierę. Czas ten został przez serial bardzo dobrze spożytkowany, czyniąc go jednym z najpopularniejszych dramatów w historii. Każdy kolejny sezon mający premierę online na Netflixie jest wyczekiwany z utęsknieniem przez fanów, którzy podobnie jak bohaterowie serialu, stali się bezwzględnie oddani Francisowi „Frankowi” Underwoodowi. Trzeba przyznać, że jego niebywała charyzma potrafi w doskonały sposób zamaskować jego diabelską naturę, która niejednokrotnie popchnęła go do przerażających czynów. Frank powraca, a czwarty sezon „House of Cards” zapowiedziany został jako jeszcze bardziej mroczny, czy to w ogóle możliwe z Underwoodami?

Szantaż i zdrada

W poprzednim sezonie mogliśmy zobaczyć, jak Claire mówi w końcu „dość” Frankowi i postanawia chociaż raz zrobić coś dla własnej kariery. Jej traumatyczne przeżycia z Rosji popchnęły ja do podjęcia decyzji o wkroczeniu do świata polityki, zarezerwowanego do tej pory włącznie dla Franka. Jej nieudana próba zdobycia posady ambasadorki Stanów Zjednoczonych nie podcięła jej skrzydeł i kobieta wciąż planuje, w jaki sposób zyskać chociaż trochę władzy. W sezonie czwartym przyjmuje zupełnie nową strategię, która w jej umyśle, może okazać się doskonałym rozwiązaniem wszystkich problemów. Niestety, nie przewiduje, że Frank aż tak bardzo się temu sprzeciwia, co ostatecznie rozwieje jej wszelkie wątpliwości co do tego, w którą stronę ma się udać. Może wybrać, pozostanie wierną i uległą Frankowi żoną, stojącą wiecznie w cieniu swojego męża, albo może wbić mu zdradziecko nóż w plecy i ruszyć z podniesionym czołem ku władzy. Claire z początku sama nie wie, co ma wybrać i jej brak zdecydowania widać bardzo wyraźnie w niemal wszystkich jej działaniach w czwartym sezonie. Serial postanowił ewidentnie wprowadzić nieco więcej równowagi pomiędzy Claire i Frankiem, dając kobiecie nieco więcej miejsca na pierwszym planie, co finalnie staje się mieczem obosiecznym dla „House of Cards”. Nowym pomysłem Claire na siebie samą, jest start w wyborach do kongresu, co od razu zostaje w bardzo dosadny sposób skomentowane przez największe media w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy, od lewej do prawej strony, jednym głosem krytykują kobietę, głównie za jej ewidentny brak kompetencji do pełnienia jakiegokolwiek urzędu publicznego. Claire nie może również liczyć na pomoc męża, uznającego jej pomysł nie tylko za absurdalny, co za niebezpieczny dla jego kariery. Umierająca matka staje się dla niej kolejnym ciężarem, który ostatecznie popycha ją do szantażowania Franka.

Nieoczekiwany przeciwnik

Underwood cieszy się od początku czwartego sezonu swoją prezydenturą. Kłopoty związane z niskim poparciem wciąż krążą niedaleko jego gabinetu, ale mężczyzna musi skupić się teraz na o wiele poważniejszych dla niego sprawach. Recenzja za recenzją podkreślały, że nadciąga poważniejszy problem. Konflikt z Claire sprawił, że Frank czuje się niepewnie we własnej grze, którą zdawało mu się dotąd, że kontroluje. Jego żona staje się nagle jego największym adwersarzem, do tego z poważnymi dowodami przeciwko niemu w ręce. Underwood nie wiedząc, co ma zrobić, miota się pomiędzy jedną decyzją a drugą. Jak dotąd z powodzeniem udało mu się:

  • zniszczyć Walkera
  • zabić kilka osób
  • zdobyć i utrzymać urząd prezydenta

Dlatego też z niejakim szokiem możemy obserwować jego bezradność wobec Claire, przeciwnika, którego zdawało mu się, że dobrze zna. Frank ostatecznie postanawia zniszczyć również swoją żonę, ale jego plany pokrzyżował zamach na jego życie. Dokonał go Lucas Goodwin, były dziennikarz, który oskarżał Underwooda o zabicie Zoe Barnes. Frank miał z nią romans w poprzednich sezonach, ale kobieta zaczęła go szantażować, dlatego ją rzeczywiście zabił.

Wierny pies

W momencie, w którym Underwood zostaje postrzelony, na jego ratunek ponowie wyrusza niezastąpiony Doug Stamper. Mężczyzna przez lata zrobił naprawdę sporo dla Franka, ale wciąż to za mało. Stamper odkrywa, że Goodwin istotnie miał bardzo solidne dowody na to, że Frank zabił Zoe, dlatego też robi wszystko, co w jego mocy, aby nie zostały upublicznione. Na nieszczęście dla niego wpadają one w ręce Claire. Stamper nie wiedząc o tym, skupia się w międzyczasie na zdobyciu organu do przeszczepu dla Franka. W tym celu posuwa się do szantażu, co finalnie ratuje życie jego szefa. W międzyczasie Claire, pomimo fatalnego stanu zdrowi jej męża, postanawia zaprezentować dowody jego zbrodni, w akcie ostatecznej zemsty. W ostatniej chwili zmienia zdanie i zamiast Franka, pogrąża wiceprezydenta Blythea. Nie robi tego jednak za darmo, żąda od Franka, aby to ona była jego kandydatka na stanowisko wiceprezydenta w nadciągających wyborach. Frank, nie mając większego wyboru, przystaje na jej warunki. Obsada serialu została mocno zmieniona, co może przynieść spore korzyści dla serialu w kolejnych sezonach.

 

Zarejestruj się, aby obejrzeć House of Cards: Sezon 4 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 17312 Użytkowników

Udostępnij1

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!