House of Cards: Sezon 3 - Online

Feb. 27, 2015
Twoja ocena 5
7.5 2 głosów

Wraz z trzecim sezonem „House of Cards” było już jasne, ze serial nie tylko w bardzo znaczący sposób zachwiał równowaga sił w świecie seriali, ale poniekąd stał się ogromnym rywalem dla największych graczy na rynku. Ogromna popularność produkcji Netflixa była w głównej mierze zasługą mistrzowsko napisanej postaci Francisa „Franka” Underwooda. Ten bezwzględny karierowicz nie wahał się iść po trupach do celu i trzeba mu przyznać, że był w tym piekielnie dobry. Nie inaczej jest z innymi bohaterami serialu, którzy wręcz fanatycznie są oddani Frankowi, a co za tym idzie, po raz kolejny zrobią wszystko dla swojego lidera.

Prężenie muskułów

Trzeci sezon rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z finałowego odcinka serii drugiej. Frank, dzięki swojej świetnie zaplanowanej intrydze, zdołał wówczas doprowadzić do ustąpienia prezydenta Walkera. Doskonale i bezlitośnie przeprowadzony szantaż Tuska, pomógł mu w przejęciu najwyższego urzędu w Stanach Zjednoczonych, a co za tym idzie, stanie się najpotężniejszym człowiekiem na świecie – prezydentem USA. Wyjątkowo wysokie poparcie społeczeństwa, które Frank zyskał dzięki bardzo emocjonalnej kampanii swojej żony, Claire, mocno spadło. Kraj nie jest najwidoczniej zadowolony z prezydentury Underwooda, używając jako koronnego argumentu faktu, że Underwood nie został przez nikogo wybrany do pełnienia tego urzędu. Frank ewidentnie traci cierpliwość dla tych zarzutów, nie widząc, że tak naprawdę są one w dużej mierze bardzo racjonalne. Od momentu swojego zaprzysiężenia, Frank spędza większość czasu na politycznych gierkach, czyli tym w czym jest najlepszy. Jak nietrudno było przewidzieć, najwyższy urząd mu w żadnej mierze nie wystarcza i zamiast osiąść na laurach, postanawia pokazać swoją potęgę na arenie międzynarodowej. Oczywistym wyborem człowieka takiego jak Frank, czyli megalomana, było rzucenie wyzwania największemu rywalowi – Rosji. Bardzo szybko zostaje do tej rozgrywki wciągnięta Claire, która po raz kolejny będzie musiała udowodnić swoja lojalność wobec męża i jego politycznych wizji.

Kryzys małżeński

Skutkiem wyjątkowo dużych napięć w społeczeństwie, jest potrzeba zorganizowania nowych wyborów prezydenckich. Frank oczywiście nie zamierza schodzić z piedestału, który sam sobie stworzył, dlatego podejmuje decyzje o starcie w wyborach. Niskie poparcie oraz przeciwnicy atakujący go ze wszystkich stron w żaden sposób mu w tym nie pomaga, ale nóż w plecy wbije mu ktoś, kogo zupełnie się nie spodziewał. Claire, będąc zmęczona wiecznymi poświeceniami dla męża, skutkiem wydarzeń, które miały miejsce w Rosji i spotkaniu z prezydentem Petrovem, postanawia ubiegać się o stanowisko ambasadorki Stanów Zjednoczonych. Frank oczywiście odczytuje jej zamiary jako jawną zdradę i działanie na jego szkodę, ale Claire nie zamierza ustąpić. Rodzi to ogromny konflikt pomiędzy małżeństwem, a jego skutki mogą odbić się na obojgu, o wiele wcześniej niż im się wydaje.

Kolejne wygrane bitwy

Frank, będący niejako w potrzasku musi od tej chwili walczyć na dwa fronty. Z jednej strony stoi jego żona, z drugiej zaś kontrkandydaci na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Underwood musiał do tej pory zmierzyć się z silniejszymi i słabszymi przeciwnikami, którymi byli:

  • Peter Russo
  • Raymond Tusk
  • Prezydent Walker

W trzecim sezonie, serial naprzeciw Franka wystawił o wiele groźniejsze osoby, które realnie mogą mu zaszkodzić. Swoja kampanie rozpoczęła Heather Dunbar, była marines, które zachowała jeszcze resztki godności i honoru, przeciwieństwie do Underwooda. Główny bohater pokazuje w tym momencie swoja przebiegłość i postanawia zwerbować do wyścigu o fotel prezydenta inną kobietę, Jackie Sharp, której głównym zadaniem będzie mącenie w kampanii, ile się tylko da. Frank liczy na to, że dzięki temu sprytnemu pomysłowi odciągnie część wyborców od Dunbar, a sam na tym zyska. Jak się później okazuje, plan ten był kolejnym popisem kunsztu Franka w grze politycznej – udaje mu się wygrać wybory i zachować stanowisko prezydenta.

Lis w kurniku

Tymczasem obsada drugiego planu, czyli Doug Stamper, po swoim upadku psychicznym w drugim sezonie, nie jest już mile widziany w biurze Franka. Przechodzi zatem do obozu Dunbar, ale jak się szybko okazuje, stary wyjadacz od samego początku pomagał Underwoodowi, podkopując wiele planów kobiety. Trzeci sezon „House of Cards” zdobył bardzo dobre recenzje, a wyniki oglądalności online obiecują następne sezony, z jeszcze większą dawką emocji.

Zarejestruj się, aby obejrzeć House of Cards: Sezon 3 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 11164 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!