House of Cards: Sezon 2 - Online

Feb. 14, 2014
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Serial „House of Cards” zdążył już zdobyć ogromną popularność swoim pierwszym sezonem. Miliony osób na całym świecie nagle zapałało miłością do gatunku politicalfiction, głównie dzięki doskonale rozpisanym charakterom pokazanym w produkcji, na czele z głównym bohaterem. Frank Underwood stał się doskonałym przykładem tego, jak anty bohater może stać się bohaterem, zjednującym sobie przychylność ludzi. W drugim sezonie jego kariera nabiera tempa, tak samo, jak jego polityczne gierki wewnątrz białego domu.

Upiór w kongresie

Wydarzenia z poprzedniego sezonu kładą się sporym cieniem na kilku postaciach widzianych w drugiej serii. Frank zdążył pokazać jakim zimnokrwistym oportunistą jest, tak samo, jak wiele osób z jego otoczenia. Przerażające oblicze polityka, jak i całej polityki w ogóle jest jedna z najmocniejszych stron serialu. Bezwzględne rozprawianie się z oponentami oraz bezlitosne zapędy głównych bohaterów sprawiły, że trudno przejść obojętnie obok tak wyrazistej opowieści. Widzów chyba naprawdę ekscytuje ten dreszczyk emocji, kiedy pomyślą, że być może właśnie tak wygląda świat wielkiej polityki, być może to właśnie dzieje się za drzwiami Białego Domu, lub w ciemnej uliczce gdzieś w Waszyngtonie. Fikcja miesza się tutaj z realizmem, przez co fabuła staje się bardzo emocjonująca. Spokój, który stał się wizytówka Underwooda, wzbudza niejako strach, bo brak okazywanych emocji i zimna kalkulacja pozbawiona empatii, jest niemal nieludzką cechą. Niemal każda recenzja poprzedniego sezonu wskazywała na to, jak serial doskonale wykreował wizję polityki i ludzi w niej siedzących, dokładnie tak jak wyobrażają to sobie ludzie.

Stalker

Sprawa morderstwa kongresmena Petera Russo ciągnie się za Frankiem i jego asystentem Dougiem Stamperem przez cały drugi sezon. O tyle o ile Frank nie ma z tym żadnego problemu i nie meczą go wyrzuty sumienia, tak Doug nie do końca potrafi zostawić tę sprawę za sobą. Mężczyzna wie, gdzieś głęboko w sobie, że powinien pozbyć się także Rachel, prostytutki, która jest jedynym świadkiem w sprawie, ale odrzuca ta myśl od siebie. Zabójstwo Russo pozostawiło w nim ogromną bliznę emocjonalną, oddziałującą w bardzo silny sposób na jego psychikę. Doug powoli zaczyna tracić zdrowy rozsądek i z piekielnie skutecznego asystenta, niebojącego się ubrudzić sobie rąk, stał się niejako stalkerem używających brutalnych metod takich jak:

  • – prześladowanie
  • – zastraszanie
  • – przemoc fizyczna i psychiczna
  • – manipulacja

Stamper zaczyna przypominać psychopatycznego prześladowcę, dobrze znanego z wielu filmów grozy i widzowie czują to, bojąc się jego osoby niemal tak samo, jak Rachel. Chorobliwa zazdrość o kobietę sprawia, że Doug zaczyna popełniać błędy, staje się brutalny i władczy wobec kobiety. Finalnie kończy się to dla niego fatalnie, co było przecież do przewidzenia.

Kolejna zwycięska bitwa

Frank, będąc zupełnie nieświadomym, co wyczynia Doug, prowadzi swoja brudną grę w celu obalenia prezydenta Walkera. Widzowie zdążyli już poznać, że mężczyzna nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć wyznaczony sobie cel i podobnie jest w drugim sezonie serialu „House of Cards”. Frank ma tym razem o wiele większy kłopot niż zapijaczony Russo, a jest nim niemal krystaliczna postać prezydenta Walkera. Underwood nie bardzo ma się do czego przyczepić, co go strasznie irytuje, ale wtedy pokazuje swoją wielka zaradność i przebiegłość. Fabrykuje dowody mające rzekomo łączyć Walkera i jego sztab z finansowaniem z Chin. W Stanach Zjednoczonych jakakolwiek forma pomocy, czy darowizny finansowej na rzecz kampanii jest nielegalna, dlatego, gdy Frank upublicznia swoje zarzuty, budzi to ogromne kontrowersje. Oczywistym następstwem tych kroków jest szeroko zakrojone śledztwo, które potrzebuje jednakże świadków. W tym momencie ponownie pojawia się Tusk, biznesmen blisko związany z Walkerem. Frank, w wyjątkowo wyrafinowany sposób szantażuje Tuska, aby zeznawał przeciwko Walkerowi, co jest o tyle trudne, że mężczyźni są bliskimi przyjaciółmi. Frankowi udaje się finalnie ukończyć pomyślnie swój spisek. Walker ustępuje, a Underwood zostaje mianowany na stanowisko prezydenta.

Gwałt i walka o honor

Obsada serialu może cieszyć się doskonale dobranymi aktorami i aktorkami, a jedną z nich jest ta wcielająca się w postać Claire Underwood. Żona Franka, Claire, stojącą do tej pory w cieniu męża, pokazuje w sezonie drugim swoją prawdziwa twarz. Kobieta pada ofiarą szantażu, co może narazić na szwank nie tylko jej reputację, ale także Franka, na co nie może pozwolić. Jej niemal fanatyczne oddanie dla sprawy i kariery jej męża, każe jej przyjąć na siebie bardzo bolesny cios, jakim jest ujawnienie sprawy sprzed wielu lat. Claire, będąc młodą dziewczyną, została zgwałcona, a kilka lat później dokonała aborcji. Te dwa zdarzenia schwytały Claire w krzyżowy ogień wstydu i hańby i Claire doskonale wie, że opinia publiczna będzie strasznie trudna do przekonania. Kobieta wykorzystuje jednak swój spryt i obie sprawy łączy w jedno, występując od tej pory jako ofiara. Jej plan się udaje i z osoby, na którą polowały media, staje się wzorem do naśladowani dla milionów kobiet. Małżeństwo Underwoodów wprowadza się do Białego Domu z bardzo silnym poparciem społeczeństwa, ale widzowie zadają sobie pytanie to, czego jeszcze mogą pragnąć, skoro zdobyli już szczyt władzy? Kolejny sezon, podobnie jak poprzedni będzie dostępny online na platformie Netflix, dlatego niedługo poznamy odpowiedź na to pytanie.

Zarejestruj się, aby obejrzeć House of Cards: Sezon 2 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 10145 Użytkowników

Udostępnij6

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!