Homeland: Sezon 8 - Online

Feb. 09, 2020
Twoja ocena 10
10 1 głosów

Serial „Homeland” narobił swego czasu sporo szumu medialnego, głównie za oceanem, gdzie przez wiele osób do dzisiaj uznawany jest za produkcję co najmniej kontrowersyjną. Producent serialu – Showtime – znany jest z tematyki drażliwej dla społeczeństwa amerykańskiego, ale w tym konkretnym przypadku nie da się nie zauważyć, że jest to historia mogąca wzbudzać wiele gwałtownych dyskusji. Finałowy sezon „Homeland” obiecuje, że i tym razem widzowie będą mogli liczyć na wiele emocji.

„Homeland” – ostatni rozdział

Historia Carrie Mathison, młodej kobiety pracującej dla największej jednostki wywiadowczej na świecie – CIA – wykazuje się sporą dynamiką. Na przestrzeni ośmiu sezonów bohaterka była uwikłana w niemal każdy większy konflikt polityczno-militarny na świecie. Siła „Homeland” bowiem od zawsze było naśladowanie prawdziwego świata, z którego czerpało inspiracje dla kolejnych wątków w nowych sezonach. Widzowie pokochali ten schemat, być może dlatego, że mogli zobaczyć w serialu odbicie ich własnych przeżyć, szczególnie że produkcja nie unika niewygodnych faktów. Począwszy od sezonu pierwszego, Carrie musi zmagać się głównie z zagrożeniami ze strony terrorystów, a problem ten jest wyjątkowo żywo komentowany w mediach w całej Ameryce. Społeczeństwo pokazane w serialu oddaje rzeczywiste obawy ludzi, których spotkać można na ulicach każdego większego i mniejszego miasta w USA. Sezon ósmy, który pojawia się także online, postanowił przenieść walkę głównej bohaterki na o wiele niebezpieczniejszy grunt, co dla samego serialu nie jest niczym nowym, ale na pewno zupełnie zmienia skalę samej fabuły, którą znaliśmy do tej pory.

Krytyka rzeczywistości według „Homeland”

W poprzednim sezonie Carrie musiała stawić czoła dobrze znanemu wrogowi, którym była sama Rosja. Podczas wykonywania tajnej misji, kobieta wpadła w ręce tamtejszego odpowiednika CIA, co nie oznaczało nic dobrego. Po długich i brutalnych torturach Carrie odzyskuje finalnie wolność, ale tamte wydarzenia będą największym tłem psychologicznym dla jej postaci w sezonie ósmym. Zakres jej obowiązków znacząco się zmienił i po długiej rekonwalescencji Carrie powoli wraca do sił i pracy. Jej długoletni przyjaciel i przełożony, Saul Berenson, został w międzyczasie doradcą do spraw bezpieczeństwa nowo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Ralpha Warnera. Z jego rozkazu, Saul zostaje wysłany do Afganistanu, aby raz na zawsze zamknąć ten rozdział w amerykańskiej historii, poprzez wynegocjowanie stałego pokoju z Talibami. Saul doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudne zadanie zostało mu powierzone i być może jest ono samo w sobie po prostu niewykonalne. Mimo to i mając na uwadze co niedawno przeszła Carrie, postanawia poprosić ja o pomoc w tym niezwykle trudnym, ale ważnym zadaniu.

„Homeland”, czyli o ojcu i córce

Relacja pomiędzy Saulem a Carrie od zawsze była bardzo ważną częścią serialu, dostępnego także na CDA. Wiele razy lektor Polski starał się wyjaśnić zawiłości ich relacji, ale zawsze to czyny mówiły o tym najwięcej. Carrie, jako agentka pracująca w terenie, wiele razy była w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a Saul, widząc to, nigdy nie zawahał się, aby jej pomóc. Po tylu sezonach i przejściach serial stworzył pomiędzy nimi coś na wzór relacji ojciec-córka, co doskonale widać właśnie w ósmej serii „Homeland”. Saul, człowiek, który doszedł niemal na sam szczyt w swojej branży, wciąż szuka pomocy i komfortu u Carrie, niepokornej agentce, dla której zawsze bardziej liczyły się wartości ponadto, co można zyskać w danej sytuacji. Oczywiście wiele razy wpadali przez to w kłopoty, ale dopiero podróż do Afganistanu tak naprawdę zdefiniuje ich relacje w sposób definitywny.

Dla amerykanów wszystko, co tyczy się Afganistanu to temat tabu, który wzbudza poczucie wstydu i winy. Popkultura jednak uwielbia tego typu tematy, dlatego „Homeland” w ósmym sezonie ponownie wróci do tego małego państwa, które kosztowało tak wiele bólu i cierpienia zarówno Carrie, jak i Saula. Ostatnia podróż, finałowe zadanie, które czeka na tę dwójkę, ma wymiar katharsis, również dla widzów przed ekranami, słuchającymi uważnie, jak lektor kończy ostatni rozdział „Homeland”.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Homeland: Sezon 8 – Online [Lektor PL]z Lektorem Polskim

Obejrzało: 13413 Użytkowników

Udostępnij8

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!