Dom z papieru: Sezon 2 - Online

Jul. 19, 2019
Twoja ocena 0
9 1 głosów

Jak ukraść by nie okraść?

Pierwszy sezon serialu „Dom z papieru”(La casa de papel) zdobył niesamowitą popularność krótko po swojej premierze. Szalony pomysł Profesora by ukraść pieniądze z mennicy spotkał się z bardzo dobrym odzewem ze strony widzów. Większość widzów, która zapoznała się z tą produkcją w wersji online, nie mogła się doczekać powstania kolejnego sezonu serialu „Dom z papieru”. Szczególnie, że sezon urywa się w bardzo emocjonującym momencie, ujawniając co raz więcej z przeszłości głównych bohaterów, emocjonalnie przywiązuje widza do oglądanej historii. Co więcej, kończąca pierwszy sezon serialu włoska antyfaszystowska pieśń „Bella Ciao” staje się bardzo popularna, tworzone są różnego rodzaju remiksy puszczane w klubach w całej Europie. Sposób zakończenia pierwszej części piosenką, w której żołnierz żegna się na zawsze ze swoją ukochaną daje przeczucie, że kolejny sezon będzie się wiązał z podejmowaniem pewnych fatalnych w skutkach decyzji przez bohaterów produkcji.

Napad na hiszpańską mennicę trwa dalej…

Drugi sezon „Dom z Papieru” to kontynuacja historii o jednym z najbardziej zaplanowanych i szalonych napadów w Hiszpanii. Gorączka zorganizowanego w najdrobniejszym szczególe napadu trwa. Narracja jest nadal prowadzona z punktu widzenia Tokyo, która spokojnie, obiektywnie zza ekranu opisuje wszystkie ważniejsze momenty filmu, dodając istotne szczegóły wyjaśniające motywy kierujące bohaterami. Jest to ciekawy zabieg twórców filmu, który powoduje większe emocjonalne zaangażowanie widza w relację z przebiegu napadu.Bardzo dobrze dobrana obsada, świetna gra aktorska, niesamowita fabuła, dostępność serialu online to tylko kilka z wielu elementów składających się na sukces produkcji. Nie dziwią zatem pozytywne recenzje produkcji, szczególnie te dostępne online, w których czytamy pełne zachwytu słowa krytyków filmowych.

Drugi sezon serialu to dynamiczne zwroty akcji

Tak jak pierwsza część serialu zachwyca nietuzinkową fabułą, w której wszystko idzie gładko, według planu, tak w drugiej części serialu akcja jest dużo mniej przewidywalna. Pierwszy sezon to realizacja szalonego, dopracowanego w najmniejszym szczególe przez Profesora planu napadu na hiszpańską mennicę. W miarę upływu czasu, kolejne elementy planu są metodycznie realizowane przez bandytów, nie widzimy na ekranie większych potknięć głównych bohaterów, praktycznie bez zarzutu działa dezinformacja policji prowadzona przez Profesora. Drugi sezon to dynamiczne, zaskakujące zwroty akcji, które powodują, że widz zastanawia się wielokrotnie czy plan może się jeszcze udać, czy też wszystko już zostało zaprzepaszczone. Drobne potknięcia poszczególnych bohaterów nawarstwiają się, prowokują podejmowanie spontanicznych, nie do końca trafnych decyzji. Między bohaterami zaczynają się budować pewne uczucia, których pojawienie się nie było częścią planu Profesora.

Rozbudowane wątki miłosne chwieją podstawami planu Profesora

W drugiej części serialu zdecydowano się na poszerzenie pewnych osobistych relacji między głównymi bohaterami. Zauroczenie nie ominie również samego Profesora, którego zaskakuje siła uczucia do pewnej pięknej policjantki. Choć relacja ta została na chłodno zaplanowana jako jeden z istotnych elementów dających gwarancję powodzenia skoku na mennicę, to z pewnością częścią planu nie było szczere uczucie, które zaczyna łączyć bohaterów. Podobne nieplanowane związki zaczynają się rozwijać wśród zamkniętych w mennicy osób. Część z bandytów czując co raz silniejszy oddech policji (a być może również i śmierci) na karku decyduje się spędzić te ostatnie wolne chwile w ramionach drugiego człowieka. Tworzą się ciekawe relacje, których obserwowanie z perspektywy wygodnego domowego fotela daje dużo do myślenia. To, w jaki sposób zachowują się ludzie podstawieni pod ścianą, zamknięci pod dużym stresem w jednym budynku z perspektywą bliskiej śmierci, i to jak to wpływa na szybkie tworzenie się relacji międzyludzkich, przypomina to co znamy z opowieści wojennych dziadków. Warto obejrzeć, szczególnie przy dużej dostępności serialu online oraz wielu pozytywnych recenzjach produkcji!

Zarejestruj się, aby obejrzeć Dom z papieru: Sezon 2 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 11611 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!