Chicago PD: Sezon 2 - Online

Sep. 24, 2014
Twoja ocena 5
7.5 2 głosów

Seriale skupiające się na pracy służb ratunkowych mogą pochwalić się wyjątkowo wierną widownią. Od kilkunastu już lat, stacje telewizyjne mogą być pewne sukcesu niemal każdej nowej produkcji traktującej o ratownikach medycznych, strażakach lub policjantach. Duża w tym zasługa unikatowości tych zawodów, które gwarantują niemal nieograniczona ilość emocjonujących historii. Widzowie doceniają pomysłowość twórców, dlatego też drugi sezon „Chicago PD” osiąga doskonałe wyniki oglądalności, również online.

„Chicago PD” – służyć i bronić

Głównymi bohaterami serialu „Chicago PD” są policjanci pracujący na wielu frontach walki z przestępczością. Niektórzy muszą znosić długie i męczące patrole, które pełne są interwencji, w zdawałoby się drobne i nieistotne sytuacje kryzysowe. Inni spędzają większość czasu za przysłowiowym biurkiem, pilnując papierkowej roboty, aby inni mogli być pewni, że nic nie zginie w biurokratycznej machinie. Jednak centrum serialu to niewielka grupa detektywów, którzy każdy dzień spędzają na poszukiwaniu wartościowych informacji, które można wykorzystać do walki z kryminalistami i zorganizowanymi gangami. Handel narkotykami, nielegalne szmuglowanie towarów, to codzienność w tak dużym mieście, jak Chicago, dlatego ich praca jest tak ważna. Wielokrotnie muszą przekraczać granice ustalone przez nich samych, aby przycisnąć podejrzanego, który może posiadać wartościowe informacje. Wszystko to w imię dobra ogółu i bezpieczeństwa obywateli.

Procedural „Chicago PD”

Serial „Chicago PD” w swoim drugim sezonie po raz kolejny zabiera widzów do niebezpiecznego świata w Chicago, gdzie każdego dnia funkcjonariusze miejscowej policji muszą walczyć o spokój na ulicach. Już pierwszy sezon udowodnił, że najbardziej emocjonujące historie nie dzieją się jednak podczas patroli, ale w trakcie pozyskiwania cennych informacji. Główni bohaterowie mają na barkach ogromny ciężar swojej pracy, wiedzą bowiem, że jeśli nie wykonają swoich zadań, jak należy, komuś może stać się krzywda. „Chicago PD” podobnie jak wiele innych seriali o tematyce policyjnej, to typowy procedural, czyli serial opowiadający zupełnie inną historię w każdym z odcinków. Łączy je wątek główny – w tym przypadku główni bohaterowie pracujący razem w policji. Taki schemat daje spore pole do popisu dla scenarzystów, oferując dramatyczne wydarzenia, a także chwytające za serce przesłanie. Właśnie dlatego widzowie tak bardzo polubili „Chicago PD”.

Wojna gangów w „Chicago PD”

W drugim sezonie, który można obejrzeć w naszym kraju np. na CDA, akcja nieco przyśpiesza, stawiając na szali życie nie tylko policjantów, ale także zwykłych obywateli. Po tym, jak jeden z detektywów postanawia wprowadzić do zespołu dawnego gangstera, który teraz pragnie pomagać policji, szybko okazuje się, że sytuacja w mieście jest o wiele poważniejsza, niż wszyscy sądzili. Nad Chicago wisi bowiem widmo wojny gangów, które coraz śmielej atakują swoich rywali, prowokując o wiele większy konflikt, który może przenieść się na ulice miasta. W tym przypadku lektor Polski okazuje się bardzo pomocny, głównie ze względu na bogatą etniczność członków gangu, których możemy w wielu odcinkach po prostu nie zrozumieć. Główni bohaterowie „Chicago PD” postanawiają powstrzymać nadchodzący nieubłaganie rozlew krwi, ale nie jest to wcale proste zadanie. Podczas tej niebezpiecznej misji życie wielu z nich zawiśnie na włosku, a dla niektórych będzie to ostatnie, finalne zadanie, o czym przypomina na początku sezonu lektor.

Widzowie „Chicago PD” mogą liczyć na spory ładunek emocjonalny w drugim sezonie. Serial postanowił podgrzać atmosferę, sprowadzając więcej nieszczęść na funkcjonariuszy, w tym także śmierć. Dla widzów, którzy zdążyli przywiązać się do niektórych postaci, może to być spory cios, ale właśnie dlatego produkcje tego typu potrafią wzbudzić w odbiorcach tyle emocji. Nie powinniśmy jednak panikować, bo drugi sezon ma do zaoferowania także kilka wyjątkowo ciepłych i pokrzepiających historii, które otrą łzy, po innych, o wiele cięższych epizodach.

Zarejestruj się, aby obejrzeć Chicago PD: Sezon 2 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 12001 Użytkowników

Udostępnij10

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!