Gra o Tron: Sezon 7 - Online

Jul. 16, 2017
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Gra o tron. Serial. Książka. Fenomen ostatnich lat.

Czy jest ktoś kto nigdy nie słyszał o Grze o tron? Serial produkcji HBO stał się tak popularny, że aż trudno obejść się bez świadomości o jego istnieniu jeżeli tylko korzysta się z internetu lub rozmawia z ludźmi. Online powstają nawet poradniki jak udawać, że ogląda się ten serial, bez oglądania go, aby nie dać się zjeść psychofanom. A fani GoT są wszędzie, bo to uniwersum jest tego wszystkiego warte.

Czytaj więcej

W Westeros, fikcyjnym świecie wykreowanym przez George’a R.R. Martina, rozgrywa się walka o żelazny tron, a ostatnio już nie tylko o władzę, ale o przetrwanie. Zza Muru nadciągają Biali Wędrowcy, dodatkowo nadchodzi zima, o której ciągle mówili Starkowie i tym razem nie jest metaforyczna, a realna, w Królewskiej Przystani pada śnieg.

Do rzeczy: siódmy sezon składał się z mniejszej liczby odcinków niż pozostałe. Było ich zaledwie siedem, mimo, że poprzednie miały ich dziesięć, ale co to były za odcinki! Co prawda sięgając po różne recenzje, można dojść do wniosku, że jest nie dopracowany, bo każdy recenzent znajdzie szczegóły, które nie pasowały do fantastycznie skonstruowanego świata GoT, ale jednak był to wyjątkowy sezon.

Sezon siódmy Gry o tron

  • „Smocza Skała”
  • „Zrodzona w Burzy”
  • „Sprawiedliwość królowej”
  • „Wojenne łupy”
  • „Wschodnia Strażnica”
  • „Za Murem”
  • „Smok i Wilk”

To te odcinki przez kilka tygodni zapełniały serca i myśli około 30 milionów osób na całym świecie. Wg szacowań uwzględniających oglądalność na żywo, online i w różnych serwisach streamingowych średnia oglądalność na odcinek wyniosła 31 milionów osób. Znacznie więcej niż w poprzednich latach.

Co tam się działo!

Kiedy zostawialiśmy bohaterów po sezonie szóstym Cersei straciła ostatnie dziecko, Starkowie odzyskali Winterfell, a Daenerys w końcu zmierzała do Westeros w linii prostej, a nie na okrętkę, jak przez kilkadziesiąt ostatnich odcinków. Wszyscy spodziewali się wielkich bitew i spotkań po latach. Nie zawiedli spece od CGI ani obsada.

Po Bitwie Bękartów oczekiwania w stosunku do przedstawiania walk znacznie wzrosły, w pierwszych sezonach sezonach serialu głównie widzieliśmy efekty bitew a nie ich przebieg, wraz z rosnącą popularnością Gry o tron, wzrastał budżet odcinków i jak widać przełożyło się także na rodzaj prezentowanych scen. Nic więc dziwnego, że tym razem dostajemy żołnierzy, nieskalanych i smoki w odpowiednich proporcjach czasu ekranowego w stosunku do oczekiwań. Szkoda tylko, że smoki pożarły CGI Ducha, który niby gdzieś tam był, a raczej go nie widzimy. Spotkanie Jona i Sansy zagrane przez Kita Haringtona i Sophie Turner tak dobrze, że łzy zakręciły się w wielu oczach wpatrzonych w ekran także podniosło poprzeczkę. Sezon siódmy to sezon jednoczenia, wielu bohaterów rozdzielonych dawno temu przez los teraz ma szansę zobaczyć się jeszcze raz i chociaż na wyczekane spotkanie Aryi i Jona przyjdzie jeszcze trochę poczekać, to już teraz z pełną satysfakcją można powiedzieć: to były dobre sceny. Napisane, zagrane i zmontowane, tak, że są satysfakcjonujące w oglądaniu.

Szybka rekapitulacja

Skoro już wiadomo, że ile osób tyle opinii o serialu, a sezon siódmy był może nie doskonały, ale miał swoje dobre momenty i był istotny dla dalszego przebiegu akcji pora sobie przypomnieć co tak właściwie się tam działo.

Już na wstępie dostaliśmy mocną i dobrą scenę: Aryia wykorzystując swoje nowe umiejętności dokonała zemsty na Freyach i przypomniała im, że „Północ pamięta”, na co wszyscy czekali od krwawych godów.  Cersei zawiera sojusz z Euronem Greyjoem, mocno popranym wujkiem Theona i Yary, co idealnie obrazuje powiedzenie tonący brzytwy się chwyta, a w tym przypadku floty Eurona. Rozegrała się bitwa, po której Jaimie z pewnością nabawił się smokofobii. Jon spotyka się z Daenerys na Smoczej Skale, by przekonać ją do walki z białymi Wędrowcami, co z kolei skutkuje zaplanowaniem wyprawy za Mur by przynieść zoombie, której logika jest kwestią sporną oraz wyprawą do Królewskiej Przystani by skonfrontować umarlaka z Cersei co również nie należało do najmądrzejszych posunięć, ale było emocjonujące. Jon i Daenerys wyruszyli w podróż do Winterfell, a co działo się na statku na pewno wszyscy pamiętają.

To wszystko tylko w ciągu siedmiu odcinków!

Zarejestruj się, aby obejrzeć Gra o Tron: Sezon 7 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 10571 Użytkowników

Udostępnij5

Recenzje użytkowników:

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!