100: Sezon 5 - Online

Apr. 24, 2018
Twoja ocena 0
10 1 głosów
100

Seriale post-apokaliptyczne cieszą się ogromną popularnością. Można do nich zaliczyć między innymi The 100. Główną grupą odbiorczą tego formatu są głownie nastolatkowie, przynajmniej w pierwszych sezonach. Nie ma się co dziwić, w końcu The 100 jest oparte na powieści młodzieżowej. Jednak i dorośli mogą z powodzeniem wciągnąć się w wartką fabułę tego serialu. W Polsce możemy ten serial oglądać online na platformie Netflix.

Recenzje The 100 nie są jednoznaczne. Jednym się ten serial podoba, inni brutalnie go krytykują. Trzeba jednak przyznać, że The 100 cieszy się ogromną oglądalnością i doczekało się już pięciu sezonów. Dziś skupimy się na piątym sezonie.

Co możemy zobaczyć w piątym sezonie The 100?

W piątym sezonie bohaterowie tej serii muszą się zmierzyć z kolejnym wyzwaniem. Ziemia została zanieczyszczona przez napromieniowaną burzę – Praimfayę. Bohaterowie rozdzielają się i każdy próbuje przetrwać w inny sposób. Część z nich ukrywa się w podziemnym bunkrze, kilkoro ucieka na stację kosmiczną a Clarke samotnie przemierza wyniszczoną Ziemię. Akcja przeskakuje o kilka lat od przejścia toksycznej burzy. Mamy trzy główne wątki:

  • bunkier
  • będąca na Ziemi Clarke
  • życie kilkorga bohaterów żyjących w kosmosie

Każda z tych grup mierzy się z własnymi problemami. Bunkier po jakimś czasie staje się niewystarczający dla tak dużej liczby osób. Ich zapasy szybko się kurczą co powoduje wprowadzenie krwawych igrzysk. Na domiar złego okazuje się, że wejście do bunkra zostało zablokowane gruzem i mieszkańcy nie mogą go opuścić nawet po upływie czasu, który miał wystarczyć Ziemi do pozbycia się promieniowania. Bohaterowie zamieszkujący stację kosmiczną mają problem z powrotem na ziemię. Każdego dnia walczą o przetrwanie świadomi, że nie mogą zostać tam na zawsze. Clarke samotnie przemierza opustoszałą ziemię w poszukiwaniu miejsca, które nadawałoby się do życia. W końcu dokonuje niezwykłego odkrycia.

Obsada piątego sezonu

W sezonie piątym możemy zobaczyć dobrze znanych nam aktorów z poprzednich sezonów. Eliza Taylor wciela się w rolę Clarke, Paige Truco gra jej mamę. Ponadto zobaczymy Boba Morleya, który wciela się w Bellamiego. Dużą rolę w tym sezonie gra Marie Avgeropoulos, serialowa Octavia, która rządzi całym bunkrem i staje się jego królową. Ale to nie wszystko! Obsada piątego sezonu znacznie się rozbudowała i poznamy wiele nowych postaci.

Z czym mierzą się bohaterowie piątego sezonu The 100?

Piąty sezon The 100 postawił bohaterów przed wieloma wyzwaniami, które mają duży wpływ na ich rozwój. Wiele z nich przeszło ogromną metamorfozę, do której zmusiły ich warunki. Początek sezonu powoli wprowadza nas w obecne losy postaci. Obserwujemy ich życia i świat w jakim obecnie funkcjonują. Po kilku odcinkach w końcu możemy zaobserwować jak bohaterowie spotykają się po kilku latach co niekoniecznie jest miłe i przyjemne. Wszystkie postacie zmieniły się i dorosły. Musiały się w taki czy inny sposób poświęcić, by przetrwać. Ma to ogromny wpływ na ich relacje i konflikty, jakie się między nimi pojawiają.

Pojawia się też zupełnie nowe zagrożenie. Na Ziemię przybywają nowe postacie, które okazują się sporym niebezpieczeństwem. Rozpoczyna się walka o jedyną dolinę, która wciąż nadaje się do życia i upraw.

Serial The 100 przeszedł ogromną transformację. To już nie jest prosta historia nastolatków, którzy zostali wysłani z kosmosu, by sprawdzić czy Ziemia zregenerowała się po serii wybuchów atomowych. To serial dużo bardziej brutalny, który pokazuje jak trudne może być przetrwanie. Możemy tu znaleźć prawdziwe barbarzyństwo, ale i poświęcenie. Skrajne sytuacje, które wymagają skrajnych rozwiązań. Niektóre sceny sezonu piątego nie nadają się już dla młodszego, wrażliwego widza. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Dzięki takiemu rozwiązaniu serial wciąż jest realny, mimo swojej bezwzględności.

Piąty sezon The 100 z pewnością wart jest obejrzenia. Nie brakuje w nim akcji, konfliktów, niebezpieczeństwa i scen walki. I na pewno nie można go nazwać nudnym i przewidywalnym.

Zarejestruj się, aby obejrzeć The 100: Sezon 5 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 11493 Użytkowników

Udostępnij2

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!