100: Sezon 3 - Online

Jan. 21, 2016
Twoja ocena 0
0 0 głosów
100

Sezon 3 serialu The 100

Sezon 3 The 100 składa się z szesnastu odcinków. Premiera sezonu odbyła się 21 stycznia 2016r, a finał sezonu miał miejsce 19 maja 2016r.
Sezon został ogłoszony 11 stycznia 2015r. Pierwszy odcinek nosił nazwę „Wanheda: part I”, natomiast finałem sezonu był odcinek o nazwie „Perverse Instantiation: Part 2”

O czym opowiada trzeci sezon serialu The 100?

Przez pierwsze dwa sezony, bohaterowie serialu, którzy zostali zesłani na ziemię byli w ciągłej wojnie.
Na początku, pomiędzy sobą, później z ludźmi zamieszkującymi ziemię już przed ich przybyciem, a ostatecznie z Mount Weather. Wielu z bohaterów straciło życie. Nauczyli się, że jeśli chodzi o przetrwanie, nie mogą być litościwi i muszą dokonywać trudnych, a nawet bardzo trudnych moralnych wyborów.

Na początku sezonu 3 Lexa jest dowódcą. Niestety później zostaje przypadkowo zabita przez swojego własnego opiekuna Titusa. Po jej śmierci władzę przejmuje Ontari lecz i ona zostaje uśmiercona. To sprawia, że wcześniej wygnany król Roan jest głównym władcą w Polis.

W międzyczasie w Skaikru, krótkowzroczność Pike’a powoduje rozwiązanie sojuszy z ziemianami. Niestety przez ten właśnie proces zamordowany został Lincoln. W odwecie przychodzi Octavia, która w finale trzeciego sezonu mści się na Pike’u i zabija go. Teraz, gdy Clarke i Bellamy znów się sprzymierzyli, a Abby i Kane „odzyskali umysły” na szczęście nie nastąpi chaos. Clarke jest uważana przez ziemian za Wanhedę czyli dowódcę śmierci. W świecie The 100 krąży pogłoska, że jeśli ktoś zabije Wanhedę, otrzyma moc, której użyła by zniszczyć Mount Weather w sezonie 2.

Nowi i powracający bohaterowie

Oprócz króla Roana, należy zwrócić uwagę na cztery ważne postacie. Pierwszą z nich jest postać Ilan, która obwinia Sky People(Skikru), o wszystko co stało się z City of Light czyli miastem światła. Drugą osobą jest Niylah, obsługująca ważne stanowisko handlowe. Trzecią postacią jest Echo, która sprzymierzyła się z Bellamym w sezonie 2. I ostatnia postać – Luna. Jest ostatnią osobą posiadającą nightblood i tylko ona może przyjąć płomień, który jest połączeniem nauki i religii oraz dyktuje kto może stać się dowódcą.

Luna jest dowódcą ludzi z łodzi(Boat People), którzy są spokojnym społeczeństwem pośrodku oceanu i odsunięci są od zła, które panuje na lądzie. Niestety, Clarke nieumyślnie powoduje iż całe to zło, dostaje się również do nich.

Relacje

Ponieważ Bellamy był sprzymierzony z Pikiem, Octavia obwinia go za śmierć Lincolna. Ich relacja w zasadzie nie istnieje, a Octavia staje się morderczą machiną. Przez pewien czas w sezonie 3 Bellamy i Clarke byli po dwóch zupełnie odrębnych stronach. Bellamy był sprzymierzeńcem Pike’a, a Clarke była natomiast sprzymierzeńcem Lexy.

Jasper spędził 3 sezon na byciu kuta… bardzo ciężko akceptowaną postacią. Opłakiwał on Mayę czyli swoją dziewczynę z sezonu 2. Monty zszedł się z Harper i pogodził ze swoją matką w zasadzie tylko po to, aby ją zabić. Murphy zakończył sezon, co może być dość mocno szokujące, chyba najlepiej ze wszystkich, ponieważ zdobył dziewczynę – Emori!

Abby i Kane doszli do siebie, aczkolwiek dopiero okaże się, jak potoczy sie ich związek, biorąc pod uwagę fakt, że Abby ukrzyżowała Marcus’a pod wpływem miasta światła.

Finał sezonu

Finał sezonu został podzielony na dwa odcinki.

W pierwszym, Clarke spotyka w lesie Roana i decyduje się ona pomóc w infiltracji Polis i w ewentualnym wszczepieniu płomienia w Ontari w przypadku braku innych możliwości. Jasper niestety stał się niewolnikiem A.L.I.E(sztuczna inteligencja, która chce przejąć władzę nad światem). Bierze on Harper jako zakładniczkę i szantażuje Raven oraz Monty’ego. W Polis Roan zostaje zastrzelony przez Kane’a, a Clarke zostaje uprowadzona i torturowana przez swoją matkę, która chce wydobyć kod aktywacji płomienia, warto dodać że zarówno Kane jak i Abby byli pod wpływem ALIE. Bellamy i Murphy ratują Clarke i Abigail, ale nie mogą zaszczepić płomienia w Ontari, ponieważ zostaje ona raniona przez Jahę i doznaje nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.

W drugim i ostatnim odcinku sezonu trzeciego Monty uwalnia Harper i unieszkodliwia Jaspera. Abby dokonuje transfuzji krwi z Ontari do Clarke. Clarke dzięki temu przyjmuje płomień, po czym przenosi się do miasta światła, gdzie spotyka ducha Lexy, która staje się tam jej sprzymierzeńcem. Raven pomaga Clarke dotrzeć do stacji Polaris, gdzie znajduje się wyłącznik ALIE. W tym samym czasie ciało Clarke jest bronione przez Pike’a i pozostałych. Ostatecznie Clarke naciska przełącznik i niszczy sztuczną inteligencję uwalniając wszystkich, którzy byli pod jej wpływem. Na samo zakończenie Octavia mści się za śmierć Lincolna zabijając Pike’a.

Zarejestruj się, aby obejrzeć The 100: Sezon 3 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 14839 Użytkowników

Udostępnij0

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!