100: Sezon 2 - Online

Oct. 22, 2014
Twoja ocena 0
0 0 głosów
100

Historia setki młodych ludzi wysłanych na napromieniowaną Ziemię w celu zbadania, czy można na niej żyć, wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród serialowych maniaków. Tym samym, zyskała ogromną popularność i stała się jednym z najczęściej oglądanych seriali online. W internecie cieszy się sporą ilością pozytywnych recenzji. Fani „The 100” doczekali się kolejnego sezonu, w którym już nie tak liczna, jak na początku, grupa dzieciaków musi stawić czoła kolejnym wyzwaniom, jakie rzuca im nieznana dotąd planeta. Nazwa serialu wywodzi się właśnie od tych stu młodocianych przestępców wychowanych na stacji kosmicznej, rzuconych realiom świata, którego nie znają.

Co czeka naszych bohaterów w sezonie drugim?

Do obsady, z którą rozstaliśmy się pod koniec sezonu pierwszego, dołączy wiele nowych twarzy. Część z tych postaci da się pokochać od pierwszej sceny, inne będą nienawidzone do ostatniej. Nie zabraknie też postaci, które okażą się zupełnie kimś innym niż myśleliśmy na początku. Sezon drugi wciąga od pierwszego odcinka, a wraz z ostatnim pozostawia nieustające uczucie ciekawości i niedosyt.

Losy naszych ulubieńców stają się coraz bardziej niepewne. Czyhają na nich kolejne niebezpieczeństwa i nowe zagrożenia, którym coraz trudniej stawić czoła nie poświęcając przy tym najważniejszych wartości. Niektórzy zmieniają się nie do poznania pod wpływem decyzji, do których podjęcia zostają zmuszeni. W tym sezonie poważnie ucierpią relacje pomiędzy poszczególnymi bohaterami, a wiele łączących ich więzi zostanie zerwanych, właśnie na skutek podejmowanych decyzji. Drugi sezon niesie ze sobą dużo śmierci. W wielu przypadkach, bardzo niespodziewanej i zaskakującej. Niebezpieczna Ziemia eliminuje coraz więcej osób, pozostawiając pustkę, żal i niedowierzanie. „Setka” musi zrobić wszystko, aby przetrwać. W wielu przypadkach okazuje się jednak, że „wszystko” nie wystarcza. Sytuacja na Ziemi okazuje się dużo poważniejsza niż to przewidywano na Arce i z dnia na dzień wydaje się coraz trudniejsza.

Niesamowitą rolę w tym sezonie, jak zwykle odegra Clarke Griffin. Zostanie postawiona przed ogromną próbą. Będzie musiała dokonywać wyborów, których nikt inny dokonać by się nie odważył. Wyborów, które przysporzą jej wielu wrogów, ale także sojuszników, dzięki którym los tych, którzy pozostali z „Setki”, stanie się chociaż na chwilę pewniejszy. To właśnie Clarke jest takim spoiwem, które łączy i tak już podzieloną grupę przyjaciół. Wykazuje się opanowaniem, potrafi trzeźwo myśleć i nie ulegać emocjom, co sprawia, że jest idealnym przywódcą, kierującym się dobrem swoich ludzi. Clarke zachowuje jasny umysł nawet, gdy sytuacja dotyczy bezpośrednio jej najbliższych.

Kolejną postacią, która zmienia się nie do poznania w 2 sezonie, jest Bellamy Blake. To przykład osoby, która pod wpływem zdarzeń losowych zmienia swoje spojrzenie na świat oraz podejście do życia i wielu istotnych spraw. Bellamy nie jest już tym samym chłopakiem, którego poznajemy w sezonie pierwszym. Kolejne wydarzenia sprawiają, że ewoluuje i zaczyna rozumieć, co jest tak naprawdę ważne.

Każdy z bohaterów, musi zmierzyć się przede wszystkim z własnymi słabościami. To one są tym, co nie pozwala iść do przodu, co zatrzymuje ich w miejscu i utrudnia przetrwanie. Przełamując własne bariery, stają się nowymi wersjami siebie, niekoniecznie takimi, jakimi chcieliby być. Wielu z „Setki” nie może się pogodzić z dokonanymi wyborami. Zaczynają uświadamiać sobie, że nie są tymi dobrymi, że już nie ma podziału na dobrych i złych, a są tylko źli i jeszcze gorsi.

2 sezon serialu „The 100” to przede wszystkim:

– bezkonkurencyjna obsada, która bezbłędnie wciela się w swoje role, dostarczając nam niesamowitych emocji;

– oryginalna fabuła, jakiej jeszcze nie było w świecie seriali;

– niesamowite zwroty akcji, których absolutnie nie da się przewidzieć;

– jeden wielki dramat dotykający bohaterów każdego dnia i zawierający w sobie wiele mniejszych konfliktów – miłosnych, rodzinnych, moralnych i innych;

– ewolucja każdego z bohaterów, ich rozkwit, wzloty, jak również upadki;

– klimatyczna sceneria, która idealnie wpasowuje się w fabułę serialu.

Zarejestruj się, aby obejrzeć The 100: Sezon 2 – Onlinez Lektorem Polskim

Obejrzało: 11658 Użytkowników

Udostępnij2

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!