Yeni Hayat [2020] – Online - Lektor Polski

Yeni Hayat [2020] – Online

Mar. 26, 2020
Twoja ocena 1
5.3 3 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 26, 2020
1

Creator

Creator

Obsada filmu

Serkan Çayoğlu isAdem Şahin
Adem Şahin
Melisa Asli Pamuk isYasemin Karatan
Yasemin Karatan
Tayanç Ayaydın isTimur Karatan
Timur Karatan
Nilperi Şahinkaya isNevin Şahin
Nevin Şahin

Streszczenie filmu

Yeni Hayat („Nowe życie”)

Yeni Hayat (w polskiej wersji “Nowe życie”) – to nowy turecki serial podstawą, którego jest napisana przez tureckiego pisarza Orhana Panuka powieść z 1994 roku o tym samym tytule. Historia przedstawiona w serialu to lunatyczna, a momentami szalona podróż do kresu nocy, której celem jest odnalezienie sekretu książki. Skarb ten jest wyjątkowy ze wględu na swoją moc. Nietypowe działanie sprawia, że książka w przedziwny sposób zniewala swoich czytelników, co jeszcze bardziej utrudnia dostęp do skrywających się w niej tajemnic. Jak potoczy się cała przygoda? Czy uda się odkryć sekrety drzemiące w starej księdze? To wszystko w nowym serialu Yeni Hayat („Nowe życie”).

O czym opowiada nowy serial Yeni Hayat („Nowe życie”)?

Serial, podobnie jak w powieści, na podstawie której powstał rozpoczyna się zdaniem, wypowiedzianym przez głównego bohatera. Osman, bo tak brzmi jego imię, jest młodym studentem architektury. Twierdzi, że pewnego dnia, po przeczytaniu wybranej książki, jego całe życie kompletnie się zmieniło. Wszystko w co do tej pory wierzył, obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni i już nigdy nie był taki sam.

Student stambulskiej politechniki pewnego dnia poznaje piękną, chodź zagadkową Canan. Okazuje się, że obaj mają obsesje na punkcie tej samej, dziwnej książki. Obłęd, w jaki wpadają sprawia, że postanawiają udać się w niebezpieczną podróż po tureckiej prowincji, aby odkryć sekrety, jakie skrywa tajemnicza księga.

W czasie wędrówki, której celem jest odkrycie niewiadomych zawartych w mistycznym przedmiocie, a także odnalezienie zaginionego niegdyś ukochanego Canan, główni bohaterowie napotkają na swojej drodze wiele sensacyjnych przygód. Nieraz staną w obliczu morderstw oraz będą musieć zmierzyć się z różnymi spiskowcami, czy tajnymi agentami. Tajemnicze stowarzyszenia, stale depczące im po piętach z pewnością nie ułatwią im tego zadania. Różnego rodzaju katastrofy i wypadki autobusowe, to kolejne z niebezpieczeństw, które czekają naszych bohaterów.

Niebezpieczne doświadczenia sprawiają, że życie Osmana, jak również on sam diametralnie się zmienia. Wyprawa zaczyna być swoistego rodzaju podróżą psychologiczną w głąb siebie, aby poznać swoje prawdziwe ja, możliwości jakie w nas drzemią, a także ukryte pragnienia, do których podświadomie dążymy.

Podczas całej wyprawy, główny bohater ma kontakt z różnymi książkami. Można powiedzieć, że serial, podobnie jak powieść, to również historia o książkach. Niektóre z nich są zakazane, drukowane pod ziemią, a inne potrafią być namiętne i rozpalające nasze ukryte żądze. Jedno jest pewne – dzieła, z którymi mamy na co dzień do potrafią zmienić podejście do życia każdego z nas. W powieści i serialu nie znajdziemy ani jednego słowa o tytule ani autorze powieści, jakie czytał główny bohater. Jako widzowie, możemy się tylko domyślać pozycji, które potrafią w tak silny sposób oddziaływać na życie ludzkie.

Obsada serialu Yeni Hayat („Nowe życie”)

W rolach głównych nowego serialu zobaczymy między innymi Sinan Sicimoglu i Begüm Akkaya. Na planie towarzyszyła im również Nisa Sofiya Aksongur. Premiera nowego tureckiego serialu odbyła się 26 marca 2020 roku w Turcji, gdzie również nakręcono większość scen. Główny wątek rozgrywa się w Istambule.

Yeni Hayat („Nowe życie”) obejrzysz na CDA.

Serial Yeni Hayat („Nowe życie”) można określić jako swoistego rodzaju dramatyczny thriller, wypełniony różnego rodzaju zagadkami, którego głównym motywem jest wędrówka w poszukiwaniu i odkryciu tajemnic zaginionej książki. Autorem powieści, na podstawie której został stworzony serial, jest Orhan Pamak, będący laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2006 roku. Ciekawostką jest, że Yeni Hayat stał się najlepiej sprzedającą się powieścią tego noblisty. W samej Turcji sprzedano ponad 200 tys. jej egzemplarzy. Książka Nowe Życie stała się rozpoznawalna na całym świecie. Ekranizacja pełnej dramaturgii powieści mogą zobaczyć widzowie na jednym z kanałów tureckiej telewizji, gdzie dostępna jest w oryginalnej wersji językowej. Jeżeli interesuje Cię lektor polski, warto zajrzeć na platformę CDA, gdzie jest dostępny cały sezon Yeni Hayat („Nowe życie”) online.

Yeni Hayat [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Yeni Hayat
First air date Mar. 26, 2020
Last air date Mar. 26, 2020
sezon 1
Odcinki 1
Duration 120m
Udostępnij34

Podobne tytuły

Atypowy [2017] – Online
Dare Me [2019] – Online
Czarna lista [2013] – Online
Impersonalni [2011] – Online
Niewiarygodne [2019] – Online
Fate: The Winx Saga [2021] – Online
Uwikłana [2016] – Online
Onisciente [2020] – Online
Little America [2020] – Online
Bull [2016] – Online
東京喰種トーキョーグール [2014] – Online
Peaky Blinders [2013] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!