Unorthodox [2020] – Online [Lektor PL] - Lektor Polski

Unorthodox [2020] – Online [Lektor PL]

Mar. 26, 2020
Twoja ocena 4
7 2 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 26, 2020

Creator

Obsada filmu

תמר עמית יוסף isיעל ראובני
יעל ראובני
שירה האס isאסתר שפירו
אסתר שפירו
עמית רהב isיעקב שפירו
יעקב שפירו

Streszczenie filmu

Unorthodox serial online śledzi losy postaci o imieniu Esty (pseudonim Esther), która dorastała w chasydzkiej społeczności, która przestrzega ultraortodoksyjnych zasad. Jeśli nie wiesz, co to oznacza, to jest to ścisła społeczność, która przestrzega określonych zasad – na przykład nie ma smartfonów, aranżowanych małżeństw, nie wolno konsumować zachodnich ideologii, takich jak YouTube czy telewizja; jest to bardzo ograniczona społeczność, a celem kobiety jest prokreacja. Jest to przytłaczająca społeczność, która dba o siebie nawzajem, ale opuszczenie jej jest równie niebezpieczne.

Wbrew zasadom – CDA Unorthodox serial online

Nieortodoksyjność niesie ze sobą historię tego, co dzieje się, gdy próbuje się nie podporządkować – w przypadku Esty znajduje sposób na opuszczenie Williamsburga w Nowym Jorku, by uciec do Berlina, wykorzystując niemieckie papiery dotyczące obywatelstwa. Jazda do Niemiec jest bardzo kontrowersyjnym posunięciem, jak można sobie wyobrazić w kontekście tej historii.
Jest to historia, która wymaga czasu i szacunku, a nie oglądania jej z pół serca w niedzielne popołudnie.
Serial Unorthodox z polskim lektorem jest podzielony na dwie części; śledzi Esty w Berlinie i to, jak dostosowuje się do konwencjonalnego, towarzyskiego stylu życia, w którym wolność może czuć się przytłaczająco zagubiona i zniechęcająca. Druga część serii Netflix jest poświęcona niedawnej przeszłości Esty, w której zaaranżowano jej małżeństwo z Żydem o imieniu Yanky.
Jej przeszłość jest tragiczną historią kobiety, która stara się spełnić życzenia męża, a psychiczne żniwo bierze na siebie.

Szarpana między róznymi wartościami – bohaterka serialu Unorthodox online lektor pl

Nieortodoksyjnie balansuje przeszłość i teraźniejszość w sposób rozsądny, reżyserując w ten sposób, że przeszłość odbija się w teraźniejszości – ze scenami wolności pasującymi do tych z więzienia społecznego. Cykl Netflix wspaniale pokazuje, jak poważne jest ryzyko odejścia Esty i jak radzi sobie z perspektywą znalezienia przez męża. Są sceny, w których czujesz, że Esty oddycha – jej poczucie wolności po raz pierwszy jest delikatnie robione. Każdy odcinek wykonywany jest starannie, z dbałością o to, by publiczność zrozumiała bohaterkę i jej ciągle zmieniający się świat, co zapewne będzie dla widzów proste, ale seria sprawia, że czuje się tak nowa.

Wspomnienia

To wspaniał seria online nie byłaby możliwa bez wspomnień Debory, ale też nie osiągałaby takich rozmiarów, jak bez wciągających występów Shira Haasa, którego zasięg jest niesamowity. Aktorka posuwa się bardzo daleko, by przedstawić postać, pozwalając ekipie produkcyjnej na całkowite ogolenie głowy w jednej ze scen, co musiała zrobić, by naprawdę uchwycić emocje tej historii. Shira Haas jest osobą, na którą należy zwracać uwagę w przyszłości – jej kunsztowne kreacje uderzają odpowiednio do widzów i sprawia, że łatwo jest skupić się na Esty, a jej otoczenie zewnętrzne czuje się drugorzędne.
Serial CDA Unorthodox jest pierwszą produkcją w języku jidysz, która wyszła z Niemiec, więc jest to również coś bezprecedensowego. Ta historia jest bardzo polecana i powinna być dodana do listy ulubionych.

Emocje sprzedają się najlepiej

Zdolność Haasa do przekazywania głębokich emocji przekłada się na znakomite wyniki. Dzięki minimalnym rozmowom i wymagającym spojrzeniom, jej zaangażowanie w historię bohaterki jest zawsze obecne w sposobie, w jaki nosi siebie i chodzi. Postawa Haasa jest wyrazem pożądania i odwagi, a także pasji Esty do muzyki. Trudno nie czuć empatii podczas oglądania. W jednej scenie Etsy zanurza się w jeziorze i zdejmuje perukę, by odsłonić prawie łysą głowę – prosty, ale symboliczny akt niezależności. To hipnotyzujące.

Choć Haas jest czymś wyjątkowym, to oczywiste jest, że w przedstawieniu każdego aktora, a także w scenografii, znalazła się myśl. Sceny uliczne i wewnętrzne – sypialnie, czas na kolację – są starannie skonstruowane, z kilkoma momentami doskonałej linii i oświetlenia. Ścieżka dźwiękowa jaka posiada serial online Unorthodox jest zarówno nowoczesna, jak i klasyczna, naśladując połączenie tego, kim jest Esty i kim chce być.

Unorthodox [2020] – Online [Lektor PL]
Unorthodox [2020] – Online [Lektor PL]
Prawdziwy tytuł filmu Unorthodox
First air date Mar. 26, 2020
Last air date Mar. 26, 2020
sezon 1
Odcinki 4
Duration 53m
Udostępnij1

Podobne tytuły

Księga czarownic [2018] – Online
Tate no Yuusha no Nariagari [2019] – Online
Hanna [2019] – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
Rekrut [2018] – Online
Castle Rock [2018] – Online
Blindspot: Mapa zbrodni [2015] – Online
The Stranger [2020] – Online
Wychowane przez wilki [2020] – Online
W obronie syna [2020] – Online
Hollywood [2020] – Online
Deadwater Fell [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!