The Stranger [2020] – Online - Lektor Polski

The Stranger [2020] – Online

Jan. 30, 2020
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 30, 2020

Creator

Obsada filmu

Siobhan Finneran isDS Johanna Griffin
DS Johanna Griffin
Hannah John-Kamen isThe Stranger
The Stranger

Streszczenie filmu

Przed The Stranger Harlana Cobena, który trafił na nasze ekrany, było sporo szumu, ale thriller online z polskim lektorem The Stranger nie zawiódł. Obsada serialu jest imponująca, w tym Richard Armitage i Jennifer Saunders, ale to Manchester ma główną rolę.

Na podstawie książki – serial z polskim lektorem The Stranger

W książce, The Stranger został ostatecznie ujawniony jako człowiek imieniem Chris Taylor. Po tym, jak został urażony przez objawienie, że człowiek, który go wychował, nie był w rzeczywistości jego biologicznym ojcem, Chris poświęcił się ujawnieniu tajemnic innych i ukaraniu ich za ich oszustwo. Wykorzystując dane, które zdobył pracując w firmie, która pomaga kobietom udawać, że są w ciąży, łączy się z grupą innych osób, które posiadają podobne zbiory danych osobowych, a oni zaczynają znajdować cele do szantażu.

Podczas gdy inni są w nim dla pieniędzy, Chris postrzega siebie jako narzędzie sprawiedliwości.

W serialu Netflix The Stranger lektor pl jest jednak w rzeczywistości kobietą. Zmiana została zasugerowana przez autora powieści, który wyraził swoją niechęć do adaptacji, które są dokładnym powtórzeniem materiału źródłowego. Ostatecznie twierdził on, że decyzja o zmianie płci postaci została podjęta ze względu na samą, przytłaczającą siłę przesłuchania aktorki Hannah John-Kamen.

Przeniesiony z amerykańskiej scenerii książki do małego miasteczka w Wielkiej Brytanii, serial online CDA zaczyna się i kończy prostą koncepcją: kim jest tytułowy nieznajomy? Kiedy ubrana w bejsbolową czapkę młoda kobieta wysuwa szokujące twierdzenie o swojej żonie, mężczyzna z rodziny Adam Price zostaje uwikłany w tajemnicę, gdy desperacko poszukuje odpowiedzi. Podobnie, każda postać w tym brytyjskim dramacie ma swoją tajemnicę, która grozi zniszczeniem życia każdego człowieka. Nie chcemy oczywiście niczego więcej, niż tylko dowiedzieć się, co to za tajemnica. Więc, spotkajmy się z nimi, dobrze?

Co musza wiedziec rodzice przede seansem The Stranger CDA?

Rodzice muszą wiedzieć, że serial z polskim lektorem The Stranger to tajemniczy dramat, który wiąże się z przemocą, profanacją i używaniem narkotyków. Nastolatkowie są przedstawiani jako pijący i zażywający narkotyki na tajnej imprezie, choć pokazuje się też minusy używania narkotyków. Choć w każdym odcinku zdarzają się incydenty przemocy, spektakl stara się wykorzystywać ją oszczędnie. Wiele z przestępstw związanych z fabułą programu ma pewien stopień złożoności – na przykład szantaż – który może zostać utracony na młodszych widzach.

Początek fabuły

Na samym początku pierwszego odcinka, „Nieznajomy” śledzi Adama na meczu swojego syna i zrzuca bombę z wiadomością, że jego żona kiedyś udawała ciążę. Przez cały czas trwania serialu pojawia się ona, sprawiając kłopoty niemal wszystkim. Ale kim jest ten nieznajomy, który nikogo nie wtajemniczy? To jest wielkie pytanie, ale musisz obejrzeć program, żeby dowiedzieć się.
Co oni mówią: „Ona jest bardzo tajemnicza – to jest to, co jest w tym chwytliwe. Jesteś bardzo ciekawy jako członek widowni [myśląc] „kim ona jest? Dlaczego ona to robi?” i to również zostanie ujawnione w naprawdę, naprawdę wspaniały sposób. Nie tylko „bang! Tutaj jest”. Jestem podekscytowany tym, że wszyscy patrzą na to wszystko.” – Hannah John-Kamen

Nowe charaktery specjalnie dla serialu The Stranger CDA

DC Wesley Ross – policjant grany przez Kadiffa Kirwana, który pracuje nad tą sprawą u boku DC Johanny Griffin – został stworzony specjalnie na to przedstawienie i w ogóle nie pojawia się w książce. Przedstawiono go, by dał Griffinowi kogoś do żartów, oferując odrobinę komiksowej ulgi w mrocznej i tajemniczej serii. W książce pracuje z debiutantem Norbertem Prendergastem.
Podobnie w książce nie ma wyobcowanego ojca Adama, Eda Price’a – zmarł na atak serca, gdy Adam był nastolatkiem. Staje się to ważne, gdy w końcu dowiadujemy się, że Ed jest również biologicznym ojcem Chrisa. W powieści jego tożsamość nigdy nie zostaje ujawniona.

W powieści Chris wraz z czterema innymi bohaterami realizuje swoje karmiczne plany – Eduardo, Merton, Ingrid i Gabrielle. Jego odpowiednik w Netflixie współpracuje jednak z jej partnerką, Ingrid, która czasem używa imienia Gabrielle jako pseudonimu. Obydwie są parą, która próbuje zarobić pieniądze na zakup baru na plaży na Hawajach. Skorumpowany były policjant, John Kuntz, trafił do wersji Netflix, ale, co nie jest zaskoczeniem, uznali za stosowne zmienić jego nazwisko na „Katz”.

The Stranger [2020] – Online
The Stranger [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Stranger
First air date Jan. 30, 2020
sezon 1
Odcinki 8
Udostępnij0

Podobne tytuły

The Plot Against America [2020] Spisek przeciwko Ameryce – Online
Księga czarownic [2018] – Online
DC: Supergirl [2015] – Online
Spartakus [2010] – Online
Wiedźmin [2019] – Online
DC: Krypton [2018] – Online
Jett [2019] – Online
Czarnobyl [2019] – Online
The Originals [2013] – Online
#Luimelia [2020] – Online
V Wars [2019] – Online
Devs [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!