The Dead Lands [2020] – Online - Lektor Polski

The Dead Lands [2020] – Online

Jan. 23, 2020
Twoja ocena 10
10 2 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 23, 2020

Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Osadzony w mitycznej przeszłości, i inspirowany tradycjami i historią Māori, nowy program telewizyjny Shudder The Dead Lands gwiazdy Te Kohe Tuhaka jako zamordowany wojownik o imieniu Waka Nuku Rau, który został wysłany z powrotem do świata żywych, aby odkupić swoje grzechy. Ale świat, do którego powraca Waka jest spustoszony przez naruszenie między Życiem a Życiem Po śmierci, ponieważ duchy nowo zmarłych teraz prześladują ziemię i polują na żywych. Waka spotyka zdeterminowaną młodą kobietę, Mehe (Darneen Christian), która staje się zarówno jego protegowanym, jak i moralnym kompasem. Razem poruszają się po polityce plemiennej, niespokojnych duchach Przodków i innych siłach, zarówno naturalnych, jak i nadprzyrodzonych, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, kto „złamał świat” i jak go naprawić – jeśli nie jest za późno.

Serial online traktujący o tradycyjnej kulturze – The Dead Lands lektor polski

„Współczesny świat Māori rozkwita, ponieważ nasze tradycje historyczne upierają się, że szanujemy przeszłość, zanim zbadamy potencjał przyszłości”, powiedział w oświadczeniu producent Tainui Stephens. „Jesteśmy dumni z tego, że dzięki serialowi The Dead Lands online możemy przedstawić naszym ludziom i tym tradycjom światową publiczność”.

The Dead Lands CDA z lektorem pl to odważny, ekscytujący serial, niepodobny do niczego innego w telewizji – epicka przygoda w zapierającej dech w piersiach scenerii, oparta na kulturze Māori”, powiedział dyrektor generalny Shudder, Craig Engler. „Ma akcję, strach i humor w równej mierze, i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z członkami Shudder’a na całym świecie”.

Serial online i zachwycające krajobrazy

Oglądając The Dead Lands serial online (Martwe Ziemie), które znajdują się na przedkolonialnym pasie dziczy gęstej w lasach, górach i jaskiniach, a wszystko to pięknie nakręcone przez Leona Narbeya, niekoniecznie dowiesz się tyle o kulturze maoryskiej. Sam Fraser jest w połowie fidżijskim reżyserem, który pracuje w Nowej Zelandii, a jego twórczość jest różnorodna: Zrealizował także delikatny, przyjazny dla psów dramat Dean Spanley z 2008 roku, który jest jednym z wielkich, finałowych przedstawień Petera O’Toole’a. Ten i ten film nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego, poza tym, że oba są prostymi, bajkowymi przesłankami, które nawet dziecko mogłoby zrozumieć.

Fabuła

W The Dead Lands lektor pl grupa wojowników pod wodzą syna wodza Wirepa (Te Kohe Tuhaka) wymazuje rywalizujące plemię pod pretekstem, że szczątki ich przodków zostały zbezczeszczone. Jedyny ocalały samiec, Hongi (James Rolleston), sam będący synem wodza, tęskni za bitwą i ślubuje zemstę. Gdy ściga swoich klanowych morderców, wchodzi do strefy zakazanej, znanej jako Martwe Ziemie, tak zwanej dla plemienia, które tajemniczo zaginęło tam wiele księżyców temu. Powiedziano nam, że obszar ten jest nawiedzany przez nieśmiertelnego demona. Hongi odkrywa, że demon jest w rzeczywistości tylko samotnym, potężnym wojownikiem (Lawrence Makoare), który sam jest dręczony przez upiorne wspomnienia o utracie.

Obydwaj łączą siły, a wojownik uczy chłopca, jak walczyć. Jest to relacja nowicjusz-mentor nie różni się od tych, które widzieliśmy w niezliczonych innych hollywoodzkich filmów; i jak zawsze, mentor jest w potrzebie pewnego odkupienia siebie. Większość The Dead Lands, w rzeczywistości, trzyma się dość prostego szablonu filmu akcji. Ale dynamika między postaciami działa, ponieważ Fraser trzyma to w ryzach. To nie jest przytulny, źle zrozumiany demon-wojownik, o którym tu mówimy; czyny, które musi przeżyć, są naprawdę obrzydliwe.

Sceny walki

Podobnie, sceny walki w filmie są intensywne, bliskie i krwawe. Wojownicy używają włóczni i patu, rodzaju tradycyjnej broni wiosłowej, która mimo wszystko wydaje się szalenie śmiercionośna.

Walkę przerywają rytualne kpiny, dmuchanie i skakanie – gesty mające na celu przerażenie przeciwników, które są tak wszechobecne, że stają się ich własnym językiem. Ci wojownicy komunikują się za pomocą grymasów, krzyków i stompsów bardziej niż za pomocą słów. Efekt jest denerwujący, a na swój sposób – piękny.

Wszystkie te ukłony w stronę tradycji i mitologii – są też przedłużone chwile, w których Hongi komunikuje się ze swoimi zmarłymi przodkami – nadają serialowi Dead Lands CDA wyjątkową, nieziemską atmosferę. Ale dla tego wszystkiego, główny urok filmu polega na pewnej opływowej jakości. Czuje się on jak typowy film akcji, który został przepiłowany i zeszlifowany – jego tępe krawędzie zostały wyostrzone, a miękki środek osuszony. Nie jest to film szczególnie oryginalny, ale wredny, bezlitosny i usztywniający.

The Dead Lands [2020] – Online
The Dead Lands [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Dead Lands
First air date Jan. 23, 2020
Last air date Jan. 23, 2020
sezon 1
Odcinki 8
Udostępnij4

Podobne tytuły

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu [2018] – Online
Marvel: Cloak i Dagger [2018] – Online
Leśni złodzieje [2020] – Online
Marvel: Luke Cage [2016] – Online
Imperio De Mentiras [2020] – Online
Boruto: Naruto Next Generations [2017] – Online
Marvel: Legion [2017] – Online
Fire Force [2019] – Online
Titans [2018] – Online
Wu Assassins [2019] – Online
Daybreak [2019] – Online
Fastest Car [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!