Star Trek: Picard [2020] – Online - Lektor Polski

Star Trek: Picard [2020] – Online

Jan. 23, 2020
Twoja ocena 10
10 4 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 23, 2020

Creator

Obsada filmu

Patrick Stewart isJean-Luc Picard
Jean-Luc Picard
Isa Briones isDahj / Soji Asher
Dahj / Soji Asher
Santiago Cabrera isCristobal '
Cristobal '
Michelle Hurd isRaffi Musiker
Raffi Musiker
Jeri Ryan isSeven of Nine
Seven of Nine
Alison Pill isAgnes Jurati
Agnes Jurati

Streszczenie filmu

Star Trek: Picard serial online, najnowszy produkt ciągle odnawiającej się franczyzy, w końcu wchodzi w grę. To, że robi to bardziej nieśmiało niż odważnie, może na początku być testem lojalności poszczególnych widzów wobec wszechświata „Trek” i jego najsłynniejszego kapitana. Wielkim atutem „Picarda” jest jego tytułowy bohater – jak zagrał Sir Patrick Stewart, który w wieku 79 lat wydaje się jeszcze bardziej dowodzić swoim kunsztem jako aktor, nawet jeśli jego postać oddała dowództwo nad Enterpriseem. Żyjąc w zapomnieniu jako emeryta, Picard zostaje powołany do służby przez nagłe pojawienie się Dahja (Isa Briones), który wydaje się być w jakiś sposób związany ze starym kumplem „Trek” Datą (Brent Spiner, który pojawia się w sennej sekwencji).

Star Trek: Picard – fabuła

Stewart pomaga sprzedać niezdecydowanie i workowatość tej historii – nawiedzony wspomnieniami o kończącej się karierze, jego starszy Picard jest, jeśli nie zadowolony w izolacji, to nie ma pewności, że zasługuje na cokolwiek poza tym. O ile jednak siła przebicia nie jest jedyną zaletą opowieści, o tyle widzom można wybaczyć, że zastanawiają się, skoro wczesne epizody czołgają się, dlaczego pokaz wokół Jean-Luca Picarda czuje się mniej zagubiony z jego narastającą wiarą w siebie, niż z czołganiem się w obliczu ryzyka.

Inne spojrzenie na znana serię online

W przeciwieństwie do „Star Trek: Discovery”- części fantastycznego wszechświata Gene’a Roddenberry’ego, który poprzedził „Picarda” na antenie CBS All Access – ten nowy program, Star Trek: Picard CDA , wykorzystuje jeden z najważniejszych atutów franczyzy. Jedną rzeczą jest rozpoczęcie zupełnie nowej przygody we wszechświecie „Trek”, a zupełnie inną umieszczenie na planszy ikonicznej postaci. (Jeśli „Picard” nie odniesie twórczego sukcesu, postać zostanie spalona, przynajmniej na jakiś czas).

Może dlatego seria wydaje się na początku tak niepewna. Ale w ciągu trzech godzin przenosi się do miejsca, które obiecuje tyle samo emocji i ruchu, ile już było wgląd w jego pobitego bohatera, spektakl, który sugeruje, że warto będzie się w nim zatrzymać.

Star Trek powróciłby do tych pytań, które wielokrotnie pojawiały się w historii Daty, w tym w nowym serialu bez limitu Star Treku: Picard z lektorem. Wykorzystując opowieść o bliźniaczych androidach (w tej roli Isa Briones) wykonanych tak, aby były nie do odróżnienia od ludzi – Dahj, którego Picard nie uratuje, i Soji, którego szuka, aby odkryć odpowiedzi i być może przywrócić Datę ze śmierci – Picard stara się naświetlić pytania o naturę ludzkości i określenie własnej tożsamości w obliczu wielkich sił. Bardziej niż cokolwiek innego Star Trek: Picard jest spektaklem związanym ze spuścizną: spuścizną samego Picarda, egalitarnej przyszłości, którą reprezentuje Gwiezdna Flota, oraz samego Następnego Pokolenia.

Nie oceniajmy serialu Star Trek: Picard CDA online przez niewłasciwy pryzmat

Łatwo jest spojrzeć współczesnym okiem na The Next Generation jako ukochany relikt zupełnie innego krajobrazu telewizyjnego. Ale w najlepszym wypadku, badała ona filozoficzne pytania i etyczne zagadki z gorącą ciekawością, wzmocnioną przez ogromną chemię jej obsady. W trzech epizodach, które do tej pory widziałem, Star Trek: Picard serial online to ciaśniejsza, bardziej błyszcząca i błyszcząca seria, która wciąga intrygujące wątki o starzeniu się, dziedzictwie i odpowiedzialności supermocarstw, takich jak Gwiezdna Flota, wobec społeczności znajdujących się w kryzysie. Ale jak dotąd w serialu brakuje podstaw, które są niezbędne dla każdej udanej historii Star Treka: ciekawości i chemii.

Kolejny Star Trek: Picard lektor pl – czy to udana kontynuacja serii?

Franczyza Star Trek żyje i umiera w oparciu o chemię swojej obsady i ich charakteryzację. Wracamy do The Next Generation nie tylko po to, aby zobaczyć etyczne splątanie się postaci, ale aby zobaczyć takich jak Worf (Michael Dorn), Data, Riker i Deanna Troi (Marina Sirtis) po prostu grać w pokera razem. Z pewnościa do serialu Star Trek: Picard lektor pl powrócimy niejednokrotnie.

Star Trek: Picard [2020] – Online
Star Trek: Picard [2020] – Online
Star Trek: Picard [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Star Trek: Picard
First air date Jan. 23, 2020
Last air date Jan. 23, 2020
sezon 1
Odcinki 10
Duration 44m
Udostępnij8

Podobne tytuły

Shadowhunters [2016] – Online
Gra o Tron [2011] – Online
Dobry omen [2019] – Online
Druga szansa na miłość [2019] – Online
The Mandalorian [2019] – Online
The War of the Worlds [2019] – Online
Star Trek: Lower Decks [2020] – Online
Marvel: Iron Fist [2017] – Online
The Letter for the King [2020] List do króla – Online
The Originals [2013] – Online
Śmiertelni [2019] – Online
Projekt Błękitna Księga [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!