Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL] - Lektor Polski

Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]

Sep. 10, 2009
Twoja ocena 0
10 2 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Sep. 10, 2009
2Sezon 2 Sep. 09, 2010
3Sezon 3 Sep. 15, 2011
4Sezon 4 Oct. 11, 2012
10
5Sezon 5 Oct. 03, 2013
6Sezon 6 Oct. 02, 2014
7Sezon 7 Oct. 08, 2015
8Sezon 8 Oct. 21, 2016

Creator

Obsada filmu

Paul Wesley isStefan Salvatore
Stefan Salvatore
Ian Somerhalder isDamon Salvatore
Damon Salvatore
Kat Graham isBonnie Bennett
Bonnie Bennett
Candice King isCaroline Forbes
Caroline Forbes
Zach Roerig isMatt Donovan
Matt Donovan
Matthew Davis isAlaric Saltzman
Alaric Saltzman
Julia Vasi isTrudy Sulez
Trudy Sulez

Streszczenie filmu

Pamiętniki wampirów – skąd pochodził wampir? Istnieje wiele teorii. Niektórzy kojarzą go z chorobą dziedziczną – porfirią. Inni wyjaśniają przypadki, w których ludzie byli ukrywani przy życiu – w końcu medycyna nie była wspierana technologią i nietrudno było przeoczyć fakt, że zmarły nadal ma słabe, bardzo powolne funkcje życiowe. Kiedy taki przysmak obudził się podczas własnego pogrzebu, tylko jeden na niego czekał.

Pamiętniki wampirów – zarys tła

Wampiry są nieśmiertelnymi istotami i ich wizerunkiem w showbiznesie. Wspomina się o tym przedstawiając serial online, jakim jest Pamiętniki wampirów.

Pchają, gdzie tylko mogą. Od muzyki, książek, komiksów i gier po filmy i seriale telewizyjne. Ujednolicenie ich wizerunku, ich wad i zalet jest tak samo nierealne jak oni. Przykładem może być diamentowy wampir Edward (Robert Pattinson) z „Zmierzchu”, który zamiast płonąć na słońcu, rozpadać się, parować lub robić coś równie przydatnego, po prostu świeci. Dokładniej mówiąc jak diament. Kanon popkulturowy nie widział takiej odmiany wampira od czasu Draculi. Jednak dość Edwarda. W tym aspekcie warto jest postawić na CDA i Pamiętniki wampirów.

Cała historia zaczyna się w klasyczny sposób. Elena Gilbert (Nina Dobrev) jest studentką w prowincjonalnym mieście Mysthic Falls. Spotykamy ją cztery miesiące po wypadku samochodowym, w którym traci rodziców. Pewnego dnia przypadkowo (dosłownie) spotyka Stefana Salvatore’a (Paul Wesley) gdzieś na szkolnym korytarzu – opowiada lektor Polski.

Takie pozornie przypadkowe spotkanie szybko staje się miłością i, jak to zwykle bywa w serialach telewizyjnych, szybko staje się prologiem wszelkiego rodzaju nieszczęść – dodaje lektor. Tajemnicze morderstwa, które wkrótce wstrząsną miastem, z pewnością należą do nich. W tym momencie zapala się czerwone światło. Pisząc opis tej serii, należy uważać, aby nie ujawnić zbyt wielu elementów jej skryptu. Po pierwsze, jest logicznie spójny. Pozornie banalne motywy często stają się zalążkiem ciekawych działań. Działania, których powrót jest zaskakująco ,,inteligentnie” uzasadniony.

Pamiętniki wampirów, czyli o tym też należy wiedzieć!

Przedstawiając pamiętniki wampirów wskazuje się, że rozciągnięte motywy są tu rzadkie. Balans między dramatem, horrorem lub romansem jest prawie idealny. W rezultacie otrzymujemy bardzo gęstą mieszankę funkcji, które pojawiają się w każdym odcinku.  Talent wygrał tutaj z doświadczeniem. Zanim zacząłem czytać tę serię, musiałem spojrzeć na okładkę. Plakaty, zdjęcia, oceny i opisy. Moje podejście nie było pozytywne. Spodziewałem się czegoś takiego jak „True Blood”, ale z plakietką PG-13. Romantyczna i płaska bajka na dobranoc, która wykorzystuje wizerunek wampira do swoich złych „różowych” celów („Zmierzch”). Byłem w błędzie!

Jedną z wielu rzeczy, które zaskoczyły mnie podczas wielu godzin projekcji, był horror, który naprawdę istniał. Nie spodziewałem się, że zobaczę cokolwiek związanego z tym gatunkiem w „The Vampire Diaries”. Tymczasem seria bardzo sprytnie zmieniła klimat. Narzędzia takie jak muzyka, praca z aparatem i efekty specjalne zostały tutaj wykorzystane profesjonalnie.

Powracający motyw umiejętności wampirów w kontrolowaniu ludzkiego umysłu zasługuje na wiele uwagi. Ta nadprzyrodzona cecha stała się genialnym kołem zębatym w historii każdego odcinka i historii jako całości. Podobnie z innymi zaletami i wadami wampirów, które są prezentowane w serii. Kolejnym plusem jest to, że serial nie zmęczy nas beznamiętnymi dialogami o miłości. Temat romansu jest czasem podobny do tego z filmu „Zmierzch”, ale wszystkie jego negatywne podobieństwa znikają w zestawie wielu innych zalet serii. „The Vampire Diaries” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się krwawym wampirem. Wybrana muzyka, efekty specjalne, scenariusz i dramat to jedna z wielu zalet produkcji. Szybka akcja z pewnością ucieszy tych, którzy ziewali na „True Blood” lub płakali na „Zmierzchu” (z desperacji). Część młodzieńczej postaci z tej serii można z powodzeniem ,,przełknąć”.

Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Pamiętniki Wampirów [2009] – Online [Lektor PL]
Prawdziwy tytuł filmu The Vampire Diaries
First air date Sep. 10, 2009
Last air date Mar. 10, 2017
sezon 8
Odcinki 171
Duration 43m
Udostępnij18

Podobne tytuły

The Expanse [2015] – Online
Operation Buffalo [2020] – Online
Kontra [2010] – Online
God Friended Me [2018] – Online
Orange is the New Black [2013] – Online
Endeavour [2012] – Online
Hightown [2020] – Online
El Juego de las Llaves [2019] – Online
#Luimelia [2020] – Online
Une île [2020] – Online
Belgravia [2020] – Online
NCIS: Nowy Orlean [2014] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!