Motherland: Fort Salem [2020] – Online - Lektor Polski

Motherland: Fort Salem [2020] – Online

Mar. 18, 2020
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 18, 2020
10

Creator

Obsada filmu

Taylor Hickson isRaelle Collar
Raelle Collar
Ashley Nicole Williams isAbigail Bellweather
Abigail Bellweather
Jessica Sutton isTally Craven
Tally Craven
Demetria McKinney isAnacostia Quartermain
Anacostia Quartermain

Streszczenie filmu

Seriale opowiadające alternatywną wersję historii, to aktualnie trend, który najprawdopodobniej dopiero nabiera rozpędu. Na samym początku stacje telewizyjne chciały jedynie pofantazjować trochę na temat tego, co by było, gdyby zmienić najważniejsze wydarzenia z historii naszej cywilizacji, ale chyba nikt się nie spodziewał, że powstanie w ten sposób zupełnie nowy gatunek. Widzowie pokochali tego typu opowieści, dlatego online zaczynają pojawiać się coraz to nowe pomysły na te historie, czego kolejnym przykładem jest serial „Motherland: Fort Salem”.

„Motherland: Fort Salem” i nowoczesne wiedźmy

Historia czarownic z małego miasteczka Salem na terenie Stanów Zjednoczonych wiele lat temu stała się bardzo popularna. Główna w tym zasługa pewnego wyjątkowo realistycznie i nowatorski stworzonego filmu, który tak naprawdę pokazał tę historię całemu światu. Proces kilku kobiet, oskarżonych o uprawianie czarnej magii, był dotąd znany jedynie obywatelom amerykańskim, o czym uczono ich w szkole. Ten mroczny rozdział w historii ich kraju okazał się doskonałym materiałem dla popkultury, która wręcz uwielbia czary i magię. Temat Salem szybko podchwyciły wytwórnie filmowe i stacje telewizyjne, tworząc produkcje lepsze i gorsze, a które można obejrzeć na stronie CDA, aby samemu się o tym przekonać. Na długie lata o temacie czarownic z Salem zrobiło się cicho. Powoli powracają do świadomości świata pod postacią serialu „Motherland: Fort Salem”, jednak w mocno zmodyfikowanej, bardziej nowoczesnej formie.

Nowa historia w „Motherland: Fort Salem”

Twórcy „Motherland: Fort Salem” doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że jeśli zdecydują się na powielony schemat opowieści o wiedźmach z tytułowego miasteczka, wówczas czeka ich sromotna klęska. Temat już się przejadł i nikt raczej nie miałby ochoty na kolejny raz odgrzewane kotlety. Na całe szczęście dla całego projektu, w świecie seriali pojawiły się rzeczywistości alternatywne, które niejako pogodziły i zbliżyły do siebie zwaśnione strony odwiecznej kłótni o to, który gatunek seriali jest najlepszy. Ta wybuchowa mieszanka stylów zaowocowała licznymi produkcjami na naprawdę wysokim poziomie, do czego aspiruje „Motherland: Fort Salem”. Głównym założeniem serialu, jest pokazanie zupełnie innego przebiegu znanych z naszego świata wydarzeń w Salem. Lektor wyjaśnia, że według scenariusza, w tym mieście nigdy nie doszło do żadnych procesów wiedźm, bo te się zjednoczyły, aby walczyć o przetrwanie. Nie zrobiły tego siłą, ale w sposób dyplomatyczny, dzięki czemu tym razem nikt w Salem nie stracił życia.

„Motherland: Fort Salem” i rzeczywistość alternatywna

Kilkaset lat później, w czasach zgodnych kalendarzowo z naszą rzeczywistością, ale zupełnie inną od tej, którą znamy, świat pełen jest czarownic. Pokój, który wypracowano w Salem przetrwał wiele pokoleń i problemów, owocując społeczeństwem, w którym wiedźmy i ludzie żyją razem, tuż obok siebie. Wiedźmy mają własny, w pełni autonomiczny kraj, rząd, a nawet wojsko. Głównym ich celem jest, aby rosnąca siła i władza w regionie nie uległa zachwianiu, a to wymaga od nich szkolenia wciąż nowych adeptek czarnej magii. W tym miejscy poznajemy trzy główne bohaterki: Ruelle, Abigail i Tally. Młode kobiety dopiero co dostały się do tzw. Akademii Wiedźm, która zajmuje się przygotowywaniem osób, które w przyszłości staną się pełnoprawnymi wiedźmami. Charaktery tych trzech dziewczyn różnią się od siebie diametralnie, dlatego doskonale się uzupełniają. Kłopoty, które dręczą je w tym momencie ich życia, wydają się błahe, co jest prawdą, jeśli weźmiemy pod uwagę, co czeka ich w najbliższej przyszłości.

„Motherland: Fort Salem” to doskonale przetransferowana do naszych czasów, klasyczna legenda, która egzystowała w świadomości ludzi od bardzo dawna. W tym czasie zdążyła się mocno zakurzyć, ale serial doskonale ja odmłodził, co czuć, nawet kiedy lektor Polski tłumaczy liczne zawiłości czarnej magii. Widz nie czuje się wtedy zagubiony, nie pozostaje sam sobie, bo nawet zaklęcia w serialu brzmią znajomo. Twórcy serialu widać, że postawili na jak największy realizm naszej rzeczywistości, co może być trudne, biorąc pod uwagę, że przecież fabuła dzieje się w zupełnie innym świecie. Widać wiele niecodziennych przedmiotów, zachowań, czy słów, ale nadal czujemy się tu pewnie. Taka sztuka nie jest łatwa, ale serial „Motherland: Fort Salem” dał sbie z tym radę.

Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Motherland: Fort Salem [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Motherland: Fort Salem
First air date Mar. 18, 2020
sezon 1
Odcinki 2
Udostępnij2

Podobne tytuły

Snowpiercer [2020] – Online
Legenda Korry [2012] – Online
The Owl House [2020] – Online
Future Man [2017] – Online
The Umbrella Academy [2019] – Online
Kyokou Suiri [2020] – Online
V Wars [2019] – Online
Doom Patrol [2019] – Online
Księga czarownic [2018] – Online
Dawno, dawno temu [2011] – Online
The Walking Dead: Nowy Świat [2020] – Online
Locke & Key [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!