Locke & Key [2020] – Online - Lektor Polski

Locke & Key [2020] – Online

Feb. 07, 2020
Twoja ocena 0
0 0 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Feb. 07, 2020

Creator

Joe Hill
Creator

Obsada filmu

Streszczenie filmu

Locke & Key serial animowany online z lektorem miał niezwykle zagmatwaną drogę na ekran, z dekadą produkcyjnych zwrotów akcji i nie mniej niż dwóch poprzednich pilotów sfilmowanych i wyrzuconych. W końcu jednak długo oczekiwana, długo oczekiwana adaptacja kultowego komiksu miała swoją premierę. Pierwszy, 10-cioodcinkowy, pierwszy sezon programu został wydany w piątek w Netflixie i jest szyty na miarę, aby zadowolić fanów innych serii Netflixu, takich jak „Haunting of Hill House” z 2018 roku czy popularna „Serie nieszczęśliwych wydarzeń” – obie mieszają horror-fantazję z opowieścią o dysfunkcyjnym rodzeństwie, które łączy się w celu rozwiązania rodzinnej tajemnicy w scenerii o gotyckich wiktoriańskich podtekstach.

Locke & Key – doskonały serial animowany online

Locke & Key również doskonale pasuje do tego opisu – ale istnieje wiele istotnych różnic pomiędzy adaptacją Netflix a komiksem, na którym się opiera. Napisany przez horrorystę Joe Hilla, syna Stephena Kinga, i narysowany przez artystę Gabriela Rodrigueza, Locke & Key działał przez pięć lat (2008-2013), zanim doszedł do skutku. Cykl był szczególnie chwalony za nacisk na ludzki dramat oraz za to, że dynamika rodziny napędza fabułę tak samo jak jej nadprzyrodzony horror. Hill zdobył nawet nagrodę Eisnera – odpowiednik Oscara w branży komiksowej – w 2012 roku za swoje prace nad tym serialem.

Locke & Key bez limitu online – na podstawie komiksu

Ale tam, gdzie komiksy Locke & Key zyskały reputację pięknych i złożonych, program, współtworzony przez weteranów scenarzystów i producentów Carltona Cuse (Lost) i Meredith Averill (Haunting of Hill House), oferuje niewiele z nich. Spektakl jest bardziej rozwodnioną, znacznie bardziej nijaką wersją komiksu niż satysfakcjonującym przejściem między stronami.

Po części dlatego, że komiks zyskał na wyglądzie i odczuciu w innym świecie; został on pierwotnie osadzony w mieście zwanym „Lovecraft”, aby podkreślić jego związek z dziwnym gatunkiem fikcji grozy, gdzie rzeczywistość wiecznie wygina się, by otworzyć drzwi do tego, co nadprzyrodzone. W spektaklu „Lovecraft” został przemianowany na mniej oczywistą „pisankę wielkanocną Matheson” – i choć jest to mniej obraźliwe odniesienie, zmiana ta nieuchronnie odzwierciedla coś o oswojonej naturze spektaklu. Netflix’s Locke & Key to słabo napisany dramat telewizyjny dla nastolatków, do którego wrzucono kilka nieporęcznych elementów nadprzyrodzonych – o wiele mniej imponujących niż jego ciasny, napięty poprzednik, a w wielu punktach frustrująco niezdarny.

Locke & Key serial bez limitu

Serial online z lektorem pl Locke & Key rozpoczyna swojąopowieść z rodziną Locke, która przenosi się do stereotypowo wspaniałego nadmorskiego miasteczka Matheson w stanie Nowa Anglia, Massachusetts. Niespodziewanie nastolatki Tyler i Kinsey oraz szerokooki dzieciak Bode (Jackson Robert Scott, świeżo upieczony od porwania klauna w It) opłakują śmierć ojca po jego dziwnym morderstwie przez niespokojnego studenta. W odpowiedzi, jego żałobna żona Nina (Darby Stanchfield) przenosi rodzinę do tego samego domu, który w jakiś sposób doprowadził studenta do zabicia jej męża, właściwie wiktoriańskiej rezydencji przodków zwanej „Key House”.

W chwili wprowadzenia się rodziny, Bode poznaje uwięzioną w studni na posiadłości Locke’a kobietę, złoczyńcę o skłonności do wylegiwania się w satynowych koszulach nocnych, jakby pozowała do okładki powieści dla młodych dorosłych. Ujawnia mu, że dom jest pełen kluczy, każdy z nich ma niesamowitą nadprzyrodzoną własność. Następnie natychmiast kradnie najważniejsze i najpotężniejsze z kluczy, zostawiając Bode’a i jego rodzeństwo, którzy drżą, by dowiedzieć się, jak działają klucze, jak ją zatrzymać i co mroczna przeszłość ich taty ma wspólnego z jego dziwną śmiercią.

Serial online animowany pełen zagadek i ukrytych kluczy

Niezliczona ilość magicznych kluczy, ukrytych w olbrzymim, złym domu, to zarozumiałość, która może napędzać całą masę fabuły. A komiks działał przez pięć lat, więc jest dużo do opowiedzenia. Ale serial online Locke & Key ma tendencję do cierpienia z powodu zbyt małej fabuły; zamiast w pełni ogarnąć element fantazji i grozy, komiks zanurza nas w punktach widzenia młodszych bohaterów, zwłaszcza nastolatków, których życie zostało wykorzenione i którzy mają do czynienia z opadem śmierci ojca i jego mroczną historią.

Kiedy dzieci dowiadują się więcej o swoim ojcu i dziwnym mieście, w którym dorastał, początkowo niewyjaśnione chwile zamieszania zaczynają mieć większy sens. Ale przez cały czas trwania spektaklu, narracja przybiera niewytłumaczalne rozmiary logiki – tak jak we wczesnym momencie, gdy Bode mówi rodzeństwu, że to właśnie pani ze studni ukradła najpotężniejsze z kluczy, a ich odpowiedzią jest w zasadzie „Oh, okay”. Żadnych dalszych pytań? Nie ciekawi Cię, kim jest ta kobieta, skąd wzięła klucz i po co może go chcieć – a nawet jak wygląda?

Locke & Key [2020] – Online
Locke & Key [2020] – Online
Locke & Key [2020] – Online
Locke & Key [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Locke & Key
First air date Feb. 07, 2020
Last air date Feb. 07, 2020
sezon 1
Odcinki 10
Duration 56m
Udostępnij5

Podobne tytuły

Wielka [2020] – Online
Gangs of London [2020] – Online
Ucieczka [2020] – Online
Mr. Robot [2015] – Online
Niepokorni [2011] – Online
Kyokou Suiri [2020] – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
Gambit królowej [2020] – Online
Sex Education [2019] – Online
Alex Rider [2020] – Online
Lupin [2021] – Online
Devs [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!