Leśni złodzieje [2020] – Online - Lektor Polski

Leśni złodzieje [2020] – Online

Jan. 02, 2020
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Jan. 02, 2020

Streszczenie filmu

Seriale historyczne od dawna cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Możliwość przeniesienia się w czasie, którą oferują te produkcje stała się pokusą nie do odrzucenia, dla wielu osób, nie tylko tych interesujących się zagadnieniami z przeszłości. Stacje telewizyjne wraz z serwisami streamingwymi, pomimo że nie uznają tego gatunku za priorytetowy, są świadomi jego popularności. Dlatego też raz na jakiś czas w ich ofercie pojawia się kolejny tytuł, który może zaciekawić widzów, szukających rozrywki online.

„Leśni złodzieje” to opowieść o nowym Robin Hoodzie?

„Leśni złodzieje”, pomimo że prezentują opowieść o dawnych czasach, starają się, jak mogą, aby dopasować jej charakter do potrzeb teraźniejszego widza. Nie jest to zadanie proste, głównie dlatego, że dzisiejszy odbiorca nie lubi nudy i aby zaspokoić jego potrzeby, twórcy muszą się sporo natrudzić. Dlatego też w głównej mierze sięga się po sprawdzone historie, które już mają swoją renomę na rynku, najczęściej w postaci książek. „Leśni złodzieje” są bowiem adaptacja wyjątkowo popularnej powieści z 1957 roku autorstwa niderlandzkiego pisarza Lousia Paula Boona, który wsławił się właśnie tym swoim dziełem. Wielu krytyków uważa, że Boon stworzył nic innego, jak w prosty sposób zaadaptowaną powieść angielską o Robin Hoodzie, ale wielu zwraca uwagę, że główny bohater tej książki nie był postacią fikcyjną, ale prawdziwą osobą, która żyła w XVIII wieku. Warto się o tym przekonać samemu, np. na stronie CDA. Spór o oryginalność pomysłu przysporzył książce sporego rozgłosu, dzięki czemu po dziś dzień wielu czytelników nie tylko posiada ja w swoich zbiorach, co ceni nad wyraz mocno. Przejaw patriotyzmu nie jest bez znaczenia dla tego tytułu, co zapewne odbije się w pozytywny sposób również na serialu „Leśni złodzieje”.

Rabuś i „Leśni złodzieje”

Lektor przedstawia Jana de Lichte, jako głównego bohatera serialu „Leśni złodzieje”, który urodził się w mieście Aalst, na terenie dzisiejszej Belgii. W czasach jego młodości tamtejsze krainy geograficzne wielokrotnie zmieniały właścicieli, przez co wprowadzały w życie lokalnej społeczności sporo zamieszania, żeby nie powiedzieć chaosu. Młody Jan, będący zirytowanym przez zaistniałą sytuację, w której przyszło mu i jego ziomkom egzystować, postanawia porzucić drogę prawa i wstąpić na drogę przestępstwa. Wraz z grupą bliskich przyjaciół postanawia na początek rabować podróżnych i handlarzy przemierzających okoliczne szlaki, ale szybko orientuje się, że w jego działaniach może znaleźć się również miejsce dla bardziej szczytnych celów. Nie zastanawiając się zbyt wiele, rozpoczyna łupieżcą kampanię skierowana przede wszystkim przeciwko bogatym i dobrze urodzonym, przez co sprowadza na siebie uwagę lokalnych władz. Jan, wiedząc doskonale, że lokalne jednostki administracyjne nie stwarzają większego zagrożenia, nie robi sobie z ich pogróżek i poszukiwań zbyt wiele. Z biegiem czasu jego działania nabierają rozgłosu wśród zwykłych ludzi, głównie biedoty, która popiera Jana, w jego krucjacie przeciwko rządzącym.

„Leśni złodzieje” i ich legenda

W momencie, w którym o Janie jest już głośno w niemal całym kraju, do jego grupy przyłączają się nowi ochotnicy, co z czasem zaczyna generować liczne problemy. Główny bohater nie mogąc kontrolować wszystkich swoich podwładnych, zaczyna odczuwać niesubordynacje z ich strony, co w niedługim czasie może stanowić zagrożenie nie tylko dla niego, ale także dla pozostałych rabusiów. Jan postanawia ograniczyć zakres swoich działań do najbliższej okolicy swojego rodzinnego miasta, dzięki czemu może liczyć na pomoc ludu, a w razie kłopotów na schronienie. Zamęt polityczny, który panuje w regionie, jest mu na rękę, co robi z niego niemal nieuchwytną legendę, na którą powoli wyrasta.

„Leśni złodzieje” to kolejna próba Netflixa wprowadzenia do oferty seriali z niemal każdego kraju, w którym można korzystać z ich usług streamingu online. Serial stara się mocno trzymać realiów historycznych, dlatego lektor Polski, to niemal konieczność.

Leśni złodzieje [2020] – Online
Leśni złodzieje [2020] – Online
Leśni złodzieje [2020] – Online
Leśni złodzieje [2020] – Online
Leśni złodzieje [2020] – Online
Leśni złodzieje [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Flemish Bandits
First air date Jan. 02, 2020
Last air date Jan. 02, 2020
sezon 1
Odcinki 10
Duration 60m
Udostępnij0

Podobne tytuły

Station 19 [2018] – Online
Criminal: France [2019] – Online
Nowy papież [2020] – Online
Deadwater Fell [2020] – Online
Terror [2018] – Online
Runaways [2017] – Online
Istanbullu Gelin [2017] – Online
Chicago Med [2015] – Online
Nawiedzony dwór w Bly [2020] – Online
Perry Mason [2020] – Online
Terrace House: Tokyo 2019-2020 [2019] – Online
A Million Little Things [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!