Jane the Virgin [2014] – Online - Lektor Polski

Jane the Virgin [2014] – Online

Oct. 13, 2014
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Oct. 13, 2014
2Sezon 2 Oct. 12, 2015
3Sezon 3 Oct. 17, 2016
4Sezon 4 Oct. 13, 2017
5Sezon 5 Mar. 26, 2019
8

Creator

Obsada filmu

Gina Rodriguez isJane Villanueva
Jane Villanueva
Andrea Navedo isXiomara Villanueva
Xiomara Villanueva
Yael Grobglas isPetra Solano
Petra Solano
Justin Baldoni isRafael Solano
Rafael Solano
Ivonne Coll isAlba Villanueva
Alba Villanueva
Jaime Camil isRogelio De La Vega
Rogelio De La Vega

Streszczenie filmu

Telenowele już dawno odeszły do lamusa, przynajmniej tak się zdawało większości osób, które interesują się tematyka seriali. Tymczasem okazuje się, że ten gatunek wciąż może mieć szansę na drugą młodość, a co za tym idzie – powrócić do łask w stacjach telewizyjnych. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby niskobudżetowe produkcje z Ameryki Południowej, które dobrze pamiętamy sprzed dwudziestu lat, mogły wzbudzić takie samo zainteresowanie jak u naszych cioć i babć. Tutaj potrzeba było radykalnych zmian, które rozpoczął serial „Jane the Virgin”.

„Jane the Virgin” – telenowela nowej fali

Telenowele opierały się od zawsze na tym samym schemacie, który zakładał, że to wątek romantyczny będzie filarem całej historii, a cała reszta – jedynie dodatkiem ubarwiającym fabułę. Schemat ten bronił się przez bardzo długi czas i tak naprawdę, dopiero rozwój internetu i serwisów oferujących seriale online to zmienił. Telenowele po cichu odeszły w niepamięć, ale pozostawiły po sobie wiele śladów, najlepiej widocznych w telewizji amerykańskiej. To na ich podstawie narodziły się nowoczesne sitcomy, które po dziś dzień królują w ramówkach, także za granicami Stanów Zjednoczonych. W Polsce zachwyt nad telenowelami przeminął równie szybko, ustępując miejsca innemu typowi niskobudżetowych tasiemców. Wygląda jednak na to, że za oceanem, ktoś postanowił wskrzesić ten prawie zapomniany gatunek, tworząc hybrydę, która o dziwo, wzbudziła ogólny zachwyt wśród widzów, ale też krytyków. „Jane the Virgin” to nowatorskie podejście do znanych schematów, które wyzbyło się słabych elementów, dodając zupełnie nowe, o wiele atrakcyjniejsze w swojej formie dla dzisiejszego odbiorcy.

Niepokalane poczęcie i „Jane the Virgin”

Tytułowa Jane, jest młodą kobietą pochodzenia latynoskiego, mieszkającą w jednym z większych miast w Stanach Zjednoczonych. Główna bohaterka wciąż pozostaje dziewicą, głównie przez swoją wyjątkowo silną wiarę, oraz silny wpływ nie mniej religijnej rodziny. Podczas jednej z wizyt u swojego lekarza ginekologa, Jane zostaje przez przypadek sztucznie zapłodniona, co generuje niewyobrażalną wręcz komedię pomyłek. Z początku Jane nie wie, co się dzieje, przecież nigdy nie uprawiała seksu, dlatego nic dziwnego, że część jej rodziny jest przekonana, że Jane ma stać się drugą Maryją. Na szczęście sytuacja szybko się wyjaśnia, problem tylko, z tym że Jane wciąż pozostaje w ciąży i nikt nie wie co z tym fantem zrobić. Dziewczyna nie należy do niezaradnych osób i szybko znajduje rozwiązanie swojego problemu. Poznaje parę w średnim wieku, która nie mogąc począć własnego dziecka, szuka surogatki. Jane przystaje na ich propozycje, ale stawia jeden warunek – najpierw musi upewnić się, ze zarówno warunki, jak i przyszła rodzina jej dziecka, będą dla niego odpowiednie.

Nostalgia „Jane the Virgin”

„Jane the Virgin” to serial skrojony na komediową miarę, która w swoim założeniu ma imitować, czy nawet parodiować dobrze znane wszystkim telenowele. Wiele scen, czy gagów jest żywcem wyjętych z tamtego gatunku i dodatkowo mocno przerysowanych, tak aby podkreślić niezależność nowego stylu „Jane the Virgin”. W przypadku produkcji komediowych z ameryki lektor Polski może okazać się niezbędny, głównie dlatego, że spora ilość żartów opiera się na grze słów, mogącej sprawić trudności widzom z naszego kraju. „Jane the Virgin” zyskało ogromną popularność wśród widzów ze Stanów Zjednoczonych, ale także Europy właśnie dzięki takim żarcikom, które w pewien dziwny i pokręcony sposób wzbudzają u odbiorcy nostalgię i poczucie żalu za telenowelami niskiej jakości, które grały na emocjach.

Serial „Jane the Virgin” można bez większego problemu obejrzeć online, np. na stronie CDA. Wyjątkowe poczucie humoru, które towarzyszy każdemu odcinkowi z pewnością rozjaśni nawet największych ponuraków, czego dowodem są liczne nagrody i nominacje do prestiżowych nagród branżowych. Lektor pomoże nam w zrozumieniu każdej sceny, dzięki czemu przekonamy się na własnej skórze dlaczego „Jane the Virgin” okazało się takim hitem.

Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Jane the Virgin [2014] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Jane the Virgin
First air date Oct. 13, 2014
Last air date Jul. 31, 2019
sezon 5
Odcinki 100
Duration 40m
Udostępnij6

Podobne tytuły

Warrior Nun [2020] – Online
Hightown [2020] – Online
The Morning Show [2019] – Online
W Garniturach [2011] suits – Online
68 Whiskey [2020] – Online
Violet Evergarden [2018] – Online
Prodigal Son [2019] – Online
Obsesja Eve [2018] – Online
Goliath [2016] – Online
Monarca [2019] – Online
The Ranch [2016] – Online
Castle Rock [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!