Dispatches from Elsewhere [2020] – Online - Lektor Polski

Dispatches from Elsewhere [2020] – Online

Mar. 01, 2020
Twoja ocena 0
10 1 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 01, 2020

Streszczenie filmu

„Dispatches from Elsewhere” – nowa antologia

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się tzw. seriale antologie. Co takiego kryje się pod tym, pozornie skomplikowanym, pojęciem? Antologia to serial, którego odcinki połączone są jedną ideą, myślą bądź motywem przewodnim, przewijającym się przez cały sezon, w poszczególnych odsłonach produkcji występują jednak za każdym razem inni bohaterowie, pokazujący swoje różne, zamknięte historie. Tego rodzaju produkcje są bardzo chętnie oglądane przez widzów online. Dlaczego? Cóż, wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Niektórym osobom po prostu szkoda czasu na angażowanie się w oglądanie długiej, wieloodcinkowej historii, która zdaje się nie zmierzać w żadnym konkretnym kierunku, a już na pewno nie ku końcowi. Obejrzenie zamkniętej historii, z jasno zarysowaną puentą, ma dla niektórych widzów dużo więcej sensu. Z tego powodu wielu użytkowników internetu szuka online właśnie takich seriali. CDA ma dla internautów dobrą wiadomość. Na stronie serwisu online dostępna jest już wyprodukowana niedawno nowa antologia zatytułowana „Dispatches from Elsewhere”. Jest to amerykański dramat utrzymany w gatunku mystery, z pewnością przypadnie więc do gustu fanom dobrych zagadek. W wersji „Dispatches from Elsewhere” udostępnianej przez CDA kwestie wypowiadane przez bohaterów czyta lektor Polski, co może stanowić dużą zachętę dla osób niewładających biegle językiem angielskim, będącym oryginalnym językiem tej produkcji.

Zarys fabuły w „Dispatches from Elsewhere”

„Dispatches from Elsewhere” jest antologią stosunkowo krótką, składa się bowiem tylko z dziesięciu trwających po około pięćdziesiąt minut odcinków. Serial online przedstawia widzom historię czwórki ludzi, których, jak to zwykle w życiu bywa, połączył przypadek. Każdy z bohaterów w swoim codziennym życiu zauważa nagle pewną intrygującą i budzącą swego rodzaju lęk zmianę, która budzi niepokój i zachęca do zadawania pytań. Bohaterowie „Dispatches from Elsewhere” postanawiają połączyć swe siły i spróbować wspólnie dotrzeć do sedna zagadki. Żaden z nich nie przypuszczał jednak, do jakiego rozwiązania dojdą. Serial dostępny online na CDA wciąga od pierwszego odcinka. Jego wielkim i niepodważalnym atutem jest fakt, że twórcy bardzo umiejętnie budują napięcie i przez długi czas nie wyjawiają, co tak naprawdę stanowi główną przyczynę dziwnych wydarzeń w życiu głównych bohaterów. Czy są to jakieś magiczne istoty albo nadprzyrodzone siły? Czy może ktoś rzucił na nich jakąś klątwę? A może za zagadką opisaną w „Dispatches from Elsewhere” w rzeczywistości stoi rząd? Nie jest to do końca jasne, ale właśnie w tych wszystkich niedopowiedzeniach i wątpliwościach tkwi cały urok i siła serialu. Aby dowiedzieć się więcej i rozwikłać zagadki, z którymi mierzą się bohaterowie antologii, wystarcz tylko wejść na stronę CDA i obejrzeć serial online.

Opinie krytyków o „Dispatches from Elsewhere”

Antologia „Dispatches from Elsewhere” została przez krytyków przyjęta w sposób zaskakująco ciepły. Wśród licznych opinii o tym serialu dostępnych online, w przeważającej mierze można znaleźć te pozytywne. Co takiego podoba się recenzentom w tej produkcji?  Widzowie wskazują przede wszystkim, że jest o serial bardzo świeży, nie bazujący na starych i dobrze znanych konceptach, ale prezentujący zupełnie nowe zagadki i zupełnie nową jakość. Osoby, które nie lubią się nudzić, z pewnością ucieszy informacja o tym, że „Dispatches from Elsewhere” to produkcja bardzo nieprzewidywalna. Serial w jednym odcinku ustanawia status quo, by w następnym zburzyć go w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Jednocześnie osoby, które wypowiedziały się online na temat tej produkcji, podkreślają, że proponowane przez twórców zwroty akcji są logiczne i nie przeczą wydarzeniom, które miały w serialu miejsce trochę wcześniej. Scenariusz „Dispatches from Elsewhere” z pewnością zachęca do zapoznania się z tą produkcją. Dzięki CDA polscy widzowie mogą obejrzeć tę antologię online – i to w wersji, w której występuje lektor.

Prawdziwy tytuł filmu Dispatches from Elsewhere
First air date Mar. 01, 2020
sezon 1
Udostępnij0

Podobne tytuły

Riverdale [2017] – Online
Sword Art Online [2020] – Online [Lektor PL]
Ocaleni [2017] – Online
Równonoc [2020] – Online
Leśni złodzieje [2020] – Online
Colony [2016] – Online
Runaways [2017] – Online
Skandal [2012] – Online
Orville [2017] – Online
Station 19 [2018] – Online
Tribal [2020] – Online
Хороший человек [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!