DC: Flash [2014] – Online - Lektor Polski

DC: Flash [2014] – Online

Oct. 07, 2014
Twoja ocena 0
10 2 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Oct. 07, 2014
2Sezon 2 Oct. 06, 2015
3Sezon 3 Oct. 04, 2016
4Sezon 4 Oct. 10, 2017
5Sezon 5 Oct. 09, 2018
6Sezon 6 Oct. 08, 2019
7.8

Creator

Obsada filmu

Grant Gustin isBarry Allen / The Flash
Barry Allen / The Flash
Carlos Valdes isCisco Ramon
Cisco Ramon
Danielle Panabaker isCaitlin Snow
Caitlin Snow
Hartley Sawyer isRalph Dibny
Ralph Dibny
Danielle Nicolet isCecile Horton
Cecile Horton

Video trailer

Streszczenie filmu

Seriale superbohaterskie, to aktualnie najprężniej rozwijający się gatunek w świecie seriali. Niemal każda większa stacja telewizyjna, która chce liczyć się jeszcze na rynku, posiada przynajmniej jeden tytuł traktujący o ludziach z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Widzowie chcą i lubią oglądać na ekranach telewizorów i online, swoich ulubionych bohaterów i bohaterki, które niejednokrotnie towarzyszą im przez większość ich życia. Komiksy istnieją bowiem od przeszło 70. lat i dopiero teraz doczekały się prawdziwego uznania, na które zasługiwały od lat.

Jeden z pierwszych – „Flash”

W przypadku serialu „Flash” okazuje się, że jego znaczenia dla całej branży jest o wiele istotniejsze, niż wiele osób sądzi. Produkcja ta to jedno z pierwszych podejść do tematyki superbohaterów w nowej fali, którą zapoczątkowała stacja The CW ze Stanów Zjednoczonych. W swoich ambitnych planach chcieli stworzyć multiwersum, czyli co najmniej kilka seriali, które będą miały swoją własną historię, ale w wielu miejscach będzie się ona przeplatać z pozostałymi. Nie ma do tego lepszej sposobności niż wykorzystanie postaci stworzonych przez Marvela – studio rysownicze, które w ostatnich latach stało się prawdziwą potęgą w świecie popkultury. „Flash” miał zatem za zadanie stworzenie jednego z pierwszych przyczółków dla pozostałych seriali i w mniemaniu wielu widzów oraz krytyków – zadanie swoje wykonał nad wyraz dobrze. Po kilku latach emisji i wielu sezonach produkcja ta wciąż trzyma się mocno w statystykach oglądalności, a widzów decydujących się na obejrzenie „Flash” online, np. na CDA wciąż przybywa. Nic zatem nie zapowiada, aby serialowi groził rychły koniec, ale jego wyjątkowa popularność leży troszkę głębiej.

„Flash”, czyli najszybszy człowiek na Ziemi

Przygotowując się do nakręcenia serialu o superbohaterze, stacja The CW musiała dobrze zastanowić się nad tym, którego z nich wybrać. Pomimo że Marvel posiada ogromna wręcz liczbę dostępnych postaci, na pierwszy ogień poszedł ktoś, kto był doskonale znany ludziom już od kilkudziesięciu lat. Mowa tutaj o Barrym Allenie, czyli tytułowym Flashu – najszybszym człowieku na Ziemi. Podobnie jak w przypadku wielu innych superbohaterów, tak i Barry zyskał swoje moce przez zupełny przypadek, a konkretniej – w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Lektor na samym początku serialu tłumaczy jak do tego doszło, a widz ma możliwość po raz pierwszy przyjrzeć się temu na własne oczy. Komiksowy odpowiednik Allena to jednak nie to samo, co ujrzeć Flasha we własnej osobie na ekranach telewizorów. Barry z początku nie rozumie jakim cudem przeżył dziwny wypadek, a po krótkim czasie do listy jego zmartwień dochodzą liczne dolegliwości fizyczne. Barry powoli odkrywa, że jego ciało uległo zmianie, dzięki której zyskał super moce, dające mu możliwość poruszania się z niemal nieograniczoną prędkością. Główny bohater postanawia wykorzystać je do walki z przestępczością w myśl zasady „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”.

„Flash” jako procedural

Z biegiem czasu i kolejnych odcinków Barry testuje granice swoich możliwości, szukając złotego środka, który pozwoli mu na osiągnięcie swojego celu, którym jest, zostanie nowym superbohaterem. Szybko jednak orientuje się, że jego umiejętności mogą mieć także i złe skutki. Każdy odcinek „Flash” skupia się na zupełnie nowej historii, która tylko w delikatny sposób nawiązuje do pozostałych epizodów. Dlatego tez „Flash” to typowy procedural, który wymaga jedynie szczątkowych informacji na temat wydarzeń z poprzednich sezonów. The CW lubi jednak stosować cliffhangery, więc warto o tym pamiętać, wybierając odcinek lub sezon, który mamy zamiar obejrzeć. Wybierając seans online, możemy być pewni, że dostępny tam będzie lektor Polski, bo duża popularność serialu gwarantuje szybkie tłumaczenia premierowych odcinków.

„Flash” ma swoje wady, które szczególnie uwidaczniają się w późniejszych sezonach, ale serial sam w sobie wciąż ma magię, która została w doskonały sposób przeniesiona z komiksu na mały ekran. Warto zapoznać się z tym tytułem nie tylko dlatego, ale też po to, aby zrozumieć, w jaki sposób funkcjonują seriale z nowej fali opowieści o superbohaterach.

DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
DC: Flash [2014] – Online
Prawdziwy tytuł filmu The Flash
First air date Oct. 07, 2014
Last air date Nov. 05, 2019
sezon 6
Odcinki 123
Duration 44m
Udostępnij6

Podobne tytuły

Zeit der Geheimnisse [2019] – Online
Kapitan Jastrząb [2018] – Online
Czarodziejki [2018] – Online
NCIS: Nowy Orlean [2014] – Online
The Valhalla Murders [2019] – Online [Lektor PL]
Belgravia [2020] – Online
Pani Fletcher [2019] – Online
Endeavour [2012] – Online
Wiktoria [2016] – Online
Impersonalni [2011] – Online
Hologramowa miłość [2020] – Online
SEAL Team [2017] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!