Belgravia [2020] – Online - Lektor Polski

Belgravia [2020] – Online

Mar. 15, 2020
Twoja ocena 8
9 2 głosów

Sezony i odcinki

1Sezon 1 Mar. 15, 2020

Creator

Obsada filmu

Tamsin Greig isAnne Trenchard
Anne Trenchard
Philip Glenister isJames Trenchard
James Trenchard
Alice Eve isSusan Trenchard
Susan Trenchard
Ella Purnell isLady Maria Grey
Lady Maria Grey
Tom Wilkinson isEarl of Brockenhurst
Earl of Brockenhurst
Harriet Walter isLady Brockenhurst
Lady Brockenhurst
Richard Goulding isOliver Trenchard
Oliver Trenchard
Emily Reid isSophia Trenchard
Sophia Trenchard

Streszczenie filmu

Wieczorem 15 czerwca 1815 roku wielcy i dostojni brytyjskiego społeczeństwa zebrali się w Brukseli na jednej z najbardziej tragicznych imprez w historii – balu księżnej Richmond. Jest to bowiem wigilia bitwy pod Waterloo, a wielu przystojnych młodych mężczyzn obecnych na balu znajdzie się, już następnego dnia, na polu bitwy.
Dla Sophii Trenchard, młodej i pięknej córki głównego dostawcy Wellingtona, ta noc zmieni wszystko. Ale dopiero dwadzieścia pięć lat później, gdy ruchome w górę Okopy przeniosą się do modnej nowej dzielnicy Belgravii, prawdziwe reperkusje tej chwili będą odczuwalne. Bo w tym nowym świecie, gdzie arystokracja ociera się o wyłaniające się nuworysze, są tacy, którzy woleliby, aby tajemnice przeszłości pozostały pogrzebane…

Podobieństwa do Downtown – belgravia online lektor pl

Podobnie jak Downton, Belgravia serial z polskim lektorem skupia się na wyższych sferach społeczeństwa i – oczywiście – wyróżnia się znakiem firmowym Fellows – „komedią manier”, wyśmiewającą czasem dziwaczne konwencje wyższych sfer. Nowa seria ma w sobie dramatyzm, romans i podstęp, tak jak Downton. Jednak na tym etapie nie wszyscy fani Fellowsów cieszą się Belgravią.
Nowe gwiazdy show Tamsin Greig jako Anne Trenchard i Harriet Walter jako Lady Brokenhurst, dwie bardzo różne kobiety połączone mroczną tajemnicą z przeszłości.
Tak więc na przykład w Belgravii serial online – sprytnie odróżniającej się od Downton tym, że jest osadzona w Londynie w latach czterdziestych XIX wieku, a nie na początku dwudziestego wieku w Berkshire – spotykamy arystokratyczną battleaxe, która w zabawny sposób przemawia swoim umysłem, nie cierpi głupców i torów na ofensywnie nowe drogi czasów. Tylko tym razem nie gra Dame Maggie Smith, ale Dame Harriet Walter (którą być może Fellowes lub reżyser castingu widzieli jak kradnie przedstawienie jako potworną angielską pierwszą żonę Logana Roya w Succession). I zamiast oświetlenia elektrycznego, innowacją, która wywołała jej oburzenie, jest popołudniowa herbata: „Czym jest ta nowatorska herbata?”.
Obydwa cykle rozpoczynają się również wielkim wydarzeniem historycznym – tak znanym, że nawet najważniejsza amerykańska publiczność może być z nim niej niejasno zaznajomiona. Z Downton, to był Titanic. Z Belgravią jest to bal księżnej Richmond w przeddzień Waterloo. Oba wydarzenia mają tę dodatkową zaletę, że pozwalają kluczowym bohaterom nagle umrzeć; lub, być może, wydawać się, że umarli, a następnie w nieoczekiwanych momentach wracają z martwych.

Postaci w Belgravia serial z polskim lektorem

Nasi bohaterowie z tej okazji są nieco bardziej podupadli niż hrabina i hrabina Grantham. James Trenchard (Philip Glenister) to dobry handlarz na rynku. Dostarczając prowiant siłom Wellingtona w okresie poprzedzającym Waterloo (tak skutecznie, że jest on znany jako „Mag”), zbił swoją pierwszą fortunę, którą następnie umocnił, stając się kierownikiem projektu dla budowniczego Thomasa Cubitta.
W tym momencie scenariusz nie może oprzeć się serwowaniu grubej lalki z Wikipedii. Lady Brockenhurst: „Wielki Thomas Cubitt? Zakładam, że nie był już wtedy stolarzem okrętowym? Anne Trenchard: „Masz rację. Zaczynał jako stolarz… Opracował nową metodę budowania i zatrudniał wszystkich zainteresowanych – murarzy, tynkarzy – więc ludzie, dla których pracował, musieli tylko dawać prowizję. On i jego brat zadbali o wszystko. Przypuszczam, że to jeden ze sposobów na podanie kluczowych informacji, chociaż chciałbyś, żeby było trochę mniej niezgrabne. Tak jak to robisz, kiedy Lady Brockenhurst opisuje Belgravię jako „to rozpięte miasto dla bogatych, w którym wszyscy żyjemy”.

Scenariusz wpływa na zachowanie postaci w serial CDA Belgravia

Ponieważ Trenchard jest samowystarczalny, większość postaci z wyższych sfer musi patrzeć na niego z góry. Scenariusz zakłada to raczej za pomocą kielniaka. We wczesnych scenach żona Trencharda, Anne (Tamsin Greig), wyraża córce swój niepokój w związku z ich zaproszeniem na bal księżnej Richmond w Brukseli. Córka Zofia: „Masz na myśli, że według normalnych zasad nie jesteśmy akceptowani jako towarzystwo dla przyjaciół księżnej? Matka: „Dokładnie o to mi chodzi i wiesz, że to prawda. Ludzie mówią sobie nawzajem rzeczy, które już dobrze znają?

Belgravia [2020] – Online
Belgravia [2020] – Online
Belgravia [2020] – Online
Belgravia [2020] – Online
Belgravia [2020] – Online
Prawdziwy tytuł filmu Belgravia
First air date Mar. 15, 2020
sezon 1
Odcinki 2
Duration 45m
Udostępnij3

Podobne tytuły

Mr. Robot [2015] – Online
Elementary [2012] – Online
Ucieczka z Dannemory [2018] – Online
Istanbullu Gelin [2017] – Online
Call the Midwife [2012] – Online
Patolog [2018] – Online
Genialna przyjaciółka [2018] – Online
Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak [2011] – Online
Katy Keene [2020] – Online
Locke & Key [2020] – Online
Kraina Lovecrafta [2020] – Online
Alex Rider [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!