Zarejestruj się, aby obejrzeć Tornare [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 11282 użytkowników

Tornare [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Tornare [2020] – Online

Mar. 12, 2020ItalyPG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Tornare [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Tornare
IMDb Ocena 4.2 11 głosów

Streszczenie filmu


Bohaterka filmu, Alicja, jest dosłownie podzielona na trzy części, z jej czterdziestoletnim ja granym przez Mezzogiorno, jej nastoletnim ja granym przez objawienie, którym jest Beatrice Grannò i jej dziecko grane przez Clelię Rossi Marcelli. Jesteśmy w Neapolu w latach 90. i te trzy Alicje zaczynają komunikować się ze sobą metaforycznie (i w inny sposób) w starym, obecnie niezamieszkałym nadmorskim domu rodziny, do którego dorosła Alicja wraca po śmierci ojca, po wielu latach nieobecności. Tutaj znajduje swoją siostrę Virginię (Barbara Ronchi) i oboje postanawiają sprzedać dom, opróżniając go z wszelkich wspomnień. Poznaje również tajemniczego mężczyznę, Marca (Vincenzo Amato), który opiekował się ich chorym ojcem w jego ostatnich dniach.

Ten człowiek, o którym początkowo Alicja zdaje się nic nie pamiętać, będzie tym, który pomoże jej w tym tragicznym wydarzeniu, które miało decydujący wpływ na jej życie. Pod koniec lat 60. Alice była piękną, zbuntowaną nastolatką, która żyła i oddychała emancypacyjnym powietrzem epoki, głodna wolności i zabawy. Jej postawa i pasja do życia i flirtowania z każdym, kto przekroczył jej drogę, była łatwo mylona z rozluźnieniem w represyjnym społeczeństwie tamtych czasów, nie pomogło jej to, że była również córką marynarza US Navy. Byłyby to konsekwencje dla jej „różnicy”, które stopniowo ujawnia nam film, podczas bolesnej podróży po wspomnieniach Alicji.

Przemiana bohaterki w serialu online Tornare

Współczesna Alice jest zupełnie inną kobietą niż kiedyś i wydaje się być źródłem poczucia winy za swoją dawną odważną i beztroską postawę. Mezzogiorno gra kobietę w bólu, (może zbyt) uległą i „ukaraną” postać, której nie da się rozpoznać po dziewczynie z lat 60., która tańczyła sirtaki w swoim stroju kąpielowym. Należy wspomnieć o niezwykłym fizycznym podobieństwie aktorek, które grają trzy wieki życia bohaterki (casting odbywa się dzięki uprzejmości Laury Muccino i Sary Casani), nie wspominając już o bardzo przekonujących trzech wersjach Marca, granego w młodości przez Marco Valerio Montesano i w wieku 10 lat przez Alessandro Acampora.

Jasny i uniwersalny przekaz filmu bez limitu z lektorem Tornare

Temat filmu online Tornare jest uniwersalny i jako taki nie może się oprzeć wrażeniu, że zostawia ślad na widzu. Umiejętność spotkania się z naszym nastolatkiem i dzieckiem i wzięcia ich za rękę, uzbrojeni w wiedzę, którą posiadamy dziś jako dorośli, byłaby rzeczywiście fenomenalnym darem. Comencini wyznała, że to dzieło – oparte na historii przyjaciela – jest jej „najbardziej wolnomyślnym filmem”, który zagłębia się „w świat wewnętrzny, w którym nie ma czegoś takiego jak czas”, a ostatecznie ta przesłanka służy trochę za bardzo zagmatwaniu spraw. Akcja filmu rozgrywa się jednak w niepokojącym, ale pięknym Neapolu, świecie dalekim od zwykłych klisz, z eksplorowaniem niezwykle spokojnych miejsc i podziemnych jaskiń. Być może nie jest to łatwy film, ale mimo to urzekający.

Co dzieje się dalej? Tornare z lektorem – zarys fabuły

Po bardzo długiej nieobecności, Alice wróciła ze Stanów Zjednoczonych, gdzie została uznaną dziennikarką, do domku na plaży, gdzie spędziła dzieciństwo i dorastanie, aby uczestniczyć w pogrzebie swojego ojca, amerykańskiego oficera dyżurującego w bazie NATO w Neapolu. Po ceremonii kobieta zdecydowała się pozostać w tym domu, tak dobrze znanym i jednocześnie zapadającym w pamięć: tym samym, który jej ojciec stopniowo tracił, zachowując tylko najodleglejsze wspomnienia. Krok po kroku, w kontakcie z domem ojca, wspomnienia Alicji wracają również i mają konkretny charakter współczesności: kobieta rozpoczyna dialog z osiemnastoletnią dziewczynką, która jako dziewczyna jest tylko sobą. Będzie to początek wstecznej podróży, która doprowadzi ją do dokonania szokujących odkryć o tym, kim była i dlaczego skończyła mieszkając tak daleko.

Tajemnica i walka ze zmysłami w Tornare film online

Dom Alicji nie jest miejscem, które może być wiarygodne tylko jako wytwór umysłu, a dialog między 40-letnią kobietą a jej młodszym ja (oprócz nastolatka będzie też młoda Alicja) można wyjaśnić tylko z punktu widzenia tej psychoanalitycznie represjonowanej osoby, drogiej reżyserce od czasów jej drugiego thrillera dusz, Bestii w sercu.

Tornare – podsumowanie
Sama w sobie idea opowiadania o kobiecym umyśle, zwłaszcza tym, który doznał traumatycznego wydarzenia, poprzez stopniowe spotkanie z własną przeszłością widoczną dla widza, jest poetycka i angażująca, tak jak dla dorosłej kobiety, idea powrotu do pocieszenia i uspokojenia siebie młodszej w obliczu męskiego świata poświęconego cenzurowaniu każdego instynktu muliebralnego, w szczególności seksualności, jest niezwykle sugestywna (i poruszająca).

Tornare [2020] – Online
Udostępnij0

Podobne tytuły

He’s Out There [2018] – Online
Pierwsze światło [2018] – Online
Niepoczytalna [2018] – Online
Crawl [2019] – Online
Impossible Monsters [2020] – Online
X – The eXploited [2018] – Online
Ostatni dzwonek [2019] – Online
Mandy [2018] – Online
Więzień labiryntu [2014] – Online
Madre [2019] – Online
Szybki jak śmierć [2018] – Online
Cactus Jack [2021] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!