Zarejestruj się, aby obejrzeć Sala samobójców. Hejter [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 12381 użytkowników

Sala samobójców. Hejter [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Sala samobójców. Hejter [2020] – Online

Mar. 06, 2020Poland130 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Sala samobójców. Hejter [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Sala samobójców. Hejter
IMDb Ocena 7.2 259 głosów
TMDb Ocena 7.6 8 głosów

Streszczenie filmu


Główny bohater filmu, Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) – podobnie jak Dominik Santorski, bohater pierwszej części „Pokoju samobójców” – jest wrażliwym, tajemniczym chłopcem.

Dzięki ochronie zamożnych warszawiaków Zofii i Roberta Krasuckiego (Danuta Stenka i Jacek Koman) udało mu się uciec bezpośrednio przed szarą egzystencją w polskiej prowincji i ukończyć prestiżowy stopień prawniczy. Nie będzie cieszył się życiem zbyt długo, jeśli zostanie wydalony z uniwersytetu za plagiat. Sam fakt oszustwa nie przeszkadza mu tak bardzo, jak nieporozumienie rodziny Krasuckich, które spotkał, gdy on i jego córki przybyli do jego rodziny na wakacje.

Jedna z nich jest zakochana w jednej z nich, Gabi (Vanessa Alexander), która od siedmiu lat próbuje zaprosić swoich znajomych na Facebooku. A Gabi Krasucka jest najwyraźniej odnoszącą sukcesy kobietą, która zawsze dostaje od życia to, czego chce. W rzeczywistości jest zagubiony i niepewny, próbując poradzić sobie z pustką, którą wypełnia.

„Sala Samobójców. Hejter” – droga bez powrotu

„Sala Samobójców. Hejter” pokazuje, że zwielokrotnienie tożsamości cyfrowej i życia w serialu może prowadzić do bardzo ciemnych obszarów. Czy nam się to podoba, czy nie, obserwujemy się nawzajem na Facebooku i Instagramie. W pewnym momencie film Tomek przekracza granicę, z której nie ma powrotu.

Chodzi o to, że podsłuchiwanie czyichś rozmów na swój temat jest jedynie konsekwencją obsesyjnego sprawdzania odpowiedzi znajomych na posty publikowane w mediach społecznościowych. A to dopiero początek. Gdy Tomek przychodzi do agencji marketingowej Beaty Santorskiej (jej postać jest połączeniem z pierwszą częścią „Sali Samobójców”, w tej roli znakomitej Agaty Kuleszy), jego kariera nabiera rozpędu. Staje się człowiekiem, który w przekonujący sposób może nakładać różne maski. Działania w zakresie niszczenia obrazu i cyfrowej manipulacji.

Osobą łączącą sprzeczne światy Krasuckiego i Santorskiej jest Paweł Rudnicki, kandydat na prezydenta z Warszawy, który emanuje pozytywną energią i obietnicą zmiany (Maciej Stuhr gra Rudnickiego). Polityka otaczają młodzi wolontariusze, którzy pomagają mu pojawiać się w mediach społecznościowych i zdobywać nowych wyborców.

To, co wydaje się największą siłą Rudnickiego, niestety okazuje się tym, co przyciąga nienawidzącego go kapelusznika Giemzę do swojego sztabu wyborczego. Wątek ten zawiera przerażające wnioski, takie jak fałszywe wiadomości, zniekształcona rzeczywistość i „trollowanie” w Internecie przez anonimowych użytkowników, którzy mogą zniszczyć każdego. Nie ma litości, żadnych ograniczeń, żadnych dylematów. Tylko zimne obliczenia i działania są obliczane, aby osiągnąć zamierzony efekt.

„Sala Samobójców. Hejter” – ciarki na plecach

Jeszcze przed premierą sporo mówiło się, że „Sala samobójców. Hejter” wyprzedziła to, co dla twórców było tylko filmową kreacją. Kilkanaście dni po zakończeniu zdjęć do „Hejtera”, w Gdańsku zamordowany został Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Podobieństwo jednego z wątków do tragicznych gdańskich wydarzeń, wywołuje ciarki na plecach. Polowanie na sukces po trupach ma swoją cenę. Chyba że umiesz się w tym dobrze ustawić. Film Jana Komasy leży w fotelu i pozostawia gorzką refleksję. Jest dobrze zbudowany, z silnym skryptem. Komasa, który wyznaczył wysoki standard nominowanego do Oscara filmu „Corpus Christi”, nie chce lekceważyć. „Hatter” pokazał, że dojrzały artysta, który nie udziela gotowych odpowiedzi na irytujące pytania, oferuje przestrzeń do dogłębnych dyskusji.

„Sala Samobójców. Hejter” – online

Ze względu na zamknięcie kin z powodu epidemii, twórca filmu zdecydował się udostępnić go online już 2 tygodnie od premiery! Film dostępny jest na playerze. Wkrótce pojawi się na pozostałych platformach takich jak CDA. Film będzie zawierał lektora w innych językach, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. „Sala Samobójców. Hejter” to kultowy film, który skłania do przemyśleń nad wartością ludzkiego życia i nad codziennym postępowaniem. Budzi wiele emocji. Warto zobaczyć go online.

Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online
Sala samobójców. Hejter [2020] – Online

Director

Jan Komasa
Director

Obsada filmu Sala samobójców. Hejter [2020] – Online

Udostępnij0

Podobne tytuły

Man from Beirut [2019] – Online
Proud Mary [2018] – Online
Backdraft 2 [2019] – Online
My Zoe [2019] – Online
The Whistlers [2019] – Online
Ostrze Strachu [2018] – Online
La Vie scolaire [2019] – Online
Santa Girl [2019] – Online
Gwiazdka [2020] – Online
Blue Screen [2020] – Online
Wymarzony [2018] – Online
The Disaster Artist [2017] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!