Zarejestruj się, aby obejrzeć Psy 3: W imię zasad [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 14615 użytkowników

Psy 3: W imię zasad [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Psy 3: W imię zasad [2020] – Online

Jan. 17, 2020Poland126 Min.PG
Twoja ocena 1
5.5 4 głosów
co się dzieje?

Cały film Psy 3: W imię zasad [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Psy 3: W imię zasad
IMDb Ocena 6.5 349 głosów
TMDb Ocena 7.1 8 głosów

Streszczenie filmu


Kontynuacja klasyki polskiego kina

Polska kinematografia lat 90. ubiegłego wieku z pewnością kojarzy się wielu osobom ze wspaniałymi filmami gangsterskimi, które na dobre wpisały się w historię polskiego kina. Na fali tego nurtu w 1992 roku ukazał się film Władysława Pasikowskiego po tytułem ,,Psy”. Historia w nim przedstawiona opowiadała losy byłego funkcjonariusza Służb Bezpieczeństwa, który zaczyna swą pracę w Policji. W rolę Franza Murera wcielił się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Bogusław Linda. Film okazał się na tyle kasowym przedsięwzięciem, że dwa lata później, w roku 1994 ukazała się jego kontynuacja. ,,Psy 2: Ostatnia krew”. Nie sposób zapomnieć jak wielkie wrażenie oba filmy zrobiły nie tylko na polskich widzach, ale i na całym świecie. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na ich kontynuację i ponowne wkroczenie do mrocznego świata, gdzie granica między dobrem a złem jest bardzo cienka.

Psy 3. W imię zasad. Czyli dalsze losy Franza Maurera

Dzięki platformom streamingowym takim jak np. CDA, widzowie mogą zapoznać się z klasykami polskiego kina albo po raz kolejny obejrzeć ulubione dzieła. Widzowie, którzy widzieli dwie pierwsze części ,,Psów” doskonale pamiętają, że reżyser nie zakończył historii Frazna Maurera i tym samym, pozostawił sobie furtkę do ewentualnej kontynuacji jego losów. I tak oto, ćwierć wieku po drugiej części, ukazał się film ,,Psy 3. W imię zasad”. W trzeciej części tej fantastycznej filmowej przygody ponownie można zobaczyć w roli głównej Bogusława Lindę oraz Cezarego Pazurę, który po raz kolejny wcielił się w postać ,,Nowego”. Film Władysława Pasikowskiego traktuje o życiu Maurera na wolności po 25 latach spędzonych w więzieniu. Mężczyzna znajduje się nagle w całkiem nowej i obcej dla niego polskiej rzeczywistości. Jego przeszłość odcisnęła na nim ogromne piętno i sprawiła, że przystosowanie się do nowych realiów będzie bardzo trudno, ale czy niemożliwe? Widz ma okazję obserwować jak Franz szuka dla siebie miejsca w nowym świecie, a jednocześnie wciąż pozostaje sobą – silnym i pozbawionym skrupułów mężczyzną, który nigdy nikogo nie oszczędzał, ale i z którym życie nie obchodziło się lekko.

Stare twarze, nowi bohaterowie

Na uwagę zasługuje postać ,,Nowego”, w którego kolejny raz wcielił się Cezary Pazura. Podobnie jak w dwóch poprzednich częściach, także i w trzeciej, bohater ten jawi się jako postać nieoczywista, którą kierują sprzeczne ze sobą pobudki. Nigdy nie wiadomo czego można się po nim spodziewać, i po której stronie barykady stanie. W roli komisarza Witkowskiego na ekranie można podziwiać Marcina Dorocińskiego, który z charakterystyczną dla siebie charyzmą, ale i lekkością wciela się w postacie silnych mężczyzn. Aktor idealnie wpasował się w świat wykreowany przez Pasikowskiego i wniósł powiew świeżości do produkcji. Oprócz wcześniej wspomnianych aktorów, w filmie zobaczyć można także popisy Sebastiana Fabijańskiego (znanego m.in. z głośnego serialu ,,Botoks”), Mirosława Bakę (,,Reich”) czy jednego z najlepszych polskich aktorów, nie tylko filmowych, Jana Frycza.

Film ,,Psy 3. W imię zasad” to nie tylko świetnie zagrane postacie, ale i fantastyczna muzyka, która idealnie koresponduje z ciężkim klimatem tego filmu sensacyjnego. Ścieżkę dźwiękową skomponował niezastąpiony Michał Lorenc, który odpowiadał za oprawę muzyczną dwóch poprzednich części. Dzięki Lorencowi film oddziaływuje na widza nie tylko przez wizję, ale i poprzez fonię. Za zdjęcia odpowidzialny był Michał Lisiecki, któremu udało się przenieść klimat poprzednich filmów do trzeciej części. Władysław Pasikowski reżyserując kolejną część klasyki polskiego kina, podjął się nie lada wyzwania. Bardzo trudno jest, zwłaszcza po tylu latach, wracać do historii i filmów, które stanowią pewien kanon w rodzimej kinematografii. Nie mniej jednak reżyser sprostał temu wyzwaniu i stworzył kolejny, bardzo dobry obraz, który pokazuje, jak trudno przystosować się do tak szybko zmieniającego się świata oraz – co nieraz okazuje się być najtrudniejsze – pokonać demony swej przeszłości.

Psy 3: W imię zasad [2020] – Online
Psy 3: W imię zasad [2020] – Online

Director

Obsada filmu Psy 3: W imię zasad [2020] – Online

Bogusław Linda isFranz Maurer
Franz Maurer
Cezary Pazura isPodporucznik Waldemar Morawiec "
Podporucznik Waldemar Morawiec "
Jan Frycz isPanicz
Panicz
Udostępnij21

Podobne tytuły

Bankier oporu [2018] – Online
Reign of the Supermen [2019] – Online
Benji [2018] – Online
I See You [2019] – Online
Zaginiona dziewczyna [2014] – Online
Gwen [2019] – Online
Legion Samobójców 2 [2021] – Online
Człowiek, który zabił Hitlera i Wielką Stopę [2019] – Online
Ulan [2019] – Online
Pierwszy rok [2018] – Online
Madre [2019] – Online
Bejrut [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!