Zarejestruj się, aby obejrzeć Parasite [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 14664 użytkowników

Parasite [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Parasite [2019] – Online

May. 30, 2019South Korea132 Min.R
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Parasite [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu 기생충
IMDb Ocena 8.5 34168 głosów
TMDb Ocena 8.5 746 głosów

Streszczenie filmu


Kim jest twórca „Parasite”?

Joon-ho Bong – reżyser, który podczas jednej oskarowej nocy zgarnął aż cztery statuetki. Kim jest twórca filmu „Parasite”? To urodzony 14 września 1969 roku południowokoreański reżyser i scenarzysta. Odbiorcom dał się poznać już jako reżyser m.in. południowokoreńsko-amerykańskiej produkcji dla Netfilxa („Okja” 2017 rok) i jako realizator nagrodzonego w San Sebastian kryminału „Zagadka zbrodni” z 2003 roku. Jego najnowszy film „Parasite” otrzymał nagrody w kategoriach: najlepszy film, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz. Warto mieć na uwadze, że podczas gali oscarowej, która szturmem została zdobyta przez twórcę „Parasite”, na liście do zwycięstwa znajdowały się takie osobistości świata kinematografii jak Martin Scorsese i Quentin Tarantino. Joon-ho Bong nie tylko wygrał z tak wielkimi nazwiskami, ale udało mu się również zgromadzić na swoim filmie ogromną widownię – co nie jest raczej normą wśród odbiorców kina azjatyckiego. Jako twórca Joon-ho Bong odważnie łączy gatunki, swoimi filmami posługuje się jako sposobem na wyrażanie własnych przekonań i refleksji, nie boi się tematów trudnych, narażonych na brak zrozumienia wśród szerokiej publiczności. Jego filmy cieszą się jednak popularnością, ponieważ reżyser potrafi znaleźć złoty środek między manifestacją swoich sądów a treścią filmu. Jest jednak bez wątpienia twórcą niezwykle przekornym a w jego filmografii odnajdziemy przeróżne tematy: od kryminałów, dramatów rodzinnych zaczynając na historii o zmutowanej świni i jej niezwykłej relacji z małą dziewczynką. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Parasite – o co chodzi?

„Parasite” to w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego „pasożyt, darmozjad”. Kim w filmie jest tytułowy pasożyt? Jest jeden czy jest ich więcej? Jeśli do czynienia mamy z pasożytem to kim zatem będzie organizm, na którym owo pasożytnictwo się odbywa? Akcja filmu dzieje się w ojczyźnie reżysera – Korei Południowej. Film zaczynamy od obserwacji komedii, która jednak bardzo szybko przeistacza się w kryminał a momentami nawet horror. Dwie rodziny, jedno miejsce. Czym się różnią? Przynależnością klasową. Podział na biednych i bogatych jest osią całego filmu. To właśnie spotkanie się dwóch rodzin prowadzi do wydarzeń napędzających cały film. Kapitalistyczna drabina jest nie tylko metaforą, wysiłek wspinania się po niej przez poszczególnych bohaterów jest dla widza wręcz fizycznie odczuwalny podczas seansu. „Parasite” jest przez wielu nazywany satyrą na społeczeństwo kapitalistyczne – satyra ta jest jednak niebanalna i skonstruowana w sposób niezwykle wciągający. Świetne zdjęcia, rewelacyjna muzyka, genialne zdjęcia i doskonała obsada sprawiają, że historia biednej rodziny z Korei Południowej staje się niezwykle atrakcyjna także dla widzów w Europie. „Parasite” został obsypany mnóstwem pochwał nie tylko krytyków filmowych, lecz także twórców (nad filmem zachwycał się sam Tarantino). Film „Parasite” jest również sygnałem dla miłośników kina z Europy i Ameryki – bądźcie czujni, miejcie oczy i uszy otwarte, bo filmy azjatyckie jeszcze nieraz was zaskoczą.

Dlaczego warto obejrzeć „Parasite” i gdzie można to zrobić?

Ogrom czarnego humoru, nieprawdopodobne tempo akcji, mistrzowsko budowane napięcie – to tylko niektóre z zalet „Parasite”. Jesteś raczej domatorem i podczas oglądania filmów cenisz sobie przede wszystkim komfort i spokój? Unikasz kin, ponieważ w stan rozdrażnienia wprowadzają Cię ludzie głośno komentujący każdą scenę a nieustanny szelest paczek z chipsami doprowadza Cię do szaleństwa? Nie martw się, „Parasite” bez problemu możesz obejrzeć online. Gdzie? Na platformie CDA, która udostępnia film zarówno z napisami jak i z polskim lektorem. Trzymaj się, te filmowy rollercoaster zabierze Cię na szaloną wyprawę, którą dzięki możliwości obejrzenia filmu w wersji online na CDA możesz przeżyć z własnego fotela lub łóżka. Świetna rozrywka połączona z refleksją nad kondycją współczesnego świata, brawurowe zwroty akcji, nowatorskie połączenie wielu gatunków – to wszystko czeka na każdego widza, który postanowi obejrzeć „Parasite” online na CDA.

Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online
Parasite [2019] – Online

Director

Bong Joon-ho
Director

Obsada filmu Parasite [2019] – Online

Song Kang-ho isKim Ki-taek
Kim Ki-taek
Lee Sun-kyun isPark Dong-ik
Park Dong-ik
Cho Yeo-jeong isYeon-kyo ( Mr. Park'
Yeon-kyo ( Mr. Park'
Choi Woo-shik isKi-woo ( Ki-taek'
Ki-woo ( Ki-taek'
Park So-dam isKi-jung ( Ki-taek'
Ki-jung ( Ki-taek'
Lee Jung-eun isMoon-gwang
Moon-gwang
Chang Hyae-jin isChung-sook ( Ki-taek'
Chung-sook ( Ki-taek'
Jung Ji-so isDa-hye ( Mr. Park'
Da-hye ( Mr. Park'
Jung Hyeon-jun isDa-song ( Mr. Park'
Da-song ( Mr. Park'
Udostępnij1

Podobne tytuły

Weselny tydzień [2018] – Online
Bracia z przedmieść [2019] – Online
Ang Pangarap Kong Holdap [2018] – Online
Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas [2018] – Online
정사 [2014] – Online
Lucky Day [2019] – Online
Odio l’estate [2020] – Online
Share [2019] – Online
Shazam! [2019]
Pau [2019] – Online
Wciąż cię widzę [2018] – Online
The Con Is On [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!