Zarejestruj się, aby obejrzeć Opowieść Wigilijna [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15205 użytkowników

Opowieść Wigilijna [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Opowieść Wigilijna [2019] – Online

Dec. 19, 2019UK172 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Opowieść Wigilijna [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu A Christmas Carol
IMDb Ocena 7.2 3878 głosów
TMDb Ocena 6.9 14 głosów

Streszczenie filmu


Opowieść Wigilijna to ponadczasowy klasyk każdych świąt o uniwersalnym przekazie, znana niemalże wszystkim.  Znana jest nie tylko jako lektura, ale swoją popularność także zyskał film. W grudniu 2019 powstał także serial emitowany na kanale HBO. W dzisiejszym artykule powiemy kilka słów o odmienionej wersji słynnej Opowieści Wigilijnej.

3 odcinkowy mini serial reprezentuje odmienioną, surowszą wersję  Ebenezera Scrooge’a.  Premiera pierwszego odcinka odbyła się w Wigilię, a następne dwa odcinki w pierwszy oraz drugi dzień Świąt 2019 roku. Początek serialu prawie niczym nie różni się od klasycznej wersji aczkolwiek późniejsze wydarzenia różnią się od pierwowzoru. W pierwszej wersji Ebenezer Scrooge niezbyt przejął się wizytami pierwszych duchów, dopiero ostatnia wizyta wpłynęła na bohatera – obojętność wobec jego śmierci. A na jego przemianę wpłynął strach przed dalszym losem.

Twórcy serialu postanowili na modyfikację. Na znaczeniu nabiera pierwsza ze zjaw, bowiem pojawia się ona w większości miniserialu. Pokazano szczegółowo jego między innymi dzieciństwo, motywację do powody, dlaczego tak bardzo nienawidzi ludzi przez cały rok, a szczególnie w święta. Ostatni duch nie występuje jako postać kluczowa. Wydarzenia z Marleyem oraz Scrooge są bardzo powiązane. Zjawa druga oraz trzecia pojawia się jedna po drugiej, co powoduje chaos oraz zamieszanie. Duch minionych Świąt pokazuje bardziej szczegółowo przeszłość głównego bohatera, a w samym serialu pojawiają się sceny, które aktualne są w obecnych czasach takie jak molestowanie seksualne.  Zmiany, które wprowadzili autorzy nie przypominają w rzeczywistości książki ani filmu, ale jest równie ciekawą wersją.

Opowieść Wigilijna

Mimo zmian oraz wydłużenia na 3 odcinki warto obejrzeć zarówno klasyczną wersję, przeczytać książkę jak i obejrzeć serial. Wszystkie wersje posiadają zarówno wady jak i zalety, a także uniwersalny przekaz, ponadto niezmiennie Opowieść Wigilijna będzie klasyką w każde polskie Święta, niezależnie od tego, w jakiej wersji ją oglądamy.

Opowieść wigilijna jest filmem, który na ekranach pojawił się w 2019 roku. Film powstał w koprodukcji angielsko-amerykańskiej. Jest to opowieść o skąpcu, który nazywa się Scrooge, który przeżywa niezapomniane Boże Narodzenie. Po raz kolejny zekranizowano utwór literacki napisany przez Charlesa Dickensa. Scrooge nienawidzi świąt Bożego Narodzenia, oszczędza na wszystkim i źle traktuje swoich pracowników, nie dostrzega otaczającego go świata w jego złożoności, jest nieczuły na los innych ludzi. Pewnego razu pojawiają się duchy i zabierają go w niezapomnianą podróż. To wydarzenie zmienia wszystko i sprawia, że Scrooge zaczyna być człowiekiem, a nie kimś podobnym do robota, gromadzącego kapitał i nie mającego czasu na nic innego. Postaci, która nie wywołuje dobrych uczuć, lecz raczej sprawia, że czuje się obrzydzenie.

Czy warto obejrzeć Opowieść Wigilijna [2019] film?

Zdecydowanie tak, zrealizowano go z rozmachem, w sposób przyciągający widzów. Gatunek stanowi połączenie dramatu oraz filmu fantasy. Jest to niezwykła produkcja,godna obejrzenia. W obsadzie nie ma wielkich gwiazd, ale film jest mimo to ciekawy. Można przenieść  się w czasie, do XIX-wiecznego Londynu i poznać urok tego miasta, jego jasne i ciemne strony. Film jest dość teatralny, ale postać Ebenezera Scrooge’a jest znakomita – od mizantropa i skąpca do dobrego człowieka, przemiana odmalowana jest bardzo wyraziście.

Jakie są zalety tego filmu Opowieść Wigilijna [2019]?

Zalet jest na pewno kilka:

* ciekawie odmalowana postać głównego bohatera;

* dobrze oddany klimat Londynu;

* ładne zdjęcia.

Minusem jest rozbudowanie wątków pobocznych. I to nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ rozmywa nieco główny wątek. Film jest połączeniem tragedii, sf, horroru. Pomieszanie kilku gatunków wychodzi tej filmowej pozycji jedynie na dobre. Warto o tym pamiętać, bo to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, które zawsze wyjdzie jej na dobre. Czas spędzony na oglądaniu tego filmu na pewno nie będzie czasem straconym, lecz da dużo przyjemności całej rodzinie. A o to przecież chodzi.

Opowieść Wigilijna [2019] – Online
Opowieść Wigilijna [2019] – Online
Opowieść Wigilijna [2019] – Online
Opowieść Wigilijna [2019] – Online
Opowieść Wigilijna [2019] – Online
Opowieść Wigilijna [2019] – Online
Opowieść Wigilijna [2019] – Online

Director

Nick Murphy
Director

Obsada filmu Opowieść Wigilijna [2019] – Online

Guy Pearce isEbenezer Scrooge
Ebenezer Scrooge
Andy Serkis isGhost of Christmas Past
Ghost of Christmas Past
Stephen Graham isJacob Marley
Jacob Marley
Joe Alwyn isBob Cratchit
Bob Cratchit
Vinette Robinson isMary Cratchit
Mary Cratchit
Jason Flemyng isGhost of Christmas Future
Ghost of Christmas Future
Charlotte Riley isLottie / Ghost of Christmas Present
Lottie / Ghost of Christmas Present
Johnny Harris isFranklin Scrooge
Franklin Scrooge
Kayvan Novak isAli Baba
Ali Baba
Udostępnij0

Podobne tytuły

Serce moje [2018] – Online
The Way Back [2020] – Online
Backdraft 2 [2019] – Online
The Informer [2019] – Online
Love at Second Sight [2019] – Online
GODZILLA -星を喰う者- [2018] – Online
Speed of Life [2020] – Online
Al óleo [2019] – Online
Sanju [2018] – Online
My Teacher, My Obsession [2018] – Online
Prawdziwy gangster [2018] – Online
Jojo Rabbit [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!