Zarejestruj się, aby obejrzeć Mayday [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 18342 użytkowników

Mayday [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Mayday [2019] – Online

Sep. 10, 2019USA76 Min.R
Twoja ocena 0
10 1 głosów
co się dzieje?

Cały film Mayday [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Mayday
IMDb Ocena 4.3 626 głosów
TMDb Ocena 5 4 głosów

Streszczenie filmu


„Mayday” został wydany w kinach 10 stycznia 2020 r. W rolach głownych można zobaczyć Piotra Adamczyka, Annaę Dereszowską, Weronikę Książkiewicz i Adama Woronowicza.

„Mayday” – skąd pomysł na film?

Jeden mężczyzna, dwie kobiety i setki problemów, którym nie pomoże żaden „Mayday” ani „S.O.S”! Pokazano jedną z najlepszych komedii na świecie. „Mayday” to film reżysera hitów „Planet Singles 2” i „Planet Singles 3” oraz współautora hitów „Lejdis” i „Breakfast to Bed”. Scenariusz filmu oparty jest na sztuce, która podbiła serca widzów na całym świecie, od stolic europejskich po nowojorski Broadway, i był wyświetlany tysiące razy w samej Polsce w kilkudziesięciu teatrach w całym kraju.

„Mayday” – o czym jest?

„Mayday” to adaptacja sztuki dramaturga Raya Cooneya, którą po raz pierwszy wykonano w londyńskiej dzielnicy West End w 1983 roku. To drzewo genealogiczne może wyjaśnić, dlaczego polska produkcja wydaje się nie odpowiadać realiom roku 2019. „Mayday” to historia bigamistycznego taksówkarza, który od lat jest żonaty z dwiema kobietami. Produkcja dość krótko wyjaśnia, dlaczego Janowi Kowalskiemu od lat udało się zachować tajemnicę podwójnego życia przed bliskimi. Sprawa opiera się teoretycznie na roztropności, zdolności do rysowania i umiejętności wykorzystania szansy na ich korzyść, ale trzeba przyznać, że ten motyw jest uszyty z bardzo grubych nici. Istnieją ograniczenia w wykorzystywaniu naiwności innych.

Warto również zauważyć, że twórcy bardziej interesują się komedią błędów, które mogą wyniknąć z tej sytuacji, niż przyczynami tego faktu. Historia opowiedziana w „Mayday” zaczyna się, gdy bohater trafia do szpitala w wyniku rabunku. Podczas przesłuchania okazuje się, że mężczyzna ma dwa adresy. Władze postanawiają zbadać, skąd wziął się ten warunek, co może ujawnić tajemnicę mężczyzny. Kowalski musi zatem podjąć środki zapobiegawcze, aby jego dobrze zorganizowane, emocjonalne życie się nie rozpadło. Janek prosi swojego przyjaciela Staszka o pomoc. W ten sposób zaczyna się coraz bardziej skomplikowana fabuła, w której każdy w pewnym momencie udaje, że jest kimś innym niż to, kim naprawdę jest.

„Mayday” – obsada

Adam Wronowicz gra Staszka, przyjaciela głównego bohatera, który próbuje wyprowadzić Jana z trudnej sytuacji. W tym celu będzie wielokrotnie przyjmował różne postacie. Przede wszystkim jego bohater jest lojalny i pomocny. Staszek jest naprawdę najlepszym przyjacielem, który pomaga potrzebującym, nawet jeśli nie zgadza się z działaniami przyjaciela. Piotr Adamczyk próbuje także pokazać wiele różnych twarzy, ale jego bohater jest mniej przekonujący. Nie jest to rodzaj sympatycznej pieluszki, która łączy przychylność widza, ale kłamca, którego działania irytują bardziej niż wywołują pozytywne emocje. W postacie kobiece wcieliły się Anna Dereszowska i Weronika Książkiewicz.

„Mayday” – poczucie humoru

Żarty lub te związane z deformacjami ciała często padają tutaj mocno. Sceną, która podsumowuje styl całego obrazu, jest chwila w szpitalu, kiedy Jan, przebrany za lekarza, wchodzi do pokoju porodowego do kobiety z oczywistym bólem, która ma problem z porodem. Pielęgniarki mówią, że musisz pomóc dziecku urodzić się, obracając głowę. Więc szybko dyscyplinują mężczyznę, aby to zrobił. Kiedy Jan zaczyna pracę, do pokoju wchodzi prawdziwy lekarz. Jan, który ma kobiecą krew na ramieniu, zamiast żałować, że znalazł niewłaściwe miejsce w niewłaściwym czasie, zaczyna przesłuchiwać samego lekarza. Przerażony lekarz mówi, że Jan jest prawdopodobnie kierownikiem szpitala, więc zasługuje na należny szacunek. Teoretycznie scena ma pokazać mądrość bohatera, który może przekształcić sytuację na swoją korzyść i z pozycji zniesławionej transformacji w mistrza sytuacji, który sam rozdaje karty.

„Mayday” – gdzie obejrzeć online?

Film „Mayday” nie jest jeszcze dostępny online. Niedługo z pewnością pojawi się na najbardziej znanych portalach, takich jak CDA, czy Zalukaj. Wszyscy fani komedii z pewnością powinni go obejrzeć. Film potrafi rozbawić do łez.

Mayday [2019] – Online

Director

Obsada filmu Mayday [2019] – Online

Michael Paré isAir Marshall Adam Anderson
Air Marshall Adam Anderson
Raj Kala isDr. Singh
Dr. Singh
Carlos Mendez isCo-Pilot Ryan Esparza
Co-Pilot Ryan Esparza
Larry Fleming isMr. Chase
Mr. Chase
Elise Muller isPenny Tillman
Penny Tillman
Udostępnij1

Podobne tytuły

Downrange [2018] – Online
Mine 9 [2019] – Online
Studenckie życie [2018] – Online
Beckett [2021] – Online
Charles [2020] – Online
Winchester. Dom duchów [2018] – Online
Nocny myśliwy [2019] – Online
A Serial Killer’s Guide to Life [2020] – Online
The Reckoning [2020] – Online
The Nightingale [2019] – Online
Mirai [2018] – Online
Split [2017] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!