Zarejestruj się, aby obejrzeć Mariposa [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 18109 użytkowników

Mariposa [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Mariposa [2020] – Online

Mar. 12, 2020Indonesia117 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Mariposa [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Mariposa
IMDb Ocena 7.6 8 głosów
TMDb Ocena 8.5 1 głosów

Streszczenie filmu


Kino dalekowschodnie wciąż nie cieszy się w naszym kraju tak dużą popularnością, jak to z zachodu. Główna tego przyczyną jest nasze przyzwyczajenie do produkcji zza oceanu, które zalewają nasz rynek od ponad 20 lat, podczas gdy filmy oraz serial pochodzący z Azji, wciąż kojarzy nam się z czymś o niskim poziomie. Całe szczęście sytuacja ta zmienia się diametralnie, dzięki czemu coraz częściej możemy odszukać w ofercie streamingu online, nieco bardziej egzotyczne tytuły.

„Mariposa” z dalekiej Azji

Film „Mariposa” został nakręcony w Indonezji – kraju, który wprost uwielbia tworzyć historie o romantycznych przebojach dwojga ludzi. Coraz częściej poziom tych produkcji nie tylko dogania, co nawet potrafi prześcignąć, chociażby te z Hollywood, czego dowodem może być właśnie „Mariposa”. Jeśli chodzi o filmy traktujące o miłości, a najczęściej jej poszukiwaniu, można śmiało rzucić tezę, że tak naprawdę wszystko już zostało w tym gatunku, powiedziane, pokazane i opowiedziane. Indonezyjczycy udowadniają jednak, że tak nie jest, tworząc coraz to nowe konstrukcje fabularne, które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej zapoznanych z tym schematem kinomaniaków. Nie inaczej stało się z filmem „Mariposa”, który postanowił eksplorować zupełnie nowy wymiar zakochania, bo skupia się na miłości bez wzajemności. Taka trudna relacja nie jest prosta do pokazania, bez obawy o wykorzystanie pewnych utartych w kinie schematów, ale twórcy „Mariposa” stanęli na wysokości zadania i potrafili stworzyć coś oryginalnego, że zdawałoby się mało plastycznego pomysłu. Warto zwrócić uwagę na to, kiedy film pojawi się np. na CDA.

Uniwersalne przesłanie w „Mariposa”

Główną bohaterką, którą przedstawia nam film „Mariposa”, jest młoda dziewczyna o imieniu Acha. Dziewczyna prowadzi zupełnie normalne życie, które stara się dzielić pomiędzy nauką, rodziną i przyjaciółmi. W jej sercu wciąż nie zagościł nikt wyjątkowy, chociaż Acha nie zamyka go przed nikim, to również nie szuka na siłę. Wszystko zmienia się w okamgnieniu, gdy tylko na jej drodze staje Iqbal, przystojny młodzieniec, do którego wzdychają wszystkie okoliczne dziewczyny. Zagadka dla głównej bohaterki pozostaje, dlaczego chłopak wciąż nie ma żadnej dziewczyny, skoro nie brakuje mu niczego, co mogłoby zainteresować potencjalne kandydatki. Acha, przez długi czas jedynie fantazjuje na temat tego, jak wspaniale byłoby mieć takiego idealnego chłopaka. Jej wrodzona nieśmiałość skutecznie powstrzymuje ją przed podjęciem działań względem Iqbala, ale tylko do czasu. Zbiegiem niesamowitych okoliczności młodzi w końcu się poznają i dzień po dniu coraz bardziej się do siebie zbliżają, ale nie jest to takie łatwe. Acha, szybko orientuje się, dlaczego Iqbal nie ma dziewczyny, więc postanawia za wszelką cenę poradzić sobie z tymi niedogodnościami.

Emocje z „Mariposa”

„Mariposa” postanawia pokazać historie trudnego zdobywania miłości, a nie jej utrzymania, co może być dużym zaskoczeniem dla zachodniego widza, przyzwyczajonego do blockubusterów ze Stanów Zjednoczonych dominujących repertuar filmów romantycznych w kinach. Po raz kolejny kino dalekowschodnie udowadnia swoją wyjątkowość i wartość, dzięki zupełnie innemu tłu kulturowemu, towarzyszącemu niemal każdej produkcji z tamtego regionu świata. Oczywiście, że „Mariposa” ma wiele cech wspólnych z kinem z innych części naszego globu, ale te, które dominują, są typowe właśnie dla Azji. Sprawia to, że seans online z „Mariposa” zaowocuje zupełnie innymi emocjami, w porównaniu z tymi, do których byliśmy do tej pory przyzwyczajeni. Warto odkrywać zupełnie inne spojrzenie obcych kultur na te same wartości, być może odkryjemy w nich coś nowego.

Lektor jest w tym przypadku obowiązkowy, chyba że ktoś biegle włada językiem indonezyjskim. Nie ma jednak co się bać, bo lektor Polski doskonale sprawdza się w tym filmie, tłumacząc każde zagadnienie, nawet te slangowe. To, co odpowiada za najsilniejszy i najbardziej wyrazisty przekaz filmu, to jednak nie słowa, ale uczucia, które zostały dobrze odegrane przez aktorów i aktorki, pozwalając samemu obrazowi przekazać więcej niż 1000 słów.

Mariposa [2020] – Online
Mariposa [2020] – Online

Director

Obsada filmu Mariposa [2020] – Online

Angga Aldi Yunanda isIqbal Guanna Freedy
Iqbal Guanna Freedy
Adhisty Zara isNatasha Kay Loovy
Natasha Kay Loovy
Junior Roberts isGlen Anggara
Glen Anggara
Irgi Fahrezi isHenry Kusuma
Henry Kusuma
Udostępnij0

Podobne tytuły

The Kissing Booth 2 [2020] – Online
Brother [2019] – Online
Jojo Rabbit [2019] – Online
Love Addict [2018] – Online
O psie, który wrócił do domu [2019] – Online
Overcomer [2019] – Online
The Male Gaze: First Kiss [2018] – Online
Jallikattu [2019] – Online
Wolny strzelec [2014] – Online
Fidelity [2019] – Online
Marriage Story [2019] – Online
Ulan [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!