Zarejestruj się, aby obejrzeć M.O.M. Mothers of Monsters [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 10785 użytkowników

M.O.M. Mothers of Monsters [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

M.O.M. Mothers of Monsters [2020] – Online

Mar. 13, 2020USAPG
Twoja ocena 0
10 1 głosów
co się dzieje?

Cały film M.O.M. Mothers of Monsters [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu M.O.M. Mothers of Monsters
IMDb Ocena 2.2 10 głosów
TMDb Ocena 8 1 głosów

Streszczenie filmu


Całość M.O.M. składa się z fragmentów wideo, odtwarzanych na ekranie komputera w przypadkowej kolejności przez tajemniczego obserwatora. To voyeurystyczne podejście było już wcześniej wykorzystywane, oczywiście, ale w tym przypadku natychmiast wywołuje wyczuwalne poczucie niejednoznaczności i niepokoju, jakbyśmy byli detektywem lub psychiatrą próbującym się zerwać i dać powód do straszliwego zdarzenia. Jeszcze raz, brawo dla Lymana za podtrzymanie tego poziomu zanurzenia w całej narracji.

M.O.M. Mothers of Monsters – pora poznać bohaterkę filmu z lektorem online

„Nazywam się Abbey”, mówi do kamery główna bohaterka (Melinda Page Hamilton). „Mam 42 lata. Jestem samotną mamą. Mój 16-letni syn jest chyba psychopatą.” Rzeczywiście, Jacob (Bailey Edwards) miał od dziecka skłonności do przemocy. Oprócz zamiłowania do zabijania zwierząt i gróźb zerwania szczęki swojej matce, pokazuje się nonszalancko zrzucając cegłę z budynku („Naturalna selekcja”, stwierdza wprost), testując elektryczne obroże dla psów i potencjalnie kupując broń. Nie twój przeciętny nastolatek.

Można by nawet powiedzieć, że to całkiem zrozumiałe, dlaczego Abbey postanawia „śledzić to g***o”, nagrywając wszystko na kamerę. Władze przecież odmówiły jej pomocy. „Nie rozumiem, dlaczego nie ma więcej środków, aby poradzić sobie z tego typu rzeczami”, mówi Abbey. Robi to również dla innych matek, które uważają, że ich dziecko jest złym jabłkiem, ale i tak je kochają. Abbey podejrzewa, że to wszystko prowadzi do planowanej szkolnej strzelaniny.

Ten film online bez limitu Cię wystraszy

Zamiast przerażającego horroru obciążonego skokami, jak wiele z tego gatunku, film M.O.M. Online stosuje nowatorskie podejście do subgatunku found footage, zamiast zdecydować się na podejście bardziej zbliżone do dramatu domowego. O ile nie mamy zbyt wiele do czynienia z przerażeniem skokowym, o tyle to, co dostajemy zamiast tego, to niewygodna, napięta atmosfera, ponieważ jesteśmy zmuszeni obserwować kłótnie między Opactwem a jej synem Jakubem, często na skraju naszych miejsc, że w każdej chwili może wybuchnąć przemocą, widz czuje się jak gość uwięziony w domu tej dysfunkcyjnej pary i nieważne, jak bardzo chcemy odejść.

Jak opowiedziana jest historia w M.O.M. Filmie online ?

To, co sprawia, że narracja filmu jest tak zniewalająca, to fakt, że przez większą część czasu trwania filmu pozostawia się nam wątpliwości, czy lęki Opactwa rodzą się z prawdziwej troski, czy też może ona rzuca na niego swoje lęki i obawy. Jakub może być psychopatycznym mordercą na treningu lub może po prostu zachowywać się jak typowy zbuntowany nastolatek.

To poczucie nieufności wobec Opactwa, wynikające z jej narastającej paranoi, potęguje się tylko wtedy, gdy podawane są mu drobne informacje, takie jak na przykład o traumie z przeszłości, co sprawia, że widz zastanawia się, czy to właśnie Opactwo jest prawdziwym psychopatą. To wspaniałe podejście, które trzyma widza w napięciu, wyglądając tak, jakby to Opactwo było tym, którego paranoja doprowadzi ją ostatecznie do morderstwa.

Jak to jest być matką potwora? – koniecznie zobacz film z polskim lektorem M.O.M

Tucia Lyman’s M.O.M (Matki Potworów) emanuje wielką energią Kevina przez obiektyw „found footage”. Combative scripting oferuje pudła do rozważań o chorobach psychicznych, ograniczeniach rodzicielskich, nieporadności nastolatków – po prostu nie jestem pewna, czy przesłanie Lyman’a przeważa. W miarę jak nagrania z monitoringu przekonują widzów albo do morderstwa, albo do urojonego załamania samotnej matki, intencje gubią się w tłumaczeniu. Rozczarowanie, biorąc pod uwagę przedstawione przedstawienia.

Abbey Bell (Melinda Page Hamilton) uważa, że wychowuje kolejnego masowego mordercę Ameryki w synu Jacoba (Bailey Edwards). Jako środek ostrożności i zapobiegawczy, dokumentuje ona zwyczaje Jakuba dzień po dniu. Czasami rażąco przy użyciu smartfona, w przeciwnym razie poprzez ukryte urządzenia nagrywające umieszczone w strategicznych lokalizacjach domowych. Ma nadzieję na prawdę, bez względu na to, jak bardzo zaszkodzi ona swojej rodzinie. To, czego nie ma nadziei, to złapanie Jacoba, odwrócenie przysłowiowych stołów i zepchnięcie jego matki na własną granicę rozsądku. Zgadnij, co się dzieje.

Melinda Page Hamilton i Bailey Edwards są biegłymi manipulantami jako aktorzy. Jeden z nich to anarchistyczny wyrzutek, który przejawia wszystkie oznaki buntowniczego gniewu, drugi to mamusia, która z lęku przed replikacją rozwodzi się nad przeszłymi traumami. W sposób dziedziczny sugeruje, że nie możemy uciec od naszych linii krwi, film online M.O.M CDA bada te same zaprogramowane terytoria w sposób, który pozwala Hamiltonowi arsenał broni performatywnej. Edwards gra na zwłokę, zdystansowany i głupkowato braterski w sposób, który jest wprost niepokojący, ale może być też nastoletnią obrzydliwością – jednak Hamilton nurkuje głębiej. Abbey Bell balansuje moralność z instynktami macierzyńskimi, czyniąc z niego zarówno męczennika, jak i podżegacza. Całkowicie wytrącone z równowagi z dramatycznym celem, pozostawiając całe śledztwo jako narracyjną oprawę.

Director

Director

Obsada filmu M.O.M. Mothers of Monsters [2020] – Online

Udostępnij1

Podobne tytuły

Ochroniarz [2017] – Online
Romina [2018] – Online
Anon [2018] – Online
Cold Blood Legacy – La mémoire du sang [2019] – Online
Lizzie [2018] – Online
Terror Estate [2019] – Online
Robin Hood: Początek [2018] – Online
Alone [2020] – Online
Miss Bala [2019] – Online
How It Ends [2018] – Online
Assimilate [2019] – Online
Operacja Morze Czerwone [2018] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!