Zarejestruj się, aby obejrzeć Inside the Rain [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15551 użytkowników

Inside the Rain [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Inside the Rain [2020] – Online

Mar. 13, 2020USA95 Min.PG
Twoja ocena 0
10 1 głosów
co się dzieje?

Cały film Inside the Rain [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Inside the Rain
IMDb Ocena 5.9 12 głosów

Streszczenie filmu


Komedie i romanse niemal od zawsze idą w parze, bo jak uczy nas kino – miłość to komedia pomyłek. Temu sloganowi hołduje zaskakująco duża ilość filmów, głównie tych pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, chociaż i nasz rodzimy rynek wykazuje do tego tendencje. To, co zaskakuje najbardziej, to jak sporo filmów powstaje co roku z tego gatunku i jak wiele osób pragnie oglądać w zasadzie ten sam schemat w kółko. Wystarczy jednak przyjrzeć się uważniej filmom, takim jak „Inside the Rain”, aby zauważyć wiele prawidłowości i cech, które wabią widzów od wielu lat na sale kinowe i seanse online.

„Inside the Rain”, czyli nowe kino romantyczne?

Kino naszych czasów cechuje się sporym postępem, naginając odwieczne zasady, tak aby, jak najlepiej dopasować scenariusz do potrzeb dzisiejszych widzów. W „Inside the Rain” widzimy dokładnie taki zabieg, który ma na celu przystosowanie oklepanej historii miłosnej, na potrzeby dzisiejszych odbiorców, dzięki czemu całość ma wydawać się świeża i warta obejrzenia. Nie ma w takim ruchu nic złego, bo przecież kino jest formą artystycznej plasteliny, która reżyserzy mogą modelować według własnego uznania, co stało się właśnie w tym filmie. Odbiorcy komedii romantycznych rzeczywiście mogli już znudzić się ciągle tą samą historią o przystojnym facecie i seksownej kobiecie, których łączy burzliwy, ale pełen namiętności romans, z małymi przystankami na ewentualne kłopoty w tym związku. „Inside the Rain” próbuje pokazać bardziej realną stronę takiego romansu, który stara się być jak najbliżej zwykłych szarych ludzi, zdających sobie sprawę, że opowieści z happy endem, to tylko fikcja kinowa. Efektem tego są wiarygodni bohaterowie, ale co najważniejsze – prosta historia, bez zbędnych udziwnień i koloryzowania rzeczywistości.

Problemy psychologiczne głównego bohatera „Inside the Rain”

Próba stworzenia opowieści będącej próbą imitowania prawdziwego świata to w teorii główne założenia niemal każdego filmu, ale wszyscy wiedzą doskonale, jak to wygląda w rzeczywistości. Dlatego te możemy obserwować stopniowe oddalenie się kinomaniaków od tego typu produkcji, na rzecz filmów, takich jak „Inside the Rain”. Mamy tutaj bowiem głównego bohatera, który zmaga się z licznymi problemami natury psychicznej, co w dzisiejszych czasach nie jest niczym dziwnym, co więcej – dotyka niemal każdego z nas. Ben Glass, bo tak ma na imię, to młody chłopak, który wciąż nie zakończył swojej edukacji. Codzienność upływa mu więc na nauce, roztrząsaniu nieistotnych problemów i szukaniu kolejnej dziewczyny do poderwania. Jego wspomniany stan psychiczny nie jest w tym przypadku jego słabością, bo Ben przed nikim nie ma zamiaru tego ukrywać, wręcz przeciwnie – jest z tego dumny, na swój pokręcony sposób. Czasy błogiego nieróbstwa dobiegają jednak końca, kiedy Ben w końcu ulega rzeczywistości, pod wpływem chwili postanawia podjąć próbę samobójczą. Główny bohater trafia do szpitala, a krótko potem poznaje Daisy, studentkę pokrewnego kierunku, która przychodzi pełna zaniepokojenia w odwiedziny, aby sprawdzić, jak czuje się Ben.

Walka o miłość w „Inside the Rain”

Nie trudno przewidzieć, w jaki sposób potoczy się dalej fabuła filmu „Inside the Rain”, ale mimo wszystko ma cechy, które wyróżniają ja na tle innych komedii romantycznych. Lektor w filmie wiele razy ułatwi nam zrozumienie pewnych zawiłości natury psychologicznej Bena, co da nam możliwość lepszego zrozumienia jego trudnego charakteru. Daisy, podobnie jak widzowie, musi zmierzyć się z wyjątkowo trudnym zadaniem zrozumienia Bena i sprawienia, aby i on poczuł się rozumiany. Chłopak przez większość swojego życia nie potrafił z nikim otwarcie porozmawiać, chowając swoje prawdziwe myśli i emocje głęboko we własnym umyśle. Ten trudny związek nie jest na szczęście skazany na porażkę, bo obu stronom wyraźnie zaczyna zależeć na sobie, bardziej niż chcieliby się do tego przyznać lub okazać, czego nie musi nam nawet mówić lektor Polski.

„Inside the Rain” jest filmem przewrotny, żonglując stylami co kilka scen, przez co trudno na początku zrozumieć, jakie są jego prawdziwe założenia. Z jednej strony mamy dramatyczną historię o chłopaku z zaburzeniami, który targnął się na życie, a z drugiej – wesołą i pogodną komedią, która czasami okazuje się całkiem niegrzeczna. Efektem tego jest film oferujący karuzelę emocji, co doskonale może zastąpić niejeden serial o podobnej tematyce, w znacznie krótszym czasie spędzonym np. na stronie CDA.

Inside the Rain [2020] – Online

Director

Aaron Fisher
Director

Obsada filmu Inside the Rain [2020] – Online

Udostępnij6

Podobne tytuły

Śmierć gwarantowana (albo zwrot pieniędzy) [2018] – Online
Funan [2019] – Online
Flip i Flap [2018] – Online
Miłość w ciemności [2017] – Online
Powiedz mi, kim jestem [2019] – Online
Tajemnica objawienia [2018] – Online
Nocna jazda [2017] – Online
Eltilerin Savaşı [2020] – Online
Une sirène à Paris [2020] – Online
Santa’s Little Helpers [2019] – Online
We Have Always Lived in the Castle [2019] – Online
The Ultimate Playlist of Noise [2021] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!