Zarejestruj się, aby obejrzeć Hotel Mumbai [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 14665 użytkowników

Hotel Mumbai [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Hotel Mumbai [2019] – Online

Mar. 14, 2019Australia125 Min.R
Twoja ocena 0
10 1 głosów
co się dzieje?

Cały film Hotel Mumbai [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Hotel Mumbai
IMDb Ocena 7.0 527 głosów
TMDb Ocena 9.8 11 głosów

Streszczenie filmu


Prawdziwe historie cieszą się popularnością w kinie od zawsze, głównie przez silny ładunek emocjonalny stworzony poprzez pokazanie ludziom prawdziwego oblicza nas samych, jak i świata, w którym żyjemy. Kino lubi dramatyczne opowieści, bo dzięki nim każda taka historia ma możliwość operowania na wielu płaszczyznach, dając widzom nie tylko temat do rozmyślań, ale także czystą rozrywkę. „Hotel Mumbai” doskonale pokazuje wszystkie te cechy, które łączy w sposób niepozwalający nawet na moment oderwać się od ekranu podczas seansu online.

Czas próby w „Hotel Mumbai”

Czasy, w których przyszło nam żyć, nie są łatwe, a już na pewno nie należą do bezpiecznych. Coraz większe rozwarstwienie pomiędzy zamożnymi i bogatymi, codziennie pcha kolejnych ludzi w kierunku ekstremalnych decyzji. Niejednokrotnie mają one wpływ nie tylko na nich samych i ich rodziny, ale coraz częściej również na społeczności międzynarodowe. W biednych krajach najskuteczniejszym sposobem na wyrażenie swojego niezadowolenia stało się organizowanie zamachów terrorystycznych, co przykuwa uwagę, a według samych organizatorów – rozwiązuje problem. Spojrzenie takie jest dla nas krótkowzroczne, ale nie bardzo możemy coś na to poradzić, dokładnie jak bohaterowie filmu „Hotel Mumbai”, który możemy obejrzeć na CDA. Wszyscy oni zostaną poddani wyjątkowo trudnej próbie, której stawką jest nie tylko ich własne życie, ale także życie przyjaciół i mnóstwa niewinnych osób.

„Hotel Mumbai” to prawdziwa historia

Film „Hotel Mumbai” został oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w roku 2008 na terenie Taj Mahal Palace Hotel w Indiach. Zainteresowani tematem mogli już spotkać się z dokumentem omawiającym krwawy zamach terrorystyczny, do jakiego wówczas doszło. Na nieszczęście dla gości hotelu zorganizowała go Pakistańska bojówka, która mogła pochwalić się dobrym wyszkoleniem oraz nie gorszym sprzętem. Podczas jednej tylko nocy, zaatakowali aż 12 punktów na terenie miasta Mumbai, chcąc zabić jak największą ilość osób – głównie zagranicznych turystów. W wyniku ataku na sam hotel, w jej restauracji zostaje uwięzionych kilkoro pracowników, którzy prywatnie są bliskimi przyjaciółmi, a także nielicznie goście obecni aktualnie w tamtym miejscu. Główny bohater – Arjun – pracujący jako kelner, zostaje postawiony przed dramatycznymi wydarzeniami, które zdefiniują całe jego przyszłe życie. Wiedząc, że jego obowiązkiem jest ochrona gości, stara się zapewnić im bezpieczeństwo, nie zapominając jednocześnie o swoich przyjaciołach, spośród których, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, co się właśnie dzieje w hotelu. Najbliższe godziny będą ciężkie i pełne dramatów, ale Arjun już na samym ich początku zaczyna wykazywać cechy mogące pomóc wszystkim zebranym w restauracji. W filmie lektor Polski doskonale oddaje te właśnie elementy bohatera.

Prawdziwe emocje w „Hotel Mumbai”

„Hotel Mumbai” od samego początku nastawiony jest na akcję, której głównym celem jest pokazanie dramatyzm sytuacji, w jakiej znaleźli się bohaterowie. Możemy z bliska zobaczyć ich strach, poczuć ich frustrację, a nawet złość na zaistniałą sytuację. Ciągła bliskość z nimi budzi w widzu silne emocje, także strach o ich losy, ale co najważniejsze, potrafi uświadomić, jak wiele niebezpiecznych miejsc znajduje się nawet w najbardziej cywilizowanych krajach świata. Z drugiej strony możemy się przyjrzeć działaniom lokalnej policji, która celowo została przerysowana, jako nieudolna i nieprzygotowana, po to, aby podkreślić bohaterskie czyny i charakter głównego bohatera. W wielu miejscach „Hotel Mumbai” nie różni się niczym od typowego filmu akcji, ale wtedy pojawiają się wspomniane sceny pokazujące prawdziwie ludzkie emocje i widz ponownie czuje napływ adrenaliny. Każda scena została tak skonstruowana, aby na każdym kroku nie pozostawiać widza obojętnym na los głównego bohatera i jest to największy atut, który oferuje widzom film „Hotel Mumbai”.

Lektor wyjaśnia co prawda zagadnienia tła historycznego wydarzeń w filmie, ale tak naprawdę nie są one do końca zrozumiałe dla wszystkich ludzi. Dlatego też twórcy filmu starają się wpleść do filmu wątki, mające rzucić nieco więcej światła na to, co stoi za motywacjami terrorystów. Warto jednak po skończonym seansie poszukać nieco więcej informacji online, bo mogą dopełnić obrazu całości historii pokazanej w filmie.

Hotel Mumbai [2019] – Online
Hotel Mumbai [2019] – Online

Director

Obsada filmu Hotel Mumbai [2019] – Online

Udostępnij4

Podobne tytuły

Palindrome [2020] – Online
Więzień labiryntu [2014] – Online
Mroczny Rycerz Powstaje [2012] – Online
Przemytnik [2018] – Online
The Hummingbird Project [2019] – Online
Studenckie życie [2018] – Online
Good Time [2017] – Online
Breaking Surface [2020] – Online
The Lighthouse [2019] – Online
Polegaj na mnie [2018] – Online
Euphoria [2018] – Online
Le Fruit de l’espoir [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!