Zarejestruj się, aby obejrzeć Gunjan Saxena [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 14413 użytkowników

Gunjan Saxena [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Gunjan Saxena [2020] – Online

Mar. 13, 2020
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Gunjan Saxena [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Gunjan Saxena

Streszczenie filmu


Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Jest rok 1999. W Indiach po raz pierwszy za sterami bojowego myśliwca zasiada kobieta. Czyny, jakich dokonała na zawsze zapisały się w historii tego kraju. Wleciała w samo serce wojny w Kargil, gdzie wszystkie wrogie działa i pistolety były skierowane na nią. W nieuzbrojonym helikopterze dokonała rzeczy niemożliwych. Z terenu wroga uratowała życia wielu rannych żołnierzy. Jej czyny stały się już historią, o których pamiętają mieszkańcy Indii oraz z podziwem wspominają mieszkańcy na całym świecie. Jeśli jeszcze nie znasz heroicznej Gunjan Saxena, to właśnie masz szansę ją poznać. Jej historię i dokonania zobaczysz w nowych filmie – Gunjan Saxena: The Kargil Girl.

O czym opowiada Gunjan Saxena: The Kargil Girl?

Gunjan Saxena od młodych lat marzyła o lataniu. Będąc małą dziewczynką, z zaciekawieniem obserwowała, jak po niebie szybują różnorodne ptaki, oraz jak wzbijają się w górę wielkie, metalowe maszyny. Tak narodziła się jej pasja do latania. Oglądając film, prześledzisz całą historię Gunjan. Zobaczysz, że jak z wielkim skupieniem i determinacją podążać za swoimi marzeniami. Droga na szczyt nigdy nie jest usłana różami. Tak samo było w przypadku Gunjan, która podczas swego życia musiała przebić szklany sufit, a wraz z nim pokonać wiele przeszkód i wyzwań.

W czasie rekrutacji do Indyjskich Sił Powietrznych (Indian Air Force) była nieustannie wystawiana na ciężkie próby i musiała wielokrotnie udowadniać swoje umiejętności latania oraz wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Jednak dzięki swemu niezłomnemu duchowi i wsparciu swojej rodziny, była w stanie pokonać wszelkie przeszkody, wykorzystać nadarzające się szanse, aby wreszcie wzbić się ponad wszystkich, spełnić swoje marzenia i zasłużyć się dla narodu.

W 1999 roku, u szczytu wojny w Kargil dwóm pilotom została zlecona niebezpieczna misja. Ich zadaniem było wlecieć helikopterami Cheetah na obszar wroga, gdzie pakistańscy żołnierze strzelali pociskami praktycznie w każdy indyjski helikopter lub samolot, który pojawił się nad ich obszarem. Celem misji był rekonesans i rozpoznanie sił wroga. Za sterami helikopterów Cheetah, używanych przez Indyjskie Siły Powietrzne do latania na znacznych wysokościach, zasiadły podporucznik Gunjan Saxena i Srividya Rajan, będące pierwszymi kobietami, którym na to pozwolono. Dodatkowym zadaniem była ewakuacja rannych indyjskich żołnierzy. Pomyślny przebieg tej niebezpiecznej misji sprawił, że Gunjan Saxena i Srividya Rajan na zawsze zapisały się w historii narodu i sercach wielu obywateli.

W rozmowie z NDTV w 2016 roku, po tym jak trzy kobiety oficer zostały pilotami myśliwców w Indyjskich Siłach Lotniczych, Gunjan Saxena powiedziała, że misje, w których ewakuowała rannych żołnierzy indyjskiej armii, były dla niej największy przeżyciem w karierze. “Myślę, że to najlepsze uczucie, kiedy jesteś pilotem helikoptera i jedną z twoich głównych ról, jakie musisz spełnić, jest pomoc i ewakuacja rannych. To bardzo ekscytujące uczucie, kiedy ratujesz życie innym, ponieważ jesteś tam dla nich” – powiedziała.

Obsada aktorska filmu Gunjan Saxena: The Kargil Girl

W rolach głównych zobaczymy Janhvi Kapoor jako Gunjan Saxena, Pankaja Tripathi wcielającego się w ojca Gunjan oraz Angada Bedi, brata Gunjan. W pozostałych rolach zagrają m.in.: Abhiroy Singh, Viineet Kumar, Manav Vij, Riva Arora, Vicky Ahuja i inni.

Ekipa filmowa Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Bollywood zainspirowany całą historią i dokonaniami Gunjan Saxena, postanowił nakręcić film zatytułowany: Gunjan Saxena: The Kargil Girl. Pierwsze plakaty zapowiadające nową produkcję udostępnił 29 kwietnia 2019 roku Janhvi Kapoor – jeden z członków obsady. Film w reżyserii Sharana Sharma ma mieć swoją premierę 24 kwietnia 2020 roku. Za scenariusz odpowiedzialni są Nikhil Malhotra i Sharan Sharma.

Gunjan Saxena: The Kargil Girl na CDA

Nową indyjską produkcję “Gunjan Saxena: The Kargil Girl” obejrzysz online na platformie CDA. Lektor polski z pewnością przybliży Ci niesamowitą historię młodej kobiety, stawiającej czoła przeciwnością losu, aby móc spełnić swoje marzenia.

Director

Director

Obsada filmu Gunjan Saxena [2020] – Online

Angad Bedi isGunjan'
Gunjan'
Jhanvi Kapoor isIAF Pilot Gunjan Saxena
IAF Pilot Gunjan Saxena
Udostępnij0

Podobne tytuły

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!