Zarejestruj się, aby obejrzeć Charter [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 13326 użytkowników

Charter [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Charter [2020] – Online

Mar. 13, 2020Sweden94 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Charter [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Charter
IMDb Ocena 7.4 47 głosów

Streszczenie filmu


Bycie rodzicem nie jest łatwym zadanie, szczególnie jeśli w małżeństwie coś się nie uda. Świat pełen jest rozbitych rodzin, w których mąż i żona walczą między sobą o prawo do opieki na dziećmi. Trudny proces, któremu musi zostać poddany taki mały człowiek, nie pozostaje bez śladu na jego psychice, na długie lata, a najczęściej nawet i na całe życie. Brak zrozumienia sytuacji rzadko potrafi opamiętać rodziców, którzy odbierając dziecko drugiej stronie, upatruje w tym finałowej zemsty na partnerze, bez spojrzenia na problem z perspektywy dziecka.

Ciężki los matki w „Charter”

Film „Charter” to tylko pozornie typowa historia o rozwodzie, z walką o prawa do dzieci w tle. Tym razem bowiem to kobieta, czyli matka i żona, jest główną bohaterką, która musi walczyć o prawo widzenia się z własnymi dziećmi. „Charter” nie ma zamiaru skupiać się tutaj bowiem na historii ojca i męża, bo o relacje matka-dziecko chodzi w pierwszej kolejności. Jednocześnie scenariusz nie zamierza piętnować żadnej ze stron konfliktu, ale skupić się wyłącznie na problemach natury moralnej, ale i psychologicznej głównej bohaterki. Samo życie dało filmowi całą masę przykładów i inspiracji, pod postacią wyjątkowo silnej więzi, jaka mają matki ze swoimi dziećmi. Głównie dlatego to one najczęściej otrzymują prawa do opieki, bo po dziewięciu miesiącach noszenia dziecka pod sercem, wytwarza się w nich zupełnie nowy rodzaj miłości i empatii, nieosiągalny dla ojców, chociaż i ci tworzą swoją własną więź, nie mniej silną. „Charter” usilnie stara się podkreślać to na każdym kroku, co ma w zamierzeniu tłumaczyć poczynania głównej bohaterki, ale robi to w sposób stonowany i nienachalny, dzięki czemu to widzowi pozostawia się podjęcie ostatecznego osądu nad zasadnością działania filmowej matki.

„Charter”, czyli ucieczka

Alice przechodzi bardzo trudny okres w swoim życiu, a wszystko wskazuje na to, że najgorsze dopiero przed nią. Jej małżeństwo, pomimo że z początku udane i zgodne, okazało się niemożliwe do kontynuowania. Nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie fakt, że wraz ze swoim mężem mają wspólne dzieci, o których losie musi teraz zdecydować sąd. Małżeństwo nie dało rady bowiem dojść do porozumienia w sprawie opieki prawnej nad ich dziećmi, co staje się gorzkim podkreśleniem porażki, jaką oboje odnieśli, jako mąż i żona. Brak możliwości rozwiązania tej sytuacji w sposób polubowny nie jest nikomu na rękę, ale zarówno Alice, jak i jej mąż, nie chcą odpuścić i trudno im się dziwić – każde z nich chce być blisko swoich dzieci. Oboje byli dobrymi rodzicami, ale niestety kiepskimi współmałżonkami, za co teraz przyjdzie każdemu z nich zapłacić. Alice pewnej nocy odbiera telefon od swoich dzieci, które płacząc, proszą, aby po nich przyjechała. Kobieta nie zastanawia się ani chwili i pędzi na spotkanie, obecnie przebywających pod opieką władz stanowych dzieci. Na miejscu, pod wpływem chwili, podejmuje decyzje, która zaważy na całym ich przyszłym życiu.

Prawdziwe emocje w „Charter”

Alice porywa dzieci z zakładu opiekuńczego i postanawia nielegalnie wyjechać z kraju. Nie widząc możliwości przekroczenia granicy drogą lądową, wpada na pomysł, aby uciec na pokładzie nielegalnego lotu czarterowego. W Stanach Zjednoczonych jest to niestety dość popularny sposób ucieczki z kraju, nie tylko dla zdesperowanych rodziców, ale także i przestępców. Alice nie waha się jednak ani chwili i wyruszą w pełną niebezpieczeństw drogę, w nadziei, że nagrodą za podjęte ryzyko będzie czas spędzony z dziećmi – już na zawsze. Lektor w filmie „Charter” nie moralizuje, nie szuka winy u jednej ze stron tego małżeństwa, ale czuć wiszące nad nimi oskarżenie – jeszcze nieme, ale wraz z rozwojem fabuły coraz wyraźniej dające o sobie znać. Filmy takie jak „Charter” przepełnione są ładunkiem emocjonalnym, przez co łatwo stanąć po jednej stronie barykady, która niekoniecznie musi oznaczać poparcie męża lub żony. W tym konkretnym przypadku nie można nie zauważyć, że wina może leżeć po obu stronach, co tylko bardziej wywołuje poczucie depresji w życiach, jakie toczą główni bohaterowie, a jakie czeka zapewne też ich dzieci. Niejeden serial czy film obyczajowy miał problem z pokazaniem tego w zrozumiały sposób, ale nie „Charter”.

Filmy pokroju „Charter” można bez problemu odszukać online, na stronie CDA, bo to, co czyni je wartymi uwagi to ich ponadczasowość i ładunek emocjonalny przekazywany z ekranu, wprost do umysłu i serca każdego widza. Można tutaj uronić niejedną łzę, można wściekle uderzyć pięścią o stół, ale takie właśnie jest zadanie i główny cel „Charter” – wzbudzić w ludziach emocje, w których zrozumieniu zdecydowanie pomaga lektor Polski.

Charter [2020] – Online
Charter [2020] – Online
Charter [2020] – Online

Director

Obsada filmu Charter [2020] – Online

Udostępnij0

Podobne tytuły

Hala [2019] – Online
Uncle [2019] – Online
The Little Stranger [2018] – Online
303. Bitwa o Anglię [2018] – Online
I odpuść nam nasze długi [2018] – Online
Aika jonka sain [2020] – Online
De forbandede år [2020] – Online
Loli paradička [2019] – Online
Ad Astra [2019] – Online
Harriet [2019] – Online
Padmaavat [2018] – Online
Aspromonte: Land of The Forgotten [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!