Zarejestruj się, aby obejrzeć Calm with Horses [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 16286 użytkowników

Calm with Horses [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Calm with Horses [2020] – Online

Mar. 13, 2020UK101 Min.PG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Calm with Horses [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Calm with Horses
IMDb Ocena 7.3 103 głosów

Streszczenie filmu


Pierwszym filmem fabularnym Nicka Rowlanda jest żwirowy dramat kryminalny, którego małomiasteczkowe życie bohaterów jest pełne niedostatków, bardziej typowo kojarzonych z urbią, a którego bohaterem jest niewyraźny brunet, którego odkupienie, jeśli w ogóle nastąpi, będzie trudne. Choć być może nie jest to tematycznie czy stylistycznie na tyle wyrazisty, by wzbudzić duże zainteresowanie teatralnymi eksporterami, to jednak jest to wciągająca opowieść, która powinna sprawdzać się w domowym zaciszu i dawać reżyserowi i jego głównym współpracownikom zdecydowaną przewagę.

Doskonały scenariusz Calm With Horses online

Scenariusz Joe Murtagha, zaczerpnięty z powieści Colina Barretta (opublikowanej w zbiorze „Young Skins”), zaczyna się od gruboskórnego, obłupującego Ramię (Cosmo Jarvis z „Lady Macbeth”), który zostaje wysłany do bezsensownego pummelu, który staje po złej stronie swoich pracodawców. Arm nie ma formalnej pracy, ale ma szefów: w zasadzie cały klan Deversów, ponurą wielopokoleniową grupę dealerów i drobnych bandytów, którzy przyjęli byłego boksera po tym, jak jego kariera zawodowa zakończyła się hańbą.

To skojarzenie jest dużym powodem, dla którego Arm nie jest już wiele w życiu byłej dziewczyny Ursuli (Niamh Algar) lub ich dziecka razem, 5-letniego Jacka (Kiljan Tyr Moroney). Lubi ich oboje i szczerze pragnie być bardziej niezawodnym ojcem. Ale kręcenie się z takimi jak Dympna, to mało prawdopodobne. Ramię ma też kłopoty z przywołaniem cierpliwości, by poradzić sobie z autyzmem syna, co sprawiło, że chłopiec nie jest werbalny, poza częstymi, denerwującymi napadami krzyków. Urszula prowadzi nowe życie, które wiązałoby się z przeprowadzką do Cork, gdzie Jack mógłby dostać się do szkoły specjalnej nigdzie w pobliżu ich obecnego zacofanego przybrzeżnego burgu. Ale to będzie wymagało pieniędzy, a Arm jest ambiwalentny w kwestii pomocy w wyjściu z orbity tych bliskich – choć nawet on przyznaje, że może to być dla nich najlepsze.

Calm With Horses bez limitu z lektorem – fabuła

Łańcuch zdarzeń jest uruchamiany przez przyjaciela rodziny Devers molestowanie jednej z ich nastoletnich córek podczas przyjęcia pijanego domu. To jest zdecydowany surowy sprawiedliwość powinna być spełniona, aby uratować honor klanu, ale oczywiście to spada do nie-członka Ramię, aby zrobić brudną robotę. Arm, tak gotowy jak on, nie jest psychopatą jak niektórzy z jego adoptowanej rodziny – baluje, by odebrać sobie życie. Kiedy wiadomość o tej „zdradzie” wraca do Dympny, jeszcze bardziej szalonego Paudiego (Ned Dennehy) i ich wyśmienitego, ale wciąż bezwzględnego związku Hectora (David Wilmot), Arm znajduje się w śmiertelnym konflikcie ze swoimi dawnymi dobroczyńcami.

Serial online – kompozycja

Calm With Horses bez limitu online jest ciasno spięty, aczkolwiek jak dramat, a nie jak thriller akcji. Rowland przynajmniej tyle samo uwagi poświęca związkom Rowlanda z jego byłym i synem, ile kryminalnemu chaosowi, który się w nich przeplata.

Spektakl Jarvisa tworzy współczującego Neandertalczyka – wkrótce zdamy sobie sprawę, że najlepszą rzeczą, na jaką może liczyć, jest pozostawienie innych w bałaganie, z którego prawdopodobnie nie będzie w stanie się wydobyć. Podobnie Algar zręcznie zamieszkuje miejscowy typ na tyle mądry, że potrafi wyłapać wyjście, podczas gdy Keoghan i Dennehy są wyraźnie wiarygodni jako dwaj mieszkańcy dolnej części puli genów.

Doskonałe zdjęcia i praca kamery – Calm With Horses lektor pl

Nie podążając stylistycznie w kierunku potencjalnie hałaśliwym, film lokalizacyjny ma dość jasny, często plenerowy wygląd, który podkreśla oderwanie się bohaterów od ich unoszącego się otoczenia. Podczas gdy „Calm With Horses” przykuwa uwagę, „Calm With Horses” staje się nieco bardziej konwencjonalny pod koniec filmu, gdyż wkracza w teren pełen zemsty, z nieco stłumioną klasyczną „sceną telefoniczną”, aby wzmocnić niezbędny patos Ramię, zanim kulminacyjna krew zostanie rozlana. Jeśli jednak ogólny łuk narracyjny jest mniej niż natchniony, przedstawione środowiska i osobowości mają prawdziwy charakter.

Wkład techniczny i projektowy jest solidny, choć oryginalna partytura Blanck Mass (tj. brytyjskiego kompozytora elektronicznego Benjamina Johna Powera) staje się nieco przytłaczająca.

Calm with Horses [2020] – Online

Director

Nick Rowland
Director

Obsada filmu Calm with Horses [2020] – Online

Udostępnij0

Podobne tytuły

Zaginiona dziewczyna [2014] – Online
Operacja bracia [2019] – Online
Miss Bala [2019] – Online
Sand Castle [2017] – Online
Jeux de plage [2019] – Online
Proceder [2019] – Online
Two Blue Stripes [2019] – Online
Red Devil [2019] – Online
The Outpost [2019] – Online
Wysoka dziewczyna [2019] – Online
Luce [2019] – Online
Ava [2020] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!