Zarejestruj się, aby obejrzeć Bombshell [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15535 użytkowników

Bombshell [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Bombshell [2019] – Online

Dec. 20, 2019CanadaPG
Twoja ocena 0
0 0 głosów
co się dzieje?

Cały film Bombshell [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Bombshell

Streszczenie filmu


„Bombshell” to prawdziwa historia kobiet, które przerywają zmowę milczenia i wspólnie doprowadzają do zwolnienia prezesa i dyrektora generalnego stacji The Fox News, Rogera Ailesa (John Lithgow). Praca w tej telewizji informacyjnej jest drzwiami do prawdziwej kariery oraz wielkich pieniędzy. Jednak historia przedstawiona w filmie ukazuje nam, co ambitna dziennikarka musi zrobić, by ją dostać i stopniowo piąć się w górę.

Bombshell [2019]

Film koncentruje się na trzech prezenterkach wiadomości, które wreszcie postanawiają powiedzieć „dość” sugestywnym propozycjom nie do odrzucenia, składanym przez prezesa. Po bezpodstawnym zwolnieniu dziennikarka Gretchen Carlson (w tej roli Nicole Kidman) oskarża Ailesa o wieloletnie molestowanie seksualne. Narratorką opowieści jest Megyn Kelly (Charlize Theron), energiczna i pewna siebie prezenterka, która nie obawia się starcia nawet z Donaldem Trumpem podczas konwencji Republikanów. Oprowadza widza po skomplikowanej strukturze i hierarchii wielkiej korporacji, pokazuje w jaki sposób mężczyzna na stanowisku wykorzystuje swoją przewagę, początkowo rzucając aluzje, by stopniowo przejść do otwartego proponowania seksu jako sposobu utrzymania pracy lub awansu. Fikcyjną bohaterką filmu jest Kayla Pospisil (Margot Robbie), symbolizuje ona wszystkie milczące ofiary Ailesa, wszystkie dziewczyny, które boją się utraty stanowiska, ale ostatecznie stawiają czoła rzeczywistości i postanawiają bronić swoich praw. Dyrektor generalny walczy i nie planuje tak łatwo oddać stanowiska, wypiera się wszystkich zarzucanych mu czynności, jednak ostatecznie zostaje zwolniony ze swojej funkcji, otrzymując potężną odprawę.

Sprawa szybko zyskuje rozgłos, rzuca światło na niekomfortową sytuacją kobiet, które chcą robić karierę dzięki swoim umiejętnościom, wiedzy i charyzmie, a nie przez łóżko. Temat podjęty przez twórców jest dość trudny, nie każda pracownica jest w stanie przeciwstawić się nagannemu zachowaniu przełożonego o podłożu seksualnym, jednak po tak głośnym procesie i niewątpliwej wygranej, znacznie łatwiej może podjąć zdecydowane kroki.

Film „Bombshell” otrzymał głównie pozytywne recenzje, krytycy chwalili przede wszystkim świetne kreacje czwórki głównych bohaterów. Zdobył trzy nominacje do Oscara i dwie do Złotego Globu.

Bombshell [2019] – Online
Bombshell [2019] – Online
Bombshell [2019] – Online
Bombshell [2019] – Online
Bombshell [2019] – Online
Bombshell [2019] – Online

Director

Jay Roach
Director

Obsada filmu Bombshell [2019] – Online

Charlize Theron isMegyn Kelly
Megyn Kelly
Nicole Kidman isGretchen Carlson
Gretchen Carlson
Margot Robbie isKayla Pospisil
Kayla Pospisil
John Lithgow isRoger Ailes
Roger Ailes
Allison Janney isSusan Estrich
Susan Estrich
Malcolm McDowell isRupert Murdoch
Rupert Murdoch
Mark Duplass isDouglas Brunt
Douglas Brunt
Alice Eve isAinsley Earhardt
Ainsley Earhardt
Alanna Ubach isJeanine Pirro
Jeanine Pirro
Udostępnij6

Podobne tytuły

Noc przez dwanaście lat [2018] – Online
Życzenie śmierci [2018] – Online
Juanita [2019] – Online
Dunkierka [2017] – Online
Kids Run [2020] – Online
Maquia: Obiecaj mi kwiat na pożegnanie! [2018] – Online
Rumbo al mar [2020] – Online
Rocketman [2019] – Online
We Die Young [2019] – Online
First Lady [2020] – Online
Buoyancy [2019] – Online
O psie, który wrócił do domu [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!