Zarejestruj się, aby obejrzeć Bad Boy [2020] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 14642 użytkowników

Bad Boy [2020] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Bad Boy [2020] – Online

Feb. 21, 2020Poland135 Min.PG
Twoja ocena 0
9.5 2 głosów
co się dzieje?

Cały film Bad Boy [2020] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Bad Boy
IMDb Ocena 4.6 83 głosów

Streszczenie filmu


Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nic dziwnego, że Patryk Vega umieścił akcję swojego najnowszego filmu w środowisku fanów piłki nożnej. A raczej chuligani. Wiele osób oczekiwało na ten film. Zwłaszcza fani piłki nożnej, mieli świadomość, że film Patryka Vegi, podobnie jak jego poprzedni film „Polityka”, był inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Z tą różnicą, że wątki zawarte w tym filmie były publikowane na pierwszych stronach gazet, a realia świata chuliganów znane są tylko nielicznym.

O czym jest „Bad Boy”?

Grupa przestępcza, która usprawiedliwia swoje działania, walcząc o lepsze istnienie i honor swojego klubu – WKS Unia. Liderem, który potrząsa całą strukturą, jest „Twardy” (Piotr Stramowski), facet, którego narkotyki i tanie wino tak bardzo zjadły mózg, że ledwo rozumie, co się wokół niego dzieje. Jego rywal Paweł (Antoni Królikowski) powoli rośnie w szeregach, jest zmęczony stojącym klubem i drużyną, która nie gra o najważniejsze trofea. On chce to zmienić. Przejmij kontrolę nad klubem, przejmij struktury i zacznij handlować narkotykami z chuliganami na całym świecie. W ten sposób otrzymuje fundusze na rozwój Unii. Jeśli jego brat, funkcjonariusz policji (Maciej Stuhr), nie udaremni wcześniej jego planów.

„Bad Boy” – problematyka filmu

W projektowaniu Bad Boy jest bliżej Kobiet Mafii niż Polityki. Mamy spójną fabułę, interesujących bohaterów, brak kolekcji łatwych do połączenia gagów i anegdot. Reżyserowi udaje się pokazać wszystkie zło, z jakim zmaga się lokalna Ekstraklasa. Mamy więc małych prezesów, którzy bardziej interesują się wydarzeniami w strefie VIP niż sukcesem klubu. Piłkarze nie otrzymywali wynagridzenia od miesięcy, więc ich motywacja do gry to zero, i chuligani, którzy zamiast pomagać ukochanemu klubowi, wprowadzają w nim ogromny chaos. W krzywym zwierciadle Vega próbuje pokazać bezsensowną sytuację naszej piłki.

Jest to oczywiście kino rozrywkowe, więc nie ma potrzeby szukania rozwiązania tego problemu ani dogłębnej analizy. Chociaż scenariusz rozgrywa się w fikcyjnej rzeczywistości, w wielu miejscach oparty jest na historiach, które znamy z mediów. W końcu każdy z nas słyszał, że fani określonego klubu zastraszali swoich graczy, że jeśli nie zaczną wygrywać, odwiedzą ich w domu. Wątek fanów kibiców prowadzących klub najprawdopodobniej pochodzi z Wisły Kraków lub Cracovii, gdzie takie rzeczy miały miejsce. Oczywiście reżyser zaprzecza wszystkiemu z powodów prawnych, ale „każdy może zobaczyć, jaki jest koń”. Vega wrzuca wszystkie te składniki do kociołka, miesza je i dodaje charyzmatycznych bohaterów, co daje nam ciekawy film akcji ze znanymi elementami.

„Bad Boy” – obsada

Największą zaletą filmów z Vegas są zawsze aktorzy, a reżyser często zamienia fragmenty kompozycji. Tym razem widzimy stałe elementy odlewnicze, takie jak Andrzej Grabowski lub Piotr Stramowski Małgorzata Kożuchowska, Antoni Królikowski, Maciej Stuhr i Katarzyna Zawadzka. Każdy z aktorów miał okazję sprawdzić się na ekranie. Vega słynie z łamania utrwalonych wizerunków aktorów i tak właśnie jest. Maciej Stuhr wygląda świetnie jako niestabilny emocjonalnie funkcjonariusz policji, podobnie jak Antoni Królikowski jako nieprzewidywalny kibol. Widać, że reżyser nie ograniczał ekspresji obu mężczyzn i często pozwalał, by ich wyobraźnia szalała.

Jednak to nie oni dominują w filmie. Spektakl został skradziony przez Katarzynę Zawadzką jako Femme Fatale, która manipuluje braćmi. Jej charakter ma pewien magnetyzm, dzięki czemu możemy wierzyć, że ludzie tracą dla niej głowę. Bad Boy to kino rozrywkowe, które nie jest wolne od błędów i żartów.

Pełna obsada:

  • Antoni Królikowski – Paweł
  • Katarzyna Zawadzka – Ola
  • Maciej Stuhr – Piotr
  • Małgorzata Kożuchowska – Anna
  • Andrzej Grabowski – Adam
  • Zbigniew Zamachowski
  • Piotr Stramowski – Twardy
  • Kamil Grosicki
  • Sławomir Peszko

„Bad Boy” – gdzie obejrzeć online?

Bad Boy miał swoją premirę w kinach 21 lutego. Wciąż jednak nie zobaczymy filmu online, nawet na portalu CDA. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Udostępnij5

Podobne tytuły

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!