Zarejestruj się, aby obejrzeć Ant-Man i Osa [2018] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 10729 użytkowników

Ant-Man i Osa [2018] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Ant-Man i Osa [2018] – Online

Jul. 04, 2018USA118 Min.PG-13
Twoja ocena 1
6.4 5 głosów
co się dzieje?

Cały film Ant-Man i Osa [2018] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Ant-Man and the Wasp
IMDb Ocena 7.1 207502 głosów
TMDb Ocena 6.9 5146 głosów

Streszczenie filmu


Po premierze filmu „Avengers: Wojna bez granic” wielu fanów kinowego uniwersum Marvela zadawało pytanie „Gdzie jest Ant-man?”. Odpowiedzią na to pytanie miał być kolejny film ze stajni Marvel Cinematic Universe – „Ant-Man i Osa”.

Czytaj więcej

Co nowego u mrówki

Wydarzenia z filmu rozgrywają się równolegle do wydarzeń przedstawionych w „Wojnie bez granic”. Scott Lang za poparcie Kapitana Ameryki w „Wojnie bohaterów” wylądował w areszcie domowym. Mimo to główny bohater powoli wychodzi na prostą. Pogodził się z byłą żoną i może teraz spędzać czas z córką. Do końca kary i do upragnionej wolności pozostały już tylko 3 dni. Wtedy na jego drodze ponownie staje Hope van Dyne, która razem z Hankiem Pymem planuje wyciągnąć swoją matkę Janet van Dyne z wymiaru kwantowego. Oczywiście wykorzystując do tego Scotta. Tak powstaje duet Ant-Man i Osa. Ich plany krzyżuje tajemnicza dziewczyna, która pragnie zdobyć lekarstwo na swoją chorobę.

Rodzina przede wszystkim – Ant-Man i Osa

Nie da się nie zauważyć, że głównym motywem filmu „Ant-Man i Osa” jest rodzina. Na pierwszym planie mamy relację Hanka i Hope oraz ich zmagania, by uratować kochaną żonę i matkę. Także Scott Lang pragnie być dobrym ojcem i próbuje poprawić swoje relację z córką Cassie. Bliską relację widzimy także między Avą Starr a Billem Fosterem, który przez lata opiekował się dziewczyną. Co ciekawe, w filmie nie znajdziemy typowego czarnego charakteru, pragnącego władzy. Mafiozo Sonny Burch dba o swoje interesy i raczej daleko mu do antagonistów znanych z innych filmów Marvela. Ava Starr/Duch to przede wszystkim postać tragiczna, całkowicie nie przypominająca klasycznego łotra, budząca bardziej współczucie niż nienawiść. Wrogiem w filmie „Ant-Man i Osa” jest czas. Ava musi wyleczyć się nim jej ciało się rozpadnie, zaś Scott nadal ma areszt domowy i musi wrócić przed wizytą FBI.

Przerwa w ratowaniu świata

„Ant-Man i Osa” to odskocznia od ponurych wydarzeń z „Wojny bez granic”. Bohaterowie w filmie nie walczą o uratowanie świata, lecz mają swoje własne cele i motywację. Podobnie jak pierwsza część tak i dwójka jest połączeniem komedii z kinem akcji. Gagi i dowcipy przeplatają się tu ze scenami walki i zaawansowanymi technologiami, a przede wszystkim mamy zabawę w pomniejszanie i powiększanie czyli popisowy numer Ant-Mana. Wymiar kwantowy choć istotny dla fabuły, pojawia się tylko na krótko, jednak scena po napisach daje duże nadzieje co do wykorzystania go w przyszłości. Sceny walk czy efekty specjalne nie są co prawda tak widowiskowe jak te w „Avengers: Wojna bez granic” ale przykuwają uwagę, zwłaszcza dzięki interesującym mocom bohaterów.

Doborowe towarzystwo – film Ant-Man i Osa

Obsada to zdecydowanie mocna strona „Ant-Mana i Osy”. Aktorzy włożyli wiele pracy i serca by ich role w filmie były autentyczne. Paul Rudd to wciąż ten sam poczciwy złodziejaszek, którego poznaliśmy w pierwszej części. Zabawny, charyzmatyczny i nieco roztrzepany. Na wysoką notę zasługuje również Evangeline Lily, która świetnie sprawdziła się w roli Hope van Dyne. W przeciwieństwie do pierwszego „Ant-Mana”, tutaj jej rola jest znacznie większa. W walce Hope nie raz prezentuje się znacznie lepiej niż Lang i jest niezwykle silną osobowością. Michael Douglas świetnie oddaje emocję towarzyszące Hankowi przy spotkaniu z żoną. Poza tym to wciąż ten sam Hank Pym, którego już poznaliśmy. Michael Peña znów idealnie wczuł się w rolę Luisa i bawi za każdym razem gdy pojawia się na ekranie. Nieco boli krótki czas antenowy Avy granej przez Hannah John-Kamen, jest to postać z ciekawą historią i zdolnościami, myślę że widzowie chętnie obejrzeliby więcej scen z jej udziałem. Pochwały należą się także Laurence’owi Fishburne’owi, który bardzo dobrze odegrał rolę Billa Fostera – mentora i opiekuna Ducha.

„Ant-Man i Osa” to film, który nieco odstaje od innych produkcji MCU, nadal jest to jednak dobra produkcja, przy której można miło spędzić czas. Recenzję, które można znaleźć na różnych portalach są bardzo różne, więc polecam po prostu obejrzeć ten film i ocenić go samemu.

„Ant-Man i Osa” dostępny jest online na platformie Netflix oraz na HBO GO.

Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online
Ant-Man i Osa [2018] – Online

Director

Peyton Reed
Director

Obsada filmu Ant-Man i Osa [2018] – Online

Paul Rudd isScott Lang / Ant-Man
Scott Lang / Ant-Man
Evangeline Lilly isHope van Dyne / Wasp
Hope van Dyne / Wasp
Walton Goggins isSonny Burch
Sonny Burch
T.I. isDave
Dave
Hannah John-Kamen isAva Starr / Ghost
Ava Starr / Ghost
Udostępnij4

Podobne tytuły

The Disaster Artist [2017] – Online
Zakochany geniusz [2018] – Online
Mamma Mia! Here We Go Again [2018] – Online
Ricky Gervais: Humanity [2018] – Online
Dotknij nieba [2018] – Online
Pamiętnik księżniczki [2001] – Online
Merci pour tout [2019] – Online
Housefull 4 [2019] – Online
மாஃபியா [2020] – Online
Dream Girl [2019] – Online
Fronteras [2020] – Online
Kim Possible [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!