Zarejestruj się, aby obejrzeć Aladdin [2019] – Online (Aladyn) z Lektorem Polskim

Obejrzało: 12559 użytkowników

Aladdin [2019] – Online (Aladyn) - Lektor PL - CDA - Online

Aladdin [2019] – Online (Aladyn)

May. 22, 2019USAPG
Twoja ocena 10
8.5 6 głosów
co się dzieje?

Cały film Aladdin [2019] – Online (Aladyn)

Prawdziwy tytuł filmu Aladdin

Streszczenie filmu


„Aladdin” to amerykański film fantasy z 2019 roku, wyreżyserowany przez Guya Ritchiego, który powstał na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z Johnem Augustem. Producentem jest Walt Disney Pictures. Jest adaptacją filmu animowanego produkcji Disneya z 1992 roku, o tej samej nazwie, który z kolei bazuje na jednej z historii pochodzącej z Opowieści z Tysiąca i Jednej Nocy.

Czytaj więcej

Obsada Aladdin (Aladyn)

W „Aladdinie” zobaczymy Mena Massoud, grającego tytułowego bohatera, Willa Smitha w roli Dżina, a także Naomi Scott (księżniczka Jasmina), Marwana Kenzari (Jafar), Navida Negahbana (sułtan), Nasima Pedrada (Dalia) i Billy’ego Magnussena (książę Anders).

Produkcja (Aladyn)

Stworzenie filmu „Aladdin” zostało ogłoszone przez Disneya w 2016 roku. Wtedy też zapowiedziano, że wyreżyseruje go Guy Ritchie. Pierwszy kontrakt podpisał Will Smith (w 2017 roku), nieco później uczyniłlito Massoud i Scott. Zdjęcia rozpoczęły się we wrześniu w Longcross Studios w Surrey, w Anglii. Niektóre ujęcia miały miejsce na pustyni Wadi Rum w Jordanii i trwały do stycznia 2018 roku.

Muzyka i posprodukcja

Alan Menken ogłosił na D23 Expo 2017, że będzie współscenarzystą nowych piosenek do filmu wraz z autorami piosenek z „La La Land” oraz „Pasek i Paul”. Menken jest także autorem piosenek, które znalazły się w produkcji z 1992 roku. Oznacza to więc, że w produkcji znajdą się znane już piosenki, które stworzył wraz z Howardem Ashmanem i Timem Rice’em. Pasek i Paul napisali teksty do dwóch nowych piosenek. Jedną z nich jest solowy utwór dla postaci Jasmine, którą Paul nazwał „cudownym kawałkiem muzyki”, chwaląc śpiew Scott jako „niesamowity”. Druga piosenka to nowy duet Aladdina i Jasmine, który Paul nazwał „słodkim”. Duet napisał także nowy tekst do oryginalnej piosenki „Arabian Nights”.

Efekty wizualne dostarczą przez Industrial Light & Magic, a proces nadzorować będzie Michael Mullholland, Daniele Bigi i David Seager.

Marketing (Aladyn)

Pierwszy plakat pojawił się 10 października 2018 roku i przedstawiał Willa Smitha jako Dżina. Teaser wydano następnego dnia. W grudniu 2018 „Entertainment Weekly” przedstawiło na okładce numeru poświęconego najbardziej oczekiwanym filmom 2019 roku pierwsze oficjalne spojrzenie na obsadę w kostiumach. 10 lutego 2019 roku Disney pokazał pierwszy sneak peek filmu podczas 61. dorocznych nagród Grammy. Pokaz spotkał się z negatywnymi recenzjami publiczności, głównie ze względu na jakość CGI Dżina, stworzoną za pomocą efektów przechwytywania ruchu. Głośny i powszechny negatywny odbiór wywołał dużą liczbę memów i przeróbek w Photoshopie, drwiących z wizerunku Willa Smitha. 12 marca 2019 roku Disney pokazał drugi zwiastun w programie Good Morning America. Ten trailer spotkał się z dużo bardziej pozytywnym przyjęciem niż poprzedni, ponieważ zawierał kilka piosenek z oryginalnego filmu oraz dużo więcej ujęć.

Recenzje i opinie – film Aladdin (Aladyn)

Film spotkał się z krytyką za decyzję o dodaniu nowej, oryginalnej i białej postaci przez obsadzenie aktora Billy’ego Magnussena jako Księcia Andersa. Fani i krytycy uznali ten ruch za „niepotrzebny” i „obraźliwy”. Pojawiły się też oskarżenia o „wybielanie” filmu. Decyzja o zatrudnieniu półindyjskiej aktorki Naomi Scott do roli księżniczki Jasminy również wywołała krytykę, tu także pojawiły się komentarze dotyczące kolorytu skóry aktorki, ponieważ niektórzy ludzie oczekiwali, że rola trafi do arabskiej lub bliskowschodniej osoby. Niektórzy członkowie obsady są jednak Bliskiego Wschodu: Mena Massoud (który gra Aladdina) jest Egipcjaninem, a Negahban i Pedrad są pochodzenia irańskiego, podczas gdy Acar jest pochodzenia tureckiego. W grudniu 2018 r. Julie Ann Crommett, wiceprezes Disneya ds. Zaangażowania wielokulturowego powiedziała, że decyzja o obsadzeniu Scott jako Jasminy odzwierciedla mieszanie się lub łączenie różnych kultur w ogólnym rozumieniu. W kolejnych miesiącach wybuchło jeszcze więcej afer związanych z rasizmem, a oburzenie odbiorców nie gasło. Pewnym jest, że premiera filmu wywoła jeszcze więcej silnych emocji, więc żaden fan popkultury nie może go przegapić! Na szczęście film będzie dostępny także online wkrótce po premierze.

Aladdin [2019] – Online (Aladyn)
Aladdin [2019] – Online (Aladyn)
Aladdin [2019] – Online (Aladyn)
Aladdin [2019] – Online (Aladyn)
Aladdin [2019] – Online (Aladyn)
Aladdin [2019] – Online (Aladyn)

Director

Guy Ritchie
Director

Obsada filmu Aladdin [2019] – Online (Aladyn)

Navid Negahban isThe Sultan
The Sultan
Billy Magnussen isPrince Anders
Prince Anders
Frank Welker isAbu (voice) / The Cave of Wonders (voice)
Abu (voice) / The Cave of Wonders (voice)
Udostępnij11

Podobne tytuły

Interstellar [2014] – Online
Eternals [2020] – Online
Rampage: Dzika furia [2018] – Online
Witajcie w Marwen [2018] – Online
Avengers: Wojna bez granic [2018] – Online
Pierwsza gwiazdka [2017] – Online
Zaklinaczka [2018] – Online
Gogol. Viy [2018] – Online
Jak wytresować smoka 2 [2014] – Online
Whiplash [2014] – Online
Toy Story 4 [2019] – Online
Gwiezdne wojny: Część IX – ?? [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!