Zarejestruj się, aby obejrzeć Zabawa, zabawa [2019] – Online z Lektorem Polskim

Obejrzało: 15981 użytkowników

Zabawa, zabawa [2019] – Online - Lektor PL - CDA - Online

Zabawa, zabawa [2019] – Online

Jan. 04, 2019Poland88 Min.PG
Twoja ocena 0
10 1 głosów
co się dzieje?

Cały film Zabawa, zabawa [2019] – Online

Prawdziwy tytuł filmu Zabawa, zabawa
IMDb Ocena 6.4 144 głosów

Streszczenie filmu


Niesamowity, nietuzinkowy i głęboko zapadający w pamięć film poruszający trudne tabu polskiego społeczeństwa – problem choroby alkoholowej wśród kobiet. W 2018 roku nominowany do Złotych Lwów w Gdyni, obejrzany przez setki tysięcy osób w Polsce. Swoją popularność zdobył najpierw w kinach, a dobre recenzje pojawiające się na portalach online zachęcają kolejnych widzów do zapoznania się z pozycją „Zabawa, zabawa”. Osoby te mogą obejrzeć nową produkcję Kingi Dębskiej online, podziwiając grę aktorską między innymi Agaty Kuleszy, Doroty Kolak, Marii Dębskiej. Idealnie dobrana do fabuły obsada sprawiła, że historia opisana w scenariuszu nabiera realizmu i porusza widzem skłaniając do refleksji.

Czytaj więcej

 Poruszająca historia trzech kobiet

„Zabawa, zabawa” już swoim tytułem wskazuje na nietypowe podejście do historii pokazanej w filmie. Głowna obsada to sławne polskie aktorki, które stworzyły wyjątkowe bohaterki filmu: trzy kobiety, których życie kręci się niestety wokół elementu, bez którego większość osób nie wyobraża sobie dobrej zabawy. Alkohol. Obecny w życiu każdej z pań, nieustannie wpływa na ich życie, burząc tak wiele w poukładanym życiu kobiet sukcesu. W produkcji „Zabawa, zabawa” przedstawiono i pokazano fragmenty z życia trzech alkoholiczek, których prawdopodobnie niewiele osób podejrzewałoby o podobną chorobę:

– Magda to młodziutka studentka uwielbiająca nocne życie miasta, korzystająca jak tylko się da z uroków conocnych imprez, z radosnego i beztroskiego życia pełnego różnego rodzaju alkoholi, mężczyzn i krótkoterminowych znajomości. Za dnia pilna uczennica na renomowanej uczelni, biegnąca od razu po zajęciach do wymarzonej pracy w zagranicznej korporacji. Nocne życie i upijanie się alkoholem zaczyna powoli rzutować również na funkcjonowanie dziewczyny za dnia, a jedna z bardziej upojnych nocy kończy się tragedią nie do zapomnienia,

– Dorota to elegancka i dumna pani prokurator w sile wieku, wykorzystuje swoje wpływy polityczne, układy, które udało się jej zbudować w trakcie swojej pracy zawodowej, do ukrywania problemu alkoholowego. Robi, co może by nie ponosić konsekwencji swoich czynów. Ma duże szczęśćcie i wsparcie w ukochanym mężu, który pomaga jej wyjść obronną ręką z różnego rodzaju nieprzyjemnych, a czasem i groźnych sytuacji. W pewnym momencie ma on niestety już dość wspierania ukrywania choroby żony, zaczyna to niekorzystnie wpływać na ich związek,

– Teresa to młoda wykształcona lekarka, z dużym poświęceniem ukończyła na uniwersytecie medycznym wymarzoną specjalizację chirurga dziecięcego, pnąc się po kablach szpitalnej kariery osiąga sam szczyt – stanowisko ordynatora szpitala. Niestety jej słabość i uzależnienie od alkoholu powoduje, że traci to co dla niej było najcenniejsze – rodzinę i powoli przestaje mieć kontrolę nad poukładanym życiem zawodowym – pewnego dnia pojawia się pijana na dyżurze.

Poruszająca historia trafia do każdego

Kinga Dębska wyreżyserowała film, którego historia daje do myślenia, zmienia podejście i sposób myślenia o pewnych istotnych aspektach życia. Sprawia to, że „Zabawa, zabawa” jest adresowane do każdego z nas. Jak wskazują recenzje, film powinni zobaczyć koniecznie młodzi ludzie, zaczynający swoje dorosłe życie. Oglądając historię pokazaną przez Kingę mają szansę zrozumieć co jest groźnego w alkoholu i jak łatwo można dać się złapać w szpony niebezpiecznego nałogu. Nieco starsi widzowie z pewnością dostrzegą w historii pewne momenty skłaniające do refleksji, zastanowienia się nad sobą, własnym działaniem i ogólną skalą problemu alkoholowego w społeczeństwie. W filmie „Zabawa, zabawa”, który można obejrzeć online w domowym zaciszu, zobaczymy wiele elementów z prawdziwej rzeczywistości alkoholika:  trudne emocje: ból, smutek, wstyd; nieprzyjemna dla oka fizjologia: wymioty, kac; utrata wsparcia najbliższych.

Alkohol niszczy wszystko – film Zabawa, zabawa

Oglądając produkcję „Zabawa, zabawa” można dostrzec tragizm postaci przedstawionych w filmie. Nie z własnej woli, lecz z własnej winy wplątują się w nieciekawe, często nawet niebezpieczne sytuacje. Sytuacje, które wpływają niestety nie tylko na ich prywatne życie, ale również na to co się dzieje w życiu osób towarzyszących. Czy są to osoby przypadkowe, czy też bliscy – każdy, kto spędza choć trochę czasu z naszymi bohaterkami w jakiś sposób cierpi i doświadcza nieprzyjemnych sytuacji spowodowanych przez problem alkoholowy. Wiarygodności historii dodaje fakt, że scenariusz został napisany we współpracy ze znaną w sieci twórczynią treści na bloga, poruszającą wielokrotnie w swoich tekstach problem alkoholizmu. Co więcej, tematyka, problemy i rzeczywistość opisana w scenariuszu została skonsultowana z kobietami, które są w trakcie, bądź też zakończyły już proces wychodzenia z choroby alkoholowej. Problem może dotykać każdego z nas. Każdy z nas na pewno zna kogoś, kto ma podobny problem. Warto zapoznać się z produkcją „Zabawa, zabawa”. O jej jakości i wartości świadczą nie tylko recenzje i ilość widzów, która odwiedziła kino, ale również liczne pozytywne recenzje filmu pojawiające się na portalach online.

Zabawa, zabawa [2019] – Online

Director

Obsada filmu Zabawa, zabawa [2019] – Online

Udostępnij0

Podobne tytuły

W domu innego [2019] – Online
Gloria Bell [2019] – Online
Chasing Dream [2019] – Online
The Platform [2019] – Online
17 [2019] – Online
Ostrzeżenie [2018] – Online
Zachowaj spokój [2018] – Online
Two Turtle Doves [2019] – Online
Our Evil [2019] – Online
Draupadi Unleashed [2020] – Online
Papillon. Motylek [2017] – Online
Tom and Charlie’s Road Trip [2019] – Online

Zostaw recenzję o filmie:

×
Miłego oglądania!